Home Live Даниела Телемковска и сестра ѝ Емилија избраа речиси иста креација- како близначки,...

Даниела Телемковска и сестра ѝ Емилија избраа речиси иста креација- како близначки, која од која поубава (ФОТО)

Даниела Темелковска долго време е дел од народната музичка сцена.На фестивалот „Валандово“ ја видовме во дует со нејзиниот син. Тогаш медиумите објавија дека Даниел Блажевски е новото име на македонската фолк сцена и е доста талентиран.

Тој во една прилика изјави дека неговата мајка го воспитувала на современ начин и во современ дух и му било уживање да расте со таква мајка, и дека тие двајца имаат однос како да се другари.

-Прекрасна мајка, знае да ме посоветува, знае да се симне на мое ниво, тоест, цело време е на моето ниво на комуникација, влегува во моите размислувања, не е старомодна, можам слободно да кажам“, изјави Даниел.

„Презимето Блажевски е од мојот дедо Блаже“, рече синот на Даниела во едно интервју. Ние пееме македонска народна музика, знаеме како функционираат нашите кафеани-ресторани, се што е добро обично слушам.

Идејата да запееме заедно беше на мајка ми. Јас кога почнував со мојата кариера не сакав да биде тоа тилкуи нападано,веднаш да снимам дует, според мене, тие работи не се толку битни.

Ако некој сима талент во себе, и квалитет, тоа треба да си покажа сам„, рече Даниел за својата мајка.

Темелковска на својот Инстаграм и Фејсбук објави свои атрактивни слики, а според нив, таа често се дружи со фолкерката Сања Гроздановска- Сани.

Таа е една најатрактивните пејачки меѓу народот која секогаш знае да направи убава атмосфера е која изгледа одлично и се грижи за својот имиџ. За нејзиниот изглед е главно задолжена сестра ѝ, а пејачката во една прилика изјави во што се чувствува најудобно.

„Дома по пижами обожавам да седам, а надвор повеќето сакам по спортски да бидам облечена“, рече Даниела за убава.мк.

Минатиот викенд имало голем повод за славење во семејството на Даниела Темелковска, свадбата на нејзиниот син, Даниел. Даниела била многу весела и изгледала топ, според сликите и видеата што ги објави на Фејсбук.

Таа се сликала со синот, но и со својата убава снаа, а и запеала во чест на невестата и на младоженецот.

Во жолт фустан со длабок шлиц, убавата свекрва ја почестила својата снаа, ама и својот син со песната „Уно моменто“, од Северина.

Секоја чест за свекрвата, снаата е е многу среќна што ја има. Но, како пто поминуваат деновите, Даниела објавува нови слики од оваа веселба. Имено, таа за свадбата на својот сакан син, се облекла во два различни фустани.

Прво била во долг син тесен фустан, а потоа во жолт. А и нејзината сестра Емилија два пати се пресоблекувала.

Даниела објавила и слика од гордата тетка со својот внук, младоженецот, облечена во син фустан, сличен на оној на сестра си.

Двете сстри, како и младоженеот и невестата блескаат на овие слики, и не се знае која од која од сестрите е поубава.

Previous articleВо кратки панталончиња за старт на новата „Брза кујна“- водителката Сања ептен изненади (ФОТО)
Next articleХари ова нешто не може никако да му го прости на кралското семејство, по ова тешко дека ќе потрае неговот смирување со брат му Вилијам