Home Live Водителката Јеремиќ се пофали со чевли од 1000 евра и откри колкава...

Водителката Јеремиќ се пофали со чевли од 1000 евра и откри колкава и е платата како водителка и дали може да си ги дозволи

Во една прилика, водителката Јована Јеремиќ објави статус со кој им го посвети на жените:
-Проблемот не е во тоа што жената е силна, туку проблемот е што тие мажи кои така коментираат се слаби мажи. Штом имаш маж околу тебе кој вели „ти си силна жена, тешко е да те следам“, веднаш по методот на природна селекција знаеш дека не ти е ни како пријател, а камоли нешто друго.
Бидејќи силните мажи секогаш ќе сакаат и поддржуваат силна жена, само слабите ќе речат „тешко е да те следам“. А што се однесува до мониторинг, најлесно е да следиш силна, независна, остварена жена, затоа што не треба ништо да и купуваш, само чувај ја.
Разводот е табу тема во Србија, а јас сум тука да ги рушам табуата и предрасудите. Значи, многу е полесно да се следи остварена жена, а можам да наведам неколку жени во медиумите кои постигнале таква цел во животот.

– На прво место, покрај себе можам да ја спомнам Дарија Кисиќ Тепавчевиќ, потоа многу мои колеги новинари кои во животот носеа одлуки кои не ги носеа просечните жени и навистина го направија својот голем живот.
Зашто, во природата на мажот е да биде силен, а не слаб.

Нека биде тоа мојата порака и она што го кажав „мачката не може да има лавовска глава, не му одговара“.

Затоа млади девојки, кога ја гледате оваа колумна, сфатете, пред се треба да бидете свои, самостојни и само за да не бидете подредени на ниту еден маж, а од друга страна мажите треба да знаат дека за партнер не се бира домаќинка за жена, затоа што слугинка можеш да платиш.
Тогаш животот ќе ви биде многу подобар кога ќе најдете силна жена за партнер и ќе живеете во вистински искрени емоции и љубов. Ве поздравува вашата Јована Јеремиќ, – заврши водителката.

Познатата српска водителка која е секогаш во жижата на јавноста, разговараше за Телеграф Џетсет по гласините дека се разведува од сопругот Воислав Воје Милошевиќ.
Вели дека разводот се уште не се случил, но има криза. Кога станува збор за тоа дека на Инстаграм оставила само презиме, таа истакнува дека тоа е нејзиното „уметничко име“.

„Сменив име и презиме затоа што тоа е мое уметничко име, сите ме знаат како Јована Јеремиќ“, започна Јована.

– Јас имам свој стан, тој има свој. Тоа што јас сум често овде, а тој таму, придонесе за тие трачеви низ градот.
Омажена сум, функционираме со Воја. Веројатно тоа произлегло од моите изјави дека „кога нема да се сложувам со него, ќе се разведам“.

Не го изневерувам, тоа е дел од мојот имиџ и сакам да го натерам. Кога сум со еден маж, му припаѓам на тој човек – приказната на Јеремиќ за Телеграф Џетсет.

– Кога ќе се разведам, повторно ќе барам сериозна врска.
За мене никогаш нема да слушнете дека сум била со некого во исто време како и со сопругот, бидејќи тоа не е дел од мене. Мојот живот е целосно одделен од неговиот – јас имам свој стан, тој има свој. Никаде не се поврзавме, па може да имам проблем. Јас сум пред се своја па дури потоа нечија – додаде таа.

Минатата година Јована Јеремиќ се пресели во ТВ Пинк каде што е водителка на емисијата „Ново јутро“ која се прикажува за време викендите.
Многу се шпекулираше дека добила стан за да се префрли на пинк телевизија, а сите ги интересираше колкава е нејзината плата.

Бидејќи Јеремиќ важи за некој кој нема влакна на јазикот и отворено зборува на разни теми, сега не и беше проблем да открие колку заработува месечно.

Имено, таа ги покажа скапите сини потпетици кои чинат 1.000 евра, а потоа откри дека ги добила на подарок.
„Чевлите се над илјада евра, а јас никогаш во животот не би купила толку скапи чевли за себе. Но, тој што ги купил навистина имал добар вкус.

Мислите ли дека би купила чевли што чинат 1.000 евра кога платата ми е 2.000 евра?“, рече водителката Јована низ смеа.

Previous articleСашка се откажала од кола за да вози „буба“ комбе: Не ми треба серво волан, имам бицепс
Next articleOваа песна ја опишува Марина Туцаковиќ со секој збор: „Алхемичарот“ ќе се емитува на сите радио станици во понеделник, по повод годишнина од заминувањето на Марина