Home Live Анастасија Ражнатовиќ откри без што не излегува од дома, па ги расплака...

Анастасија Ражнатовиќ откри без што не излегува од дома, па ги расплака фановите (ФОТО)

– Немања и Анастасија се во сериозна врска и планираат заедничка иднина. Таа беше првата личност на која и кажа дека добил понуда од турскиот прволигаш и и’ објасни дека е многу сигурно дека следната година ќе ја напушти Шпанија за да се пресели во Турција.

Ја прашал дали би била подготвена да ги спакува куферите за него, на што Таса се согласи. Се договорија прво тој да оди во Турција, а кога ќе се среди и ќе се вклопи во околината, ќе му се придружи и Таса – откри една соговорничка која истакна дека Ражнатовиќ не планира да ја запостави музичката кариера.

– Анастасија не планира да се откаже од пеењето. Свесна е дека за да напредува во работата треба многу време да помине во Белград бидејќи тука се сите нејзини колеги и кариерата најдобро ќе ја води од Србија.

Исто така, таа е многу приврзана за семејството, мајката, братот и внукот Жељко, а одлучила постојано да биде на релација Белград-Турција за да го поддржува своето момче, но и да продолжи со сопствениот раст.

Верува дека тоа ќе биде добар тест за нивната врска, била свесна дека сериозна врска со спортист бара одредени жртви и верува дека ќе може да се снајде со тоа темпо на живот – заклучила соговорничката.

Познатата пејачка неодамна се врати од Шпанија каде беше со своето момче, фудбалерот Немања Гудељ. Ќерката на Светлана Ражнатовиќ, Анастасија Ражнатовиќ

помина извесно време со своето момче Немања Гудеља во Севиља, градот во кој живее додека играше за истоимениот клуб.

По враќањето на децата, внуци им донела подароци кои Немања специјално им ги нарачал, а кога децата виделе за што се работи, нивната среќа не згаснала.

Во прашање се малите дресови на Севиља со нивните испишани имиња. Близнаците Илија и Петар беа исклучително среќни, а по нивните стапки тргна и малиот Жељко.

Потоа застанаа да се сликаат, па Анастасија ги сподели тие фотографии со своите следбеници на социјалните мрежи.

Во домот Ражнатовиќ било весело, а децата биле толку возбудени што не сакале да ги соблечат дресовите.

Познатата млада пејачка често ги споделува своите фотографии со своите следбеници, а овој пат успеа да расплака неколку од нив.

Ќерката на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија Ражнатовиќ пораснала без татко, а нејзината мајка целосно се грижела за неа и нејзиниот брат.

Се трудела да ги поведе децата на вистинскиот пат, да ги направи зрели деца со кои ќе се гордее. И би се рекло дека успеала во тоа.

И покрај тоа, Анастасија често знае да ги допре следбениците со емотивни пораки и фотографии, а неодамна на своето стори објави и фотографија која секогаш ја чува во новчаникот и која е секогаш со неа кога излегува од дома.

На неа е нејзиниот татко Жељко Ражнатовиќ, а младата пејачка напиша и емотивна порака, која предизвика лавина од емоции.

– Секогаш покрај мене – напиша Ражнатовиќ во своето инстаграм стори.

Таа во неколку наврати за тамошните медиуми раскажа колку и недостига нејзиниот татко и покрај љубовта на нејзината мајка:

– Татко ми ми недостасуваше, како некое чувство на заштита, стабилност. Иако мајката беше столб, таткото го немаше, без разлика колку мајка ми се трудеше да надомести за се’.

Кога бевме деца, татковците доаѓаа да ги земат децата после училиште, а нас не’ земаше возачот.

Горда што сум негово дете и што беше тоа што беше и што толку многу ја сакаше и бранеше нашата земја и секогаш ќе бидам горда на тоа и ќе го сакам засекогаш – изјави таа во една прилика.

Previous articleЕве како изгледа Дара Бубамара во бикини без филтри, пејачката ги изненади сите со оваа објава (ФОТО)
Next articleЛуда свадба е типично за Сара Мејс, еве што направија со Димитар кога се венчале