Home Live Кажа дека му била швалерка на Видоје и објави слики од заеднички...

Кажа дека му била швалерка на Видоје и објави слики од заеднички „четови“: Борна ја растури Николина

Водителката Николина Пишек по долго време се појави на социјалните мрежи, повеќе од еден месец по ненадејното упокојување на нејзиниот сопруг Видоје Ристовиќ.

Таа имаше добра причина за тоа, бидејќи токму нејзината и ќерката на Видоје, Уна Софија, ја имаше првата балетска претстава.

Гордата мама објави фотографии со наследничката со емотивен коментар кој трогна многумина.

“Мојата мала љубов го одигра своето прво балетско шоу. Горда до небото. И татко ти би бил горд, знам…”, напишала Николина.

Многумина и коментираа срца и убави зборови во коментари и испратија честитки до девојката, а меѓу нив беше и Ида Престер.

Поминаа четири месеци од упокојувањето на Видоје Ристовиќ, а војната меѓу неговата вдовица, водителката Николина Пишек и таткото Миша Гроф полека застанува во втор план, бидејќи се појавија нови информации за врската на Видоје и неговата љубовница од Хрватска, Борна Котроманиќ.

Имено, по претходните обраќања од Борна, веднаш по упокојувањето на Видоје, отворено кажа дека Ристовиќ и’ се додворувал.

Таа сега одлучи да ги открие деталите за нивната врска, која беше многу повеќе од лајкување на фотографии на социјалните мрежи.

– Видоје пред 300 луѓе упадна на мојата свадба со двајца телохранители, се зака нуваше дека ќе си наште ти затоа што нема да бидам со него.

Влегол и во фризерски салон да ме види – напишала Контроманиќ на Инстаграм, а причина за нејзината реклама било интервјуто на Николина за еден хрватски магазин, каде Пишек вели дека Борна е без памет, и дека никогаш не била во нејзиниот дом.

Борна на Инстаграм објави што последно и’ напишал Видоје пред да се упокои, што всушност докажува дека можеби имало нешто повеќе помеѓу нив.

– Сакаш ли да договорам да го видиш станот што ќе ти го изнајмам следниот пат кога ќе дојдеш, секако е еден од најубавите во Европа, напишал Видоје.

Борна Котроманиќ ги покажа пораките кои и’ ги праќал покојниот Видоје Ристовиќ, но изгледа Николина нема да ја коментира оваа ситуација.

Имено, Борна покажа „скриншотови“ од пораки кои Видоје често и ги испраќал на Инстаграм, меѓу кои и порака во која и ветува дека ќе и’ подари стан кој го опишува како еден од најубавите во Европа.

Некогаш само реагираше на нејзините фотографии, а некогаш и’ праќаше порака, како кога и напиша: „Нема подалеку од оваа слика, браво“.

Сепак, Видоје отишол чекор подалеку кога и’ ветил дека ќе ѝ го изнајми еден од најубавите станови во Европа и ја поканил да му гостува.

Николина се’ уште не реагирала на ова, но се огласила на Инстаграм. Таа објави само фотографија на која позира пред камион со нејзиното презиме. „Кога ќе ме прашаат што правам сега“, се пошегува таа во описот.

Таа ја објави истата фотографија на стори каде напиша: „Добро сум, благодарам што прашавте“.

Да потсетиме, Борна војуваше со Влатка Покос на социјалните мрежи, а сето тоа поради Николина Ристовиќ. По една од најавите на Борна,

Влатка ја повика дека не ја поддржува Николина, која во тоа време водеше медиумска војна за наследството со таткото на нејзиниот покоен сопруг Видоје.

„Борна имаше среќа да се омажи за цивилизиран тип, тоа не ја прави ниту паметна, ниту успешна. На крајот на краиштата, Николина беше сакана, беше клеветена од нејзиниот поранешен, разбеснет, свекор.

И „успешни“ жени кои само добро се омажиле, инаку би работеле за просечна хрватска плата“, напиша Влатка.

Previous articleСамо што седна во кралската фотелја, проблем за Чарлс – една од државите на која е монарх, сака да спроведе реферндум за тоа да се смени
Next articleБеше една од нашите најзгодни поп пејачки, се омажи, си замина од Македонија, сега запеа народно, и се пофали со деколтето (ФОТО)