Home Live Пејачката Тања Савиќ ги разочара своите фанови: Луѓето разочарани, не очекуваа ова...

Пејачката Тања Савиќ ги разочара своите фанови: Луѓето разочарани, не очекуваа ова да им го направи

Тања Савиќ редовно ги полни клубовите, а публиката го обожава нејзиниот глас, добрите песни и атмосферата што ја создава кога пее.

Сепак, на еден од последните настапи пејачката доживеа непријатност, која често се случува на јавните настапи.

Имено, момче од публиката и покажа среден прст на пејачката додека Тања беше на сцената.

Неговото однесување го протолкувала како непристојност што не сакала да го толерира и веднаш го повикала обезбедувањето да реагира и да го исфрли младичот од ресторанот.

„Изнеси го овој човек веднаш! Покажа среден прст“, изјави Тања во моментот кога го прекина настапот.

Публиката го поддржа нејзиниот потег, па сите и’ аплаудираа, а пејачката набрзо продолжи да пее.

„На моите настапи сите шириме љубов. Сите го покажуваат своето срце, а тој се држеше надвор од тоа. Тоа беше трева, а плевелот мора да се исчисти.

Знам само дека веднаш го избркаа“, изјави Савиќ за „Блиц“ во врска со оваа непријатна ситуација.

Имено, пејачката на самиот почеток ја допре аферата „венчаница“, кога неодамна на социјалната мрежа Инстаграм објави фотографија на која е цела во бело и ја обележа Бања Лука, а сите алудираа дека се омажила за Драшко Станивуковиќ.

– Точно, целта ми беше да ја вознемирувам целата јавност. Сето тоа беше само маркетинг. Правам се’ во движење, живеам во моментот, таква сум.

И кога барам совет од некого, слушам, но на крајот правам што сакам. Новинарите се шегуваа, решив да им вратам малку. Облеков венчаница, пробав да видам како, бидејќи не ја облеков на свадба, тоа беше само граѓанска свадба, не се омажив во црква.

Да ме прашавте дали го посакував тоа пред десет години, ќе кажев да, сега ми помина. Мислам дека го надраснав тоа – изјави Тања и призна дека повеќе не е во контакт со Станивуковиќ и дека ја прекинале врската:

– Го поздравувам Драшко во оваа прилика, веќе не сме во контакт! Виртуелно раскинавме, му мавнав корпа (се смее).

Сето тоа траеше една година. Дали се слушнавме тој ден кога ја закачив сликата во венчаницата, подобро да не зборувам понатаму…

Само ќе кажам дека по луде и ме пцуеше малку по телефон. Како и да е, сега немаме комуникација, го прекинавме и тоа. Веќе ја најде девојката која ја сака, сигурна сум, но треба да има мир.

Пејачката Тања Савиќ ги шокираше сите со признавањето дека имала настапи додека била заразена ко рона вирусот, бидејќи немала срце да ги откаже настапите.

Таа изјавила дека цело време работела болна, и дека едвај стоела на нозе.

– Косата многу ми опаѓа бидејќи имав ко рона. Додека работев, имав ко рона. Не знаев дека имам, иако ме тестираа после 5 дена, тестот покажа негативен, затоа што претпоставувам во првите три дена покажува дека си позитивен.

Но, после проверив антитела, имав 4.250 антитела, а цело време работев болна – рекла Тања и додала:

– Вирусот уште владее, едвај сум жива, навистина бев многу болна. Додека бев на сцената, во глава ми се вртеше, а цело лето имав закажана турнеја, немав срце да ја откажам.

Тоа би било проблем за сопствениците на дискотеките и би направила голем проблем на мојот менаџер и на мојата публика пред се’, тие би биле разочарани, па јас се појавив иако бев толку болна. Само со Божја помош останав добро – изјавила пејачката.

Кога наиде на бројни осуди поради овој потег, Тања во оваа прилика се огласи на својот Инстаграм каде се обиде да ги расчисти своите шокантни изјави.

„Морам да коментирам за денешното пишување по порталите. Вие пишувате дека сум ја раширила коро ната. Па, побогу, да знаев дека ја имам, немаше да настапувам.

Како и секој нормален, разумен човек, го направив тестот пред да се појавам во јавност, но беше негативен. Имено, моја вина затоа што изоставив една важна работа во интервјуто.

А тоа дека требаше да кажам дека антителата ги правев дури после летната турнеја и само така можев да видам дали имав коро на. Јас не сум некој што трча по пари по секоја цена.

Кому му требаше финансиска помош јас бев првата што помогна. Луѓето што ме познаваат знаат каква сум и дека никогаш не би правела такви работи.

Прво за себе, а подоцна и за другите. Верувајте ми, многу полесно би лежела, да сакав, а не да работам. Се надевам дека сега им е појасно на овие безделничи. Ви благодарам!“ изјави Савиќ.

Previous articleПознати жени од Србија кои барем три пати се мажеле- не издржале долго со еден маж под ист покрив
Next articleЛила покажа каква била кога беше млада мајка и Филип бил мал: Мајкин син, единствена, безусловна љубов