Home Live Богдана Ражнатовиќ издоминира со изгледот на свадбата кај сестра си: Ова е...

Богдана Ражнатовиќ издоминира со изгледот на свадбата кај сестра си: Ова е приказната за трите сестри Родиќ

Сестрите Родиќ од Тител се меѓу најпознатите сестри во Србија. На социјалните мрежи го следат и коментираат својот изглед, стил, имиџ. А каков беше нивниот живот пред да направат бум на нашата јавна сцена?
Најследена сестра Родиќ секако е Богдана Ражнатовиќ (екс Родиќ), која во ноември минатата година се омажи за Вељко Ражнатовиќ, а на 3 јуни го роди синот Жељко.

Богдана има убав имиџ. На многумина им се допаѓа дека има мерка на секоја јавна презентација. Познавачите на модата го привлекоа вниманието на нејзиниот стил, кој е модерен и доволно различен.
Нејзиниот стил се следи од февруари 2018 година, кога почна да се зборува за нејзината врска со Вељко. Нејзините објави на венчавката, но и по венчавката беа многу забележливи, иако таа – засега, не е љубител на јавно експонирање.

Важна точка во нејзината биографија е тоа што дипломирала на Вишата бизнис школа за финансии и сметководство, како и што одговорно се вработила во друштво на нејзините родители Богдан и Данијела, кои важат за вредни и угледни личности.
Од Богдана се’ уште се очекуваат спектакли, а погледнете ги деталите за нејзините сестри пред медиумскиот бум.

Богдана е трастен вљубеник во патувањата, го освои Инстаграм, а секоја нејзина слика го одзема здивот. Атрактивната Бојана Родиќ, сестрата на Богдана е дипломиран правник.
Таа е доста вешта во претставувањето на Инстаграм, каде што заинтригира многумина долго пред пошироката јавност да ја запознае.

Бојана е на Инстаграм од 2017 година. Секоја нејзина фотографија на оваа социјална мрежа пу ка од привлечност.

Бојана Родиќ беше исполнета со патувања до егзотични дестинации кои таа внимателно ги истражуваше, покажувајќи авантуристички дух. Девојка од акција…
Дури и сега, додека јавноста будно ја следи, таа остава впечаток на енергична девојка.

Кралицата е на селфињата, а можеме да видиме дека и беше запознаена со речиси секој тренд на оваа социјална мрежа. И не само тоа. Тие што ја познаваат, велат дека Бојана има добар вкус за облека, но судејќи по комбинациите на аутфит на Инстаграм, најдоброто допрва доаѓа.
Пример за тоа е нејзиното модно издание. На денот кога нејзината сестра го роди Жељко, нејзиниот стајлинг потсетуваше на Цеца Ражнатовиќ. Видеото од 2017 година вели дека Бојана го обожава не само стилот на балканската ѕвезда, туку и нејзината музика.

На Инстаграм откри и дека е љубител на убавото време, но и дека Мајами и е омиленото место за одмор. Можеби тоа се променило во меѓувреме.
На нејзиниот профил, кој го следат 46,3 илјади луѓе, нема детали за нејзиниот претходен љубовен живот (Бојана сега е во врска со Мирко Шијан).

Додека третата сестра, Наташа Родиќ достигна интересна бројка на следбеници на Инстаграм – 18,8 илјади. Па дури и до диплома за медиумски менаџмент.
Таа беше на Инстаграм до 2013 година и на оваа мрежа можете да ја видите нејзината трансформација од згодна бринета во заводлива русокоса и потоа враќање на нејзиниот „стар“ имиџ.

Тука се и слатките денови на раната младост, а забележавме дека Наташа плени со насмевка на речиси секоја слика.

Сестрите Родиќ секогаш беа тука една за друга, па Наташа страсно и даваше поддршка на својата сестра Богдана која порано играше кошарка.
Како и Бојана, таа сака да патува, а од Америка понесе со себе грст спомени.

Бојана Родиќ денеска на 18 септември ќе се венча со Мирко Шијан , а се’ е подготвено за најпосебниот ден во нивните животи.

Во спротивно, во Тител ќе се почитуваат сите обичаи, а фамилијата Родиќ се спремни за вистинска забава. По Тител, младенците ќе се венчаат во црквата во Сурчин каде се крсти Мирко, по што свадбените веселби ќе продолжат во Јаков.
Од дома е извадена една од трите венчаници кои Бојана ќе ги носи на свадбата, а цената се вели дека е неколку илјади евра.

Трубачите пристигнаа во Тител за да создадат одлична атмосфера.

Мирко Шијан, Бојана Родиќ, Гоца Божиновска, свадба, Вељко Ражнатовиќ. Меѓу гостите се појави и Вељко Ражнатовиќ, сопругот на сестрата на Бојана, Богдана.

Таткото на Бојана се појавил во такси за да се сретне со својот зет. Бабата на Бојана со помладите украсувала коли со крпи.

Оградата на дворот е толку подигната што ништо не може да се види во дворот, а капијата е гломазна и железна. Фасадата е средена и сега е во беж боја, а старите огради се од тули, па сега се изгледа луксузно и богато.

Многумина забележале една промена во „Тител“, а тоа е дека целата куќа е реновирана.

Куќата во Тител е комплетно украсена со балони и раскошни бели цветови, а во дворот владее еуфорија поради претстојниот ден.

Сестрите на Бојана Родиќ, која денеска се венча со Мирко Шијан, посебно се договорија за стајлинзите за овој посебен ден.

Богдана и Наташа Родиќ цело време беа со нивната сестра Бојана, а многумина ги коментираа нивните луксузни изгледи.

Богдана избра фустан во сребрена нијанса кој се влечеше до подот, додека Наташа блесна во црно и го истакна своето деколте.

Да потсетиме, сестрите на Мирко, Јелена Вучковиќ и Зорана Шијан не се појавија во Тител бидејќи, како што ни изјави пејачката Гоца Божиновска, тој барал само мажи да ја земат невестата.

Previous articleКекеновски: Еве како изгледа еден 60 годишен ,,олдтајмер” кој паузирал повеќе од 25 години (ВИДЕО)
Next articleФросина: Еве една Влашка рецептура како ајварот да ви потрае цело зиме (ФОТО)