Home Live Сузана Манчиќ: Мајка ми најмногу плачеше поради мене, во двата брака, јас...

Сузана Манчиќ: Мајка ми најмногу плачеше поради мене, во двата брака, јас ги запросив мажите

Сузана Манчиќ која пред неколку месеци изјави дека размислува за пензија, неодамна доживеа несреќа на улица и го скрши прстот на ногата, а сега откри како се случило тоа и како се чувствува.

„Од непознати причини паднав на пешачки премин. Одев полека, среќна, насмеана и наеднаш танцував.

Ги заглавив сите три прста, а едниот беше најповреден, но што ќе правиш…“, се пожали водителката која на сетот наместо вртоглави штикли облечени во патики.

Таа во свој стил откри и дека со сопругот Симеон оди во Грција за таму целосно да се опорави, бидејќи тој ќе ја лекува. „Така е, утре заминувам.

Морам да се опоравам апсолутно две недели, сопругот ќе ме чува“, изјави Сузана.

Познатата лото девојка истакна дека нејзиниот пат воопшто не бил лесен, дека често ја осудувале поради мултиталентот, но заклучила и дека е пионерка во многу работи.

– Ги кршев табуата во текот на кариерата и мојот јавен настап. Како многу млада, изгубив сериозна телевизиска понуда да водам емисија на ТВ Белград – ја опишува оваа животна ситуација Сузана:

– Тоа се случи затоа што учествував во претстава, наречна „Ce кc eкcплo3иja“. Настапив во корсет кој беше специјално направен за мене. Како што Готје ја направи Мадона, тој корсет ми го направи кројачот на театарот „Бошко Буха“.

Претставата беше смешна, но беше сканд алозна во тоа време. Немаше шанси водителот кој работи на ТВ Белград да игра во ваква претстава. Тоа беше, на пример, првата граница што ја пробив.

Манчиќ наведува дека и нејзината музичка кариера на самиот почеток била дочекана со но ж и наведува дека некои дефиниции за нејзиниот лик и дело ја навредувале тогаш.

– Кога почнав да пеам, повторно беше табу тема. Се сеќавам дека во тогашните интервјуа често ме прашуваа што навистина си? Му одговорив дека сум Сузна Манчиќ!

Ми рекоа дека сум секакви работи, што беше многу навредливо. Требаше да помине малку време и тоа што бев мултимедијална на крајот најдобро го искористи телевизијата – признава Сузана.

Сузана Манчиќ (65) во едно неодамнешно интервју откри како се чувствувала кога се појави нејзиното експлицитно видео и го допре нејзиниот брак со грчкиот бизнисмен.

– Јавноста ме осуди, многу плачев, но времето си го зема својот тек и некако го преболуваш. Луѓето полека почнуваат да ве гледаат со други очи, не е како порано.

Луѓето потоа ме гледаа преплашено. Тој период е сега зад мене, не сакам да зборувам за тоа, тоа е историја – изјави еднаш таа во емисијата „Премиер – Викенд специјал.“

Таа откри и дека мажите никогаш не биле имуни на нејзиниот атрактивен изглед, па затоа честопати ги оставале своите сопруги за неа.

– Тие беа одлични луѓе. Не ги гледам јас тие жени, но тоа е твојот живот. Бев заљубена, но не бев свесен за последиците, бев млада. Мојата судбина беше таква што мажите паѓаа на колена пред мене, без јас да вложам посебен напор – пренесува Курир.

Сузана беше во брак двапати, а повеќе од 20 години е вљубена во грчкиот бизнисмен Симеон Окомокос на кого му призна дека никогаш нема да му роди деца.

– Најмногу стра даше мајка ми поради мене (се смее). Двапати стапнав на л удиот камен, не се сопнав. Првиот пат кога се омажив се омажив од голема љубов, имам две прекрасни ќерки и кога таа љубов заврши се разделивме.

Се пишуваа секакви работи. Досега не сум нашла толку добар човек како мојот сопруг – изјави Манчиќ и додаде:

– Тоа е љубов на далечина, заедно сме 21 година, заедно поминуваме викенди, летни, зимски одмори. Му реков дека никогаш нема да му бидам семејство, но ние сме пар, феноменален пар.

Семејството е заедница која има заеднички деца. Во споредба со мене, тој е богат, и првиот и вториот пат јас ги запросив сопрузите, – рекла таа.

Previous articleЕве каде ужива Билјана Дебарлиева со сопругот Јован, откако си замина од Канал 5, им цвета љубовта (ФОТО)
Next articleСе огласи премиерот Ковачевски и објасни зошто бил ослободен од воениот повик