Home Live Пријовиќ чесно си ги отплаќа грешките: Ме запре полиција додека возев, сама...

Пријовиќ чесно си ги отплаќа грешките: Ме запре полиција додека возев, сама им реков да ми пишат казна

Александра и Филип, синот на Лепа Брена важат за еден од најскладните парови на јавната сцена, а Пријовиќ истакна дека ниту на почетокот од врската, ниту во бракот не се плаши дека колешките ќе и го земат сопругот.

– Такви коментари имаше на почетокот на врската, а ќе ги има и во иднина, ние нашата љубов ја чуваме за себе. Не се плашев ниту се плашам, ние бевме освојувачи на нашата љубов и мислам дека покажавме колку е голема нашата љубов, вели пејачката.

Пејачката со раскошен глас Александра Пријовиќ на почетокот на кариерата, две години беше во врска со колегата Љубо Перучица. Иако и двајцата изјавија дека раскинале во пријателски односи, зад ова раскинување се крие голем скандал.

Синот на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ на 6 март го прослави својот трет роденден, а гордите родители му приредија забава како од бајките на нивниот наследник.

Александар дувал свеќи на торта од дури 6 ката, а се’ било украсено со мотиви на Мини и Мики Маус и изгледало како во Дизниленд.

На прославата присуствуваа најблиските Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, а дојде и пејачката Илда Шаулиќ која сподели видео од прославата.

„Ова е совршено направено“, „како од бајка“, „прекрасно, изгледа како да се’ во Дизниленд“… се само дел од коментарите.

Александра претходно му честиташе роденден на својот миленик на својот Инстаграм профил.

„Среќен 3-ти роденден ангелу мој“.

Пејачката Александра Пријовиќ денеска е активен возач, а непосредно пред бременоста го положи возачкиот испит и веднаш купи автомобил.

Не беше скромна, а призна дека е одличен возач, но откри и дали прави прекршоци на патиштата, дали имала судири со полициските службеници, како и колку и помага да се биде јавна личност кога не постапува. според правилата.

– Положив доцна, неколку месеци пред бременоста. Веднаш купив автомобил и почнав да возам, отсекогаш сакав да возам.

Сепак, останав бремена и не сакав да ризикувам тогаш да возам. Така продолжив дури после породувањето и обожавам да возам – вели Прија и открива каков возач е:

– Велат дека сум феноменален. Јас сум некако опуштен возач, не сум од оние луѓе кои се доближуваат до воланот и се згрчени.

За четирите години што има возачка дозвола, полицијата првпат ја запре пред само неколку недели.

-Полицијата првпат ме запре пред две-три недели, се јавив на телефон. Телефонот не ми беше приклучен на блутут како секогаш, и одговорив на телефонот само за да кажам: „Не можам да зборувам сега, ќе разговараме подоцна“, а штом одговорив, полицијата ме запре, – вели Александра, нагласувајќи дека потоа ја „испила“ казната:

– Реков: „Веднаш пиши“. Тоа се случува кога некој ќе ве препознае или ќе ви се допаднат вашите песни, што понекогаш ве вади од ваква ситуација.

Реков: „Ве молам пишете ми, јас го заслужувам тоа“. Тој навистина ја напиша казната. Уште не сум платила, заборавив.

Нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ поради обврските не е чест гостин на нејзините настапи, а Прија открива дека и кога не е со неа, времето го поминува со нивниот наследник.

– Сака да доаѓа на моите настапи и никогаш не му е досадно. Сега беше на пат и се врати завчера и главно го нема оти цел ден работи и има состаноци. Тој најмногу сака да поминува време со својот син.

– Знае да ме пофали, тој е мојот најголем критичар. Секогаш нешто за песни, репертоар, па ме прашува зошто не сум пеела песна што ми ја кажа.

Тој најмногу ми вели: „Тоа требаше да го вклучиш на репертоарот“, па ме критикува за тоа. Но, јас го слушам и потоа следниот пат ќе постапам како што ќе ми каже – изјави Александра Пријовиќ во едно интервју.

Previous articleПогледнете каква убавица е сопругата на Александар Митевски, ќерките ептен личат на неа (ФОТО)
Next articleИскра Трпева раскажа како нејзиниот упкоен татко го избркал Владо Јаневски од фудбал и заплака зборувајќи за него (ВИДЕО)