Home Live Елена Велевска вака му честиташе роденден на Марјан – мил мој Мани…

Елена Велевска вака му честиташе роденден на Марјан – мил мој Мани…

Нашата позната фолк пејачка Елена Велевска која е актуелан и поради нејзината музика, но и поради приватниот живот, во една прилика објасни дека со поранешниот сопруг секогаш ја гледаат најдобрата страна за нивните деца.

„Јас и тој не сме повеќе во брак. Многу подобро функционираме разведени, можеби тоа било и формулата за да секој биде среќен.

Факт е дека ние имаме три деца и заради нив подобро е да отанеме во добри односи. Сепак има поважни животи од мојот и од неговиот“, искрена е пејачката.

Велевска пред неколку години го обвиниМарјан Мирчески за семејно нас илство. Тој, пак, подоцна тврдеше дека Елена има нарушена здрав ствена состојба и дека е опас на за околината.

Во 2020 година година најави дека ќе направи сѐ што може да ѝ помогне, но и дека до крај ќе се бори за старателството над нивните три деца.

Елена и Марјан беа повеќе од десет години во брак. Велевска го запозна Мирчески на една од нејзините турнеји во Австралија. Ѝ се случила љубов на прв поглед, раскажа таа во едно интервју.

Марјан, покрај трите деца со Велевска има возрасни ќерка и син, кои живеат во Австралија со неговата прва сопруга.

Елена Велевска за естрадниот магазин „Бекстејџ“ откри дека веќе се развела и дека нивните три деца Софија, Марко и Калија живеат во Охрид со нивниот татко.

Познатата фолкерка призна дека не живее со своите три деца Софија, Калија и Марко кои ги има од бракот со бизнисменот Марјан Мирчески.

Во интервју за естрадниот магазин „Бекстејџ“ таа откри дека потешко оди гледањето со децата, бидејќи тие се во Охрид, а таа е во родниот Прилеп.

„Не е ништо завршено со нашето судење, но за да не се прават стресови за децата, бидејќи се израснати во Охрид, секогаш ја гледаме најдобрата страна за нив, бидејќи јас и сопругот повеќе не сме во прашање и функционираме подобро разведени, отколку во брак.

Секогаш ќе гледаме за нивно добро, бидејќи имаме три деца и многу е поубаво да останеме во добри односи“ – искрена беше Елена.

За ќерката Софија вели дека е најнавлезена во музичките води и е поталентирана од неа“, а талент постои и кај Марко и Калија.

„Таа сега беше на еден натпревар и освои второ место. Исто така беше избрана и за мисица на тој натпревар. Многу бев горда на наградите кои ги донесе.

Моментално работиме на тоа да оди на часови по музичко, кај неа постои талентот, а Бог таков талент дава еднаш на 100 години.

Таа е поталентирана од мене. Ќе гледам секој слободен талент да го насочам кон нејзе бидејќи навистина вреди да се инвестира во децата, иднината ја гледам во нив“, вели пејачката.

Велевска на Инста му честиташе роденден на Марјан Петров, нејзиниот стилист и напиша: Мил мој Мани, ти работата ја претвори во уметност. Продолжи така и во иднина ти посакувам академија MAGIC. Среќен роденден!

На сликата, таа е заедно со него на гала забава со убави декорации, и изгледа одлично како и секогаш.

Previous articleНашата пејачка призна дека имала голема криза во бракот, еве зошто не им одело на еден од најпознатите парови во Македонија
Next articleОља била измамена при купување на дрва: Ми донесоа 4 метри, а имав платено за 5,5