Home Live Се разведе со Емина и сакаше да ја продаде вилата во која...

Се разведе со Емина и сакаше да ја продаде вилата во која живееше со неа, а сега троши милиони за нова куќа со новата невеста- еве во каква палата живее Мустафа Сандал (ФОТО)

Убавата пејачка Емина Јаховиќ, која инаку секогаш го фалеше нашиот Даниел Кајмакоски на шоуто Икс фактор каде што беше во жири, долго чекаше турскиот пејач, нејзиниот поранешн маж Мустафа Сандал да ги плати долговите за нивните деца.

Сандал претходно бараше да се намали сумата бидејќи не заработува толку многу колку што порано поради вирусот.

Емина Јаховиќ и нејзиниот поранешен сопруг Мустафа Сандал беа на суд бидејќи не платил алиментација за нивните синови, а како што пишуваа српските медиуми, и покрај бројните обиди на пејачката, тие не постигнале договор туку проблемот го решиле преку суд и извршителот.

Мустафа ја испушти топката во смисла дека на турските медиуми им кажа само убави работи за Емина, се во суперлатив, иако многумина се сомневаат дека сето тоа е само дел од тактиката што ја смислил.

Емина се уште не платила издршка за децата и цврсто одлучила дека сака да се спогоди на суд.

Отпрвин, таа се обиде да постигне договор со нејзиниот поранешен сопруг, но бидејќи виде дека нема ништо од нивниот договор, што го потпишаа по разводот во 2018 година, во кој се наведува дека Мустафа ќе плати алиментација и здравствено осигурување за децата, таа одлучи да побара правда – открива изворот и додава:

– Сите финансиски обврски околу децата паднаа врз неа, а трошоците не се мали, тие се натрупуваат.

Емина беше особено погодена од фактот дека Мустафа не плати за здравствено осигурување на своите синови, за што дознала само кога го однела детето на лекар, кога одлучила дека треба да реагира.

Таа, исто така, испратила извршители кај нејзиниот поранешен сопруг бидејќи договорот со кој тој се обврзува да плати алиментација бил потврден на суд, по разводот.

Турскиот пејач потоа изјави дека финансиски ѝ помогнал на Емина и на децата по разводот, но дека застанал кога сфатил дека таа заработува повеќе од него благодарение на козметичкиот бренд што го започнала.

Како што дознава Блиц понатаму, пејачката во моментов има приходи од куќата во која живеела со поранешниот сопруг.

– Мустафа имал намера да ја продаде луксузната вила во која порано живеел со Емина и неговите синови, но купувачот се откажал во последен момент, па неговиот план пропаднал. Според турските медиуми, тој моментално го изнајмува, а тие средства одат на сметката на Емина.

Блиц се обидел да стапиме во контакт со пејачката за да ги провери наводите, но таа не одговорила.

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ, турската музичка ѕвезда Мустафа Сандал оваа година се ожени и и кажа „да“ на две децении помладата Мелис Сутсуруп.

Двојката беше во врска три години, а се вери во февруари. Се венчаа во Рим и во Мармарис и венчавката траеше три дена, а сега младата госпоѓа Сандал се пофали дека украсуваат луксузен дом.

Во тек е реновирањето на вилата, а се чини дека се ќе биде по желба на Мелис, кој на социјалните мрежи напиша „Нов дом, нов почеток“.

Внатрешноста на вилата е раскошна; мермер, стакло, висок сјај… очигледно е дека Мустафа нема проблем со парите, како што рече на судењето за неплаќање алиментација.

Да потсетиме, Емина и Мустафа се разведоа во 2018 година, но не останаа во добри односи. Во бракот имаа два сина Јаман и Јавуз.

Previous articleНаум раскажа зошто младите се селат од Македонија, а откри и приказна како дали им ги менува пелените на внуците од Анастасија
Next articleКалиопи објави емотивна приказна за мајката на Тања и на Лидија Кочовски, Невена, која неодамна се упокои