Home Live Зошто Британците не ја поднесуваат Меган, поради овие нешта ја сметаат за...

Зошто Британците не ја поднесуваат Меган, поради овие нешта ја сметаат за најголем лицемер на светот

Се почесто се слушаат гласини дека Британците ја гледаат војвотката од Сасекс, Меган Маркл како огромен лицемер, а материјалот за ваквото мислење таа го обезбеди и самата“, пишуваат во последно време британскоте медиуми.
Во Вестминстерската опатија во Лондон сите членови на кралското семејство присуствуваа на богослужбата во чест на кралицата Елизабета Втора.

Сепак, најмногу внимание привлече Меган Маркл, а овој протокол не можеше да помине, се чини, без спротивставени коментари.
Имено, поради постапките на сопругата на Хари, многумина веруваат дека таа само го потврдила своето лицемерие.

По кратката служба, членовите на судот и оддадоа почит на кралицата Елизабета Втора во Вестминстерската сала. А Меган Маркл беше видена како длабоко се поклонува пред ковчегот на кралицата со голема воздишка.
Подоцна таа не можеше ниту да ги сокрие солзите. И додека тој гест некого трогна, кај другите разбуди голем гнев, поради бесчувствителните потези кон кралицата во претходните неколку години.

Вистина е дека мегзитот предизвикан од американската актерка и британскиот принц беше тежок удар за Елизабета Втора, но не треба да го игнорираме фактот дека Меган и Хари се обидоа да ја „заштитат“ кралицата од нивните воопшто безопасни обвинувања упатени кон Судот.
Таа и оддаде почит на кралицата со накит Како и Кејт Мидлтон, и Меган Маркл се обиде да и оддаде почит на кралицата носејќи обетки кои ги добила како подарок од неа. Тој потег наиде на бројни осуди на социјалните мрежи, бидејќи надалеку е познато дека таа имала многу комплицирани односи со британскиот владетел.

Само некои од коментарите се:- Фуј, лицемерно.
Ми се допаѓа и сосема е во ред таа да се појави да жали за нејзината промоција, откако ја одби поканата на кралицата да остане во Балморал.

– Никој немаше да знае за овој детаљ (обетки) доколку не се погрижеше сите да знаеме – ова се само дел од коментарите со кои се осудува војвотката. Кралицата на дело покажа што мисли за нивните постапки.
Парот, кој се пресели во Америка и се откажа од многуте привилегии на кралското семејство, реши да го задржи своето присуство ниско и без помпа на прославата на платинестиот јубилеј – седум децении од владеењето на кралицата Елизабета Втора. Тие беа само неми набљудувачи без должност.

Парадата на војниците и аеромитингот во чест на кралицата тие ја следеа од прозорецот на Бакингемската палата, а не од балконот со останатите членови на кралското семејство. Тие не беа ниту дел од церемонијалната поворка на кралската кочија.
Тие исто така ги избегнуваа фотографите на аеродромот, а се сугерираше дека кралицата испратила автомобили да ги земе од приватниот аеродром.

Појавувањето на балконот на Бакингемската палата беше ограничено на „работните членови на кралското семејство“, што значеше исклучување на принцот Хари и Меган, како и на принцот Ендру.
Имаше очекувања дека во одреден момент ќе се сретне со кралицата, но се подразбира дека ваквите средби се сметаат за приватни и сите детали остануваат на ниво на шпекулации. Таа се откажа од своите должности, но не и од титулата.

Името на Хари сè уште ја носи титулата Неговото Кралско Височество (Неговото Кралско Височество), како и војводата од Сасекс, додека Меган се откажа од своите титули, а само Рејчел Маркл, нејзиното вистинско име, е прикачено на името на нејзината мајка, што може да се види на изводот на родените Лилибет „Лили“ Дијана Маунтбатен-Виндзор.
Сепак, таа остана со титулата војвотка од Сасекс бидејќи тоа беше свадбен подарок од кралицата Елизабета Втора. Хари минатата година рече дека ќе се откаже од титулата откако ќе ги напушти кралските должности, но очигледно се уште се држи до тоа. Изгледа дека се откажуваат само од она што не им се допаѓа…

По шока нтните изјави на Меган и Хари за време на интервјуто со Опра Винфри, во светот околу кралското семејство се крена огромна прашина. Имено, принцезата од Сасекс истакнала дека сака автентичен и скромен живот.
Но, таа на дело ја покажа својата контрадикторност. Додека зборуваше за своето нормално секојдневие носеше само накит вреден неколку илјади долари, а водителката ја прошета низ вилата во Калифорнија која чини над 15 милиони долари.

Нејзиното парадоксално однесување не е ретко, па носела и облека за која издвоила над 7.000 долари додека посетувала училиште со деца со пречки во развојот. Прилично скромно, нели?

Previous articleНеделко: Три месеци никој не ми влегол дома, желен сум некој да ми стапне на прагот
Next articleЧичко Милун направил изум во кој може да се направи 350 кг зелка, може да нахрани над 1000 луѓе