Home Live Ова е семејниот бизнис на Богдана Ражнатовиќ од нејзина страна, а сестра...

Ова е семејниот бизнис на Богдана Ражнатовиќ од нејзина страна, а сестра си која се омажи постигнува успеси на 3 полиња, еве што работи

Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ во 2019 година се заколнаа на вечна љубов во црквата Свети Сава, а ги венчаше семејниот свештеник Стефан Шариќ, по што склучија граѓански брак во еден белградски хотел.

Чинот на стапување во брак пред Бога беше зголемен од црковниот хор. На свадбата имало околу 250 гости.

Кога свештеникот му се обратил на Вељко, тој заплакал од среќа:

– Па, мој Вељко, имаш жена Богдана, кум Христов. Ова е знак од Бога, ги имате сите услови да живеете како крал.

Богдана тогаш официјално стана госпоѓа Ражнатовиќ бидејќи го зела презимето на Вељко. Анастасија Ражнатовиќ не го криеше задоволството што се ожени нејзиниот брат, кој за време на венчавката цело време го држеше за рака нејзиниот дечко Ѓорѓе (сега бивши), за по граѓанската венчавка да открие дека таа е одговорна што Вељко ја избра Богдана, која сега е бремена.

-Ја видов на Копаоник, и пријдов и реков дека е многу убава и дека е за брат ми. Ме праша: „Од каде го знаеш тоа?“ Јас и реков: „Тој е луд, му треба некој да го смири.“

Се сретнаа, таа го изненади со своето однесување. Вељко бил зачуден бидејќи никој од неговите женски не се однесувал така со него.

Вториот пат повторно ги поврзав и и’ реков на Богдана да ја спушти малку топката. Тие завршија со бакнување во овој хотел во кој се венчаваат. Цело време плачев во црква, шминката ми беше намачкана.

Гордата свекрва и баба Цеца блесна од среќа по свадбата и во таа прилика истакна:

-Јас сум среќна мајка, се воодушевив кога ја видов Богдана во нејзината венчаница. Драго ми е што ги почитувавме сите обичаи, ние сме православни.

Собирот на достоинственици во луксузниот хотел започна околу 18 часот.

Сестрите Родиќ од Тител се меѓу најпознатите сестри во Србија. На социјалните мрежи го следат и коментираат својот изглед, стил, имиџ. А каков беше нивниот живот пред да направат бум на нашата јавна сцена?

Најследена сестра Родиќ секако е Богдана Ражнатовиќ (екс Родиќ), која во ноември минатата година се омажи за Вељко Ражнатовиќ, а на 3 јуни го роди синот Жељко.

Богдана има убав имиџ. На многумина им се допаѓа дека има мерка на секоја јавна презентација. Познавачите на модата го привлекоа вниманието на нејзиниот стил, кој е модерен и доволно различен.

Нејзиниот стил се следи од февруари 2018 година, кога почна да се зборува за нејзината врска со Вељко. Нејзините објави на венчавката, но и по венчавката беа многу забележливи, иако таа – засега, не е љубител на јавно експонирање.

Важна точка во нејзината биографија е тоа што дипломирала на Вишата бизнис школа за финансии и сметководство, како и што одговорно се вработила во друштво на нејзините родители Богдан и Данијела, кои важат за вредни и угледни личности.

Свадбата на сестрата на Богдана за венчавката на Бојана Родиќ и Мирко Шијан беше вистински спектакл, а некои детали за Родиќ не и’ се надалеку познати на јавноста.

Имено, семејството Родиќ се најде во центарот на вниманието откако Богдана влезе во врска, а потоа и во брак со Вељко Ражнатовиќ, а нешто подоцна нејзината сестра Бојана започна врска со синот на Гоца Божиновска, Мирко Шијан.

Со оглед на тоа што семејството Родиќ поседува кланица за живина во Тител, Бојана и нејзините сестри многу рано почнале да работат и им помагале на своите родители во бизнисот продавајќи кокошки на пазарот.

Сепак, иако многу рано почнале да работат, не го запоставиле образованието, па многумина ќе бидат изненадени од фактот што Бојана дипломирала на Правниот факултет во Белград!

Во меѓувреме, сестрите ја замениле тезгата со канцеларија во управата на компанијата. Меѓутоа, откако започна врска со Мирко и привлече големо внимание во јавноста, таа реши да ја искористи својата популарност на социјалните мрежи каде ја следат над 66 илјади луѓе и основа моден бренд.

Previous articleЉубчо Георгиевски одговори што ќе се случеше ако не ја продадеше ОКТА
Next articleВМРО-ДПМНЕ од денес, комплетно се оградува од Данела Арсовска – објаснија и зошто