Home Live Четири пати ме мажеа за упокоени- познатата пејачка на народна музика откри...

Четири пати ме мажеа за упокоени- познатата пејачка на народна музика откри како ја наместиле медиумите

На естрадата, особено на онаа српската, многумина од пејачите се милионери.

Добро заработуваат со години, иаат дебели банкарски конта, скап возен парк, уникатна гардероба, чевли, накит, и секако убави и богато опремени куќи и станови во елитните наслеби на српската престолнина, како и викендички нрна море и планина.

Токму затоа со години се провлекува прашањето, чија куќа е најубава, најскапа и најбогато опремена.

На Брена, Цеца, Драгана Мирковиќ или некој од машките фолк/поп легенди како покојниот Шабан Шаулиќ, Мирослав Илиќ, Саша Поповиќ, Здравко Чолиќ…?“, објави во една прилика Вистина.

Но, реалноста е по се’ изгледа, сосема понаква. Ни Брена, ни цеца, ниту Драгана… туку таа…

Пејачката Вера Матовиќ е сопственичка на најскапата куќа на естрадата, вила која се наоѓа на Дедиње, и сосе покуќнината и останатите уметнички предмети во неа, вреди цело богатство.

Во една прилика, екипата на „Папарацо лов“ ја следеше пејачката откако се појави во една емисија, а потоа се упати кон нејзината семејна куќа на Дедиње, за која се смета дека е една од најскапите меѓу забавувачите.

Иако не оддава таков впечаток однадвор, според тврдењата, Вера работела напорно со години и инвестирала во исклучителни стилски парчиња, антиквитети и уметнички слики од најдобрите современи домашни автори, чија вредност во меѓувреме двојно е зголемена.

Проценето е дека оваа вила на Дедиње во Белград денес има вредност од пет до седум милиони евра!

Инаку, Вера Матовиќ има повеќе од 50 години кариера, а како што забележале папараците, сите домашни работи ги извршува нејзиниот сопруг.

Вера Матовиќ откри дека има сериозен здравствен проблем, кој можеше да ја чини кариера.

– Сите мислат дека на пејачите им е лесно и сите мислат дека никогаш ништо не ни недостига, но не е така. Многу пати имав и проблеми со гласот и грлото.

-Кога требаше да одам во Америка да пеам за Нова година и кога го посетив докторот ми рече дека ако сега пеам можеби никогаш повеќе нема да пеам.

Тогаш немав глас, само шепнав и решив да одам во Америка да им кажам на тие луѓе дека сум болна и дека не можам да пеам – изјави фолкерката во емисијата „Ѕвезде Гранда Специјал“.

Познатата пејачка Вера Матовиќ гостуваше во емисијата Скенирање на телевизија Курир каде ги допре нејзините најголеми нелагодности.

– За жал, бидејќи не можеа ништо да ми измислат. Рекоа дека се мажам за некои упокоени луѓе. Поминаа 5 до 6 години откако ми го измислија тоа. Потоа ме закопаа 4 пати – изјавила пејачката.

– Еднаш рекоа дека јас и син ми доживеавме сообраќајна нес реќа на пат кон Обреновац и дека само тој преживеал. Луѓето од Америка прашаа дали е можно тоа да се случи. Ми се јавија и колеги, но не се јавив на телефон.

Се покажа дека е уште поголем хаос. Ме викаа Ана Бекута, Мирослав Илиќ, Снежана Ѓуришиќ итн.

Иако кога се јавив на повикот на Миша Мијатовиќ, тој само рече дека му олеснило верен бидејќи сите живи му се јавуваа од Америка да видат дали е вистина, а јас не одговорив – изјави пејачката.

Previous articleРусите му простија за оваа грешка- еве како настана една од најубавите љубовни песни на Бајага
Next articleНе старее оваа жена, ова е приказната на Анета Андонова од „Пулсирања“