Home Live Лидија Вукиќевиќ покажа како средила низ дома, блазе си му на Италијанецот...

Лидија Вукиќевиќ покажа како средила низ дома, блазе си му на Италијанецот со ваква вредна домаќинка (ФОТО)

Лидија неодамна опиша колку новиот партнер предизвикал промени во нејзиниот живот. Лидија, која важи за фатална жена, овој пат се покажа како домаќинка.

На стори на Инстаграм, Лидија објави слика од питата која ја пече. Нејзините обожаватели се изненадени од оваа промена на Лидија, која обично го покажува згодното тело, а овој пат ја покажа питата во рерната.

За Лидија Вукиќевиќ годините се само бројка. Славната актерка таа секојдневно докажува преку нејзините социјални мрежи.

Таа воопшто не крие дека е горда на својот стас исто и како пред три децении кога имавме прилика да ја гледаме на филмовите и тв-сериите.

Секако, најпозната е по улогата на Виолета Попадиќ во серијата „Подобар живот“, која ја гледааа сите генереции во поранешна Југославија, а особено мажите ја сакаа убавата и згодна Виолета.

Лидија Вукичевиќ наполни 60 години и ужива во емотивниот однос со десет години помладиот сликар од Италија, а сега откри детали од нивниот емотивен однос и како на далечина функционира нивната врска.

-Се гледаме поретко. Сакам врска на далечина, никогаш нема да здосади, секогаш ви е убаво, си недостасувате еден на друг.

И секогаш кога ќе се видите како да ви е првпат. Кога цело време сте заедно многу работи се случуваат, на површина ќе излезе и нешто што можеби не сте сакале.

Навиката ја уби ва љубовта. Кога партнерот ќе ми стане како брат, време е за одење, вели згодната актерка.

-Бидејќи и двајцата сме уметници, одлично се разбираме. За селење во Италија не размислувам, типчна жена сум за ова поднебје.

Со години живеев во Холандија и Турција и разбрав дека најмногу ја сакам Србија, дека тука ми е најубаво. Можам да отпатувам, но се враќам бидејќи тука најдобро се чуствувам.

Актерката го сака она што е најважно за себе: мир и здравје.

– Прво здравје, тоа е нешто што не се зема здраво за готово, луѓето тргнуваат од тоа дека здравјето се зема здраво за готово и потоа се лути и бараат леб преку погача.

Само после здравјето посакувам да имам хармоничен живот, да бидам во мир со себе, како и досега“, посочува Лидија, која најмногу сака да добива книга за подарок.

Не сакам накит, ниту го носам, обично жените ценат некои дијаманти, тоа никогаш не ме интересирало. Сакам кога некој се труди со подарок. Сакам книги.

Актерката ужива во хармонична врска со две децении помлад партнер од Италија.

– Секогаш сум за љубов на далечина бидејќи 24 часа живот со партнерот ја уб ива љубовта. Сакам предизвици, чекање, пеперутки во стомакот и емоција која има своја сила.

Не сум тип на жена што ќе каже дека живеам 24 часа на ден со мојот партнер и нашата љубов цвета, за мене тоа е многу време заедно. Секогаш претпочитам љубов на далечина.

Секогаш постои таа магична особина и магија што постои меѓу нас, а тоа е она што ме мотивира да водам љубов и да трае. Многу е важно времетраењето и како ќе трае.

Барам, но тоа е она што го барам во љубовта, не се задоволувам со помалку, бидејќи не сакам да губам време – вели Лидија за Блиц, која е многу „захтевна“ во љубовта.

Години наназад беше препознатлива по густите локни и црната коса. Сега на своите следбеници на Инстаграм им приреди изненадување.

Лидија по посетата на фризерскиот салон на својот Инста објави фотографии на кои позира во раскопчана, шарена кошула која ги открива нејзините атрибути, но сите погледи на нејзините следбеници беа насочени кон нејзината нова, црвена боја на коса.

Актерката, која често на сите им го „одзема здивот“ со своите бикини фотографи на Инстаграм, неодамна откри дека еднаш ја скратила својата заштитна црна кадрава коса на главата.

„Како дете, седевме на ручек и мајка ми рече: „Ајде, направи нешто со таа коса“, и јас отидов во тоалет и ја потстрижав косата до врвот на главата“. Кога ме виде, жената се шокираше, не можеше да поверува што направив“, изјавила актерката.

Лидија пред неколку часа покажа дека викендов била вредна и средувала по дома. Таа објави две слики, кои веројатно се од нејзината кујна и покажа во внатрешноста на шкафчињата како ги организирала сите работи.

Очигледно дека Лидија живее во модерниот свет каде што секоја различна тестенина е спакувана во различен стаклен сад, а има и посебно место за бисквитите и оризот.

Потоа актерката сама се пофали дека била вредна денес и го покажа нејзиното декоративно катче.

Previous articleМитко Јанчев синоќа им го направи ќефот на кавадарчани – ни помалку ни повеќе, го донесе да ги забавува големиот Харис Џиновиќ
Next articleДушица: Работев како дадилка во Германија, секој ден плачев и се молев да се вратам дома