Home Live Пред да се омажи за Душко, Карлеуша беше во брак со овој...

Пред да се омажи за Душко, Карлеуша беше во брак со овој бизнисмен: Беа среќни и сакаа многу деца (ФОТО)

Сите мислеа дека Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ, по турбулентниот период и конфликт што се случи за Божиќ, успеаја да најдат заеднички јазик и, веројатно, да ја измазнуваат нарушената врска.

Многумина посакаа среќен крај на нивната љубовна приказна која трае долги 13 години, но Карлеуша прва ја објави веста дека ќе се разведе од Душко.

Саша Поповиќ е близок и со Карлеуша и Тошиќ, кој во една прилика истакнуваше дека за нивниот развод нема потврда дека навистина ќе се случи, иако потоа Јелена потврди дека ќе се разведе.

„Беа заедно со децата на нашата јахта, и сите добро се сложуваа. Сè е во ред! Тие се убаво и хармонично семејство. Не знам дали ќерките повеќе ја сакаат мама или тато,“ се пошегува Поповиќ.

-Целата таа атмосфера изгледаше убаво и компактно и мило ми е поради тоа. Пловевме секој ден, одевме на островите, се дружевме. Тие се навистина хармонично семејство и тоа ми е драго – истакна поранешниот директор на „Гранд.

Бојан Кариќ на јавноста и’ беше особено интересен по бракот со Јелена Карлеуша, кој траеше само три месеци. По разводот во 2004 година, бизнисменот се повлече од јавноста, а во 2007 година повторно го кажа судбоносното „да“. Се ожени со Маша Николиќ со која сега ги има близнаците Теодор и Тара.

Инаку, тие во медиумите не ги коментираа причините за разводот, но затоа Данијела Кариќ, ќерката на Хафа и Драгомир Кариќ, се навратила на бракот на нејзиниот вујко и популарната пејачка и се присетила како завршил.

– Сигурно не се омажила за парите со него, се сакале. Има девојки кои поради пари сакаат да ни се придружат на семејството, но Јелена не е една од нив.

Навистина добро се согласував со неа, таа беше една од моите омилени снаи. Карлеуша е многу љубезен и фин човек приватно, секогаш ми покажуваше почит, немам ништо лошо да кажам за неа.

Имав добро мислење за неа и го имам уште – изјави еднаш Данијела во интервју за Информер и нагласи дека секој во своето семејство има право на свое мислење.

Имено, Карлеуша во тој период многу зборуваше за Бојан.

„И двајцата сакаме деца и сакаме големо семејство. Дури и се одлучивме за името на нашето прво дете. Се договоривме ако е девојче, да се вика Срна, а момчето дефинитивно да се вика Бојан Јуниор.

Се разбира, не планираме кога ќе бидам во друга држава, дали сега или подоцна, бидејќи се’ е во божји раце. Не гледам на детето како пречка во мојата кариера.

Мислам дека тоа само ќе ме подобри. Веројатно обожавателите би сакале да ме видат и во таа улога. Мислам дека нашето дете ќе биде најразгалено на планетата и знам дека сум личност која максимално ќе му се посвети на семејството“, изјавила Јелена кога беше во брак со Бојан.

Но, и Јелена и Бојан својата среќа ја нашле по разводот.

Маша Кариќ се омажи за Бојан Кариќ во 2007 година, а иако е мажена за член на семејството Кариќ, а воедно и сестра на пејачката Јована Николиќ, Маша го крие својот живот од љубопитните очи и малку се знае за неа.

Ќерката на познатиот режисер Божидар Николиќ и сестрата на пејачката Јована Николиќ, мажена за Мишковиќ, Маша, е мажена за маж со кој го живее животот од соништата, но скриена од љубопитните очи.

Сестрите Јована и Маша, во брак со исклучително богати и моќни мажи, сè уште го носат епитетот на исклучително скромни дами.

И по четиринаесет години брак, Маша и Бојан уживаат во љубовта како на првиот ден. И двајцата се авантуристи, уживаат во патувањето, а поради својата природа не им е тешко да поминат половина година во Минск, а половина година во Дубаи.

Previous articleПознатата водителка раскажа како се излечила и сега е како нова, овој тип на терапија и помогнал
Next articleСиновите ме избркаа од сопствената куќа, не можам да се помирам дека целото наследство им припадна нив