Home Live Сосема го смени имиџот, Лидија Вукиќевиќ изненади, ама и прозборе што си...

Сосема го смени имиџот, Лидија Вукиќевиќ изненади, ама и прозборе што си купила од хонорарот на „Бољи живот“

Актерката Лидија Вукичевиќ (60) домашната публика најмногу ја памети по улогата на Виолета во серијата „Бољи живот“ која беше популарна во 80-тите.

Иако поминаа неколку децении од денот на нејзината најголема слава, актерката редовно ги радува своите следбеници на Инстаграм со своите фотографии.

Таа зборуваше за своите два сина, Андреј и Давид кои важат за големи заводници, а нејзините зборови наидоа на многубројни реакции кај жените.

Првото нешто што ги научив, тие веќе започнаа со некои девојки, и тоа ми беше многу важно – со девојка ако останеш една ноќ, без разлика дали ќе ја најдеш во диско, дали тука или таму, треба да ја однесеш дома и да и платиш такси.

Не можеш да ја оставиш после тоа. И таа е нечие дете. Јас секогаш ги учев да не бидат себични, оние мажи „Јас сум ова, тоа“. Не. Колку што сум јас родител, така е и родител на некој друг.

Јас ги почитувам моите деца, но ги почитувам и другите. Секоја мајка најмногу го сака своето дете, но не треба да биде болна и да ги сака само своите деца, и да не ги разбира другите деца“, рече таа.

„Сите мајки нека го слушнат ова“, „Браво Лидија тоа е вистинскиот став“, „Сите живееме во време за една ноќ, но тоа не значи дека не треба да биде шмекер и таа една ноќ“, се некои од коментарите.

Лидија нема проблем да го коментира приватниот живот, па неодамна откри на што го потрошила хонорарот што го добила од серијата.

– Изградив куќа од хонорарите во серијата „Бољи живот“. Благодарение на серијата купив две коли од рекламите. Едната беше за мене, другиот беше за тато – изјавила за српските медиуми.

Редовно добива бројни комплименти за својот изглед, а на почетокот на оваа година отворено зборуваше за љубовниот живот и за помладиот партнер.

– Мојот помлад партнер ми донесе нова радост. Ми требаше некој сличен на мене, не верувам дека спротивностите се привлекуваат. Не ми треба смирување, туку партнерот да ме следи на мојата бранова должина.

Кој се обидел да ме спушти на земја, завршувал сам, пониско од мене – вели Лидија во интервју. Инаку, за нејзиниот избраник се знае многу малку. Тој е 20 години помлад од актерката, живее и работи како сликар во Италија, а парот успешно одржува врска на далечина.

Да потсетиме, Лидија неодамна го прослави својот 60-ти роденден, а како што откри, еден потег на нејзиниот избраник ѝ донесе солзи.

– Родендените ми се многу важни, Господ ни даде можност да ги славиме. Го славам животот, бидејќи многу луѓе не можат затоа што се во болници. Родендените ги поминувам исклучиво со луѓето кои ги сакам и кои ми се важни во животот.

Тоа е целта на прославите, а не да се поканат милион луѓе, музика и да се создаде циркус.

Мојот партнер нема да биде на прославата, но секогаш сум за љубов на далечина, бидејќи 24 часа живот со партнерот ја уб ива љубовта – изјави Лидија.

Многумина се согласуваат дека таа не се променила многу од емитувањето на серијата. Лидија е позната по бујните црни локни кои станаа нејзин заштитен знак, а сега ги изненади своите следбеници со промена на имиџот.

Имено, таа сега ја обои косата во црвена боја и докажа дека и прилега секоја боја. Вукичевиќ веќе ги изненади своите следбеници со кратка коса, но потоа позираше со перика на главата и порача:

„Каква промена и да направите на себе, ништо повеќе не ви одговара од самодовербата“.

Previous articleЕмина Јаховиќ проговори за проблемите со Мустафа, колку бил љубоморен и ѝ забранувал
Next articleПетар, синот на Лазар и Даница, има љубовна бајка за раскажување со Теодора: Љубовта се случи на прв поглед