Home Live Десет години си имал друга, која му родила и вонбарчно дете- бурниот...

Десет години си имал друга, која му родила и вонбарчно дете- бурниот љубовен живот на познатиот Ју пејач

Љубовниот живот на Хајрудин Хари Варешановиќ, водач на популарната група „Хари Мата Хари“, во минатото бил доста интригантен.

Имено, пејачот се заљубил во Аида во младоста, кога Хари имал само 19 години, а двајцата се венчале на крајот на 1983 година.

Церемонијата на ветување вечна љубов и верност се одвивала интимно, без многу помпа, во кругот на пријателите, а две години подоцна (во 1985 година) се роди нивната ќерка Надја.

Варешановиќ во едно интервју призна дека во тоа време бил премлад и неподготвен за улогата на татко, а речиси една деценија подоцна (во 1994 година) во бракот со Аида го добил синот Дамир.

Сепак, дури подоцна излезе на виделина дека пејачот две години претходно (1992 година) имал вонбрачен син Мак, за што самиот Хари дознал многу подоцна во животот, што било само една од причините за раскинувањето на првиот брак со Аида.

Дополнително, Варешановиќ отворено проговори за тоа дека во далечната 1994 година ја запознал својата втора сопруга Јасминка и дека дури тогаш сфатил што е вистинска љубов.

Во интервјуто што го даде за „Пулс“, сега далечната 2006 година, пејачот отворено зборуваше за природата на првиот брак со Аида.

– Навлегов во музиката поради музиката, а не поради работите што ја придружуваат музиката. Никогаш не сум имал проблем со др ога, ал кохол или ко цкање. Единствено што не успеав да ја поштедам мојата сопруга, а тоа е една од нус појавите што оди со музиката.

А жените се мојот омилен по рок. Имав мали кавги со сопругата, но ретко. Секогаш и велам:

“Кој е крив? Ти си избра сама. Ти ме избра мене, не јас тебе”. Веќе бев дефиниран како музичар на 20 години и мојот животен пат беше познат.

Иако, сè во животот може да се надмине и надмине. Останав во брак со жена ми, компромисен брак. Заради децата – рече тогаш Хари, признавајќи дека цела деценија живее на релација Сараево-Минхен поради Јасминка, со која подоцна се ожени (во 2010 година), откако се разведе од Аида.

Хари Варешановиќ во неколку наврати истакнуваше дека жените му се омилен порок, а како што вели, најмногу се гордее со своите деца. Хари има три деца, а она што е интересно да се забележи е дека ниту едно од нив не тргнало по неговите стапки.

– И синовите и ќерките беа совршено воспитани, и имаа среќа да најдат прекрасни работни места. Дамир и Мак се успешни ИТ експерти, додека Надја е докторка, мажена за колега. Имаат две деца и живеат во Шварцвалд – изјави пејачот за „Ало“.

Сепак, Варешановиќ најголема заслуга за нивното воспитување им припишува на своите сопруги, иако не исклучува свој удел во формирањето на нивните личности.

-Да беа трите во рацете на поинакви мајки, којзнае какви ќе беа, бидејќи додека тие растеа, јас си ја гледав кариерата. Се подразбира дека не бев ирелевантен, имав авторитет и дадов позитивен пример.

Затоа што не е важно дали татко ти е почитуван пејач или кри ми налец, а не може да се игнорира ниту финансиската сигурност – додаде пејачот.

Previous articleНашата најпозната манекенка, во Монте Карло се сликаше со Новак Ѓоковиќ (ФОТО)
Next articleОткако Мартин од „Некст тајм“ ја побара девојка му за жена, ова му го порача неговиот брат, Стефан