Home Live Се ожени синот на Даниела Темелковска, еве како изглeдаше згодната свекрва и...

Се ожени синот на Даниела Темелковска, еве како изглeдаше згодната свекрва и што направи за снаата (ВИДЕО)

Даниела Темелковска е една од нашите најопопуларни пејачки на фолк- музика која долги години е на естрадата.
Таа раскажа дека она што најмногу сака да го пее се старите македонски песни, и рече што би сакала да биде ако не беше пејачка: „Бидејки сакам да им помагам на луѓето, би сакала да бидам доктор.“

Темелковска на својот Инстаграм и Фејсбук објави свои атрактивни слики, а според нив, таа често се дружи со фолкерката Сања Гроздановска- Сани.
Таа е една најатрактивните пејачки меѓу народот која секогаш знае да направи убава атмосфера е која изгледа одлично и се грижи за својот имиџ. За нејзиниот изглед е главно задолжена сестра ѝ, а пејачката во една прилика изјави во што се чувствува најудобно.

„Дома по пижами обожавам да седам, а надвор повеќето сакам по спортски да бидам облечена“, рече Даниела за убава.мк.
Медиумите претходно пишуваат дека македонската фолк пејачка, во 2018 година, дел од летниот одмор го мина во Доминиканската Република.

Друштво ѝ правеше најблискиот член од нејзината фамилија, сестра и – Емилија. За Даниела оддамна е познато дека годините се се само бројка, па иако е веќе зрела жена, изгледа како млада девојка, или што би рекле младите во жаргон таа е „авион“!
Иако Емилија не толку позната, сепак не е непозната, зашто јавноста најмногу ја знае од дует песните и видеата токму со сестра и Емилија.

Особено атрактивна е онаа од пред неколку години со наслов: „Нема дилема“, објави поглед.мк.
-Нема жена што не е убава, за мене убавината доаѓа од внатре, здрава храна, малку спорт, секојдневна грижа за себе и сето тоа зачинето со љубов“, изјави Темелковска.

Темелковска докажа дека убавината не е само во провокативниот изглед на жената, туку и кога е спортски облечена.
Таа објави слика каде што е облечена во тренерки како оди на опуштена прошетка и под сликата доби интересни коментари, и една покана за на кафе.

– Дано кај си тргнала вака, ајде дојди на кафе“, ја покани Татјана Лазаревска од Мелбурн. Даниела на тоа ѝ одговори: Идам Тацке!
Даниела Темелковска долго време е дел од народната музичка сцена.На фестивалот „Валандово“ ја видовме во дует со нејзиниот син .Даниел Блажевски е новото име на македонската фолк сцена и е до ста талентиран.

Тој во една прилика изјави дека неговата мајка го воспитувала на современ начин и во современ дух и му било уживање да расте со таква мајка.
Вчера имало голем повод за славење во семејството на Даниела Темелковска, свадбата на нејзиниот син, Даниел. Даниела била многу весела и изгледала топ, според сликите и видеата што ги објави на Фејсбук.

Таа се сликала со синот, но и со својата убава снаа, а и запеала во чест на невестата и на младоженецот.
Во жолт фустан со длабок шлиц, убавата свекрва ја почестила својата снаа, ама и својот син со песната „Уно моменто“, од Северина.

Секоја чест за свекрвата, снаата е е многу среќна што ја има. Нека е со среќа на младите!

Previous articleСемејството Девичиќ остана без покрив над главата: Силното невреме најмногу го пoгoди малиот Јосип
Next articleНедељка плаче за својот син кој го нема со години: Разбирам ако снаата се премажила, не ѝ се лутам