Home Live Ги собу штилките, се качи на сепаре и замеша- Татјана Лазеревска ептен...

Ги собу штилките, се качи на сепаре и замеша- Татјана Лазеревска ептен се опушти на настап (ФОТО)

Пејачката Татјана ЛАзаревска е активна на социјалните мрежи преку кои редовно ги известува следбениците, пријателите, како го поминува времето, или пак споделува атмосфери од некоја прослава, забава…

А кај Татјана и Новица постојано има нешто да се слави. Имено, минатат година сопругот на пејачката славеше 50ти роденден, па организираа мала прослава во ресторан.

Потоа, парот славеше и 18 годишнина од брак, а го прославија скромно, дома во пижами. Лазаревска кога ќе се фати за микрфонот знае да ја крене атмосферата до максимално ниво и сите да се забавуваат.

Меѓутоа, фолкерката освен за пеење има и друг талент односно подготвување на торти со разни декоративни украси.

Имено, како што се пофали на социјалните мрежи, пејачката со помош на нејзината другарка, пејачката Марјана направиле торта во форма на срце, со ружи и разни декорации.

„Драги наши, ова слатко задоволство што го гледате, го направив јас со огромна помош на мојата креативна друшка Марјана Новачевска. Уживајте во глетката.

П.С Јадете со очи“, напиша таа и се пофали со крајниот резултат.

Очигледно пејачката е мајстор во кујната и знае да направи торти како да се од слаткарница, а нејзините виртуелни пријатели веднаш ја пофалија“, објави Вистина.

Тие летото во Австралија (кога кај нас беше зима) го поминаа работно со висок интензитет, постојано настапувајќи, а така ја поминаа и зимата во Австралија, кога кај нас беше лето.

Фолк-пејачите Татјана Лазаревска и Новица Василевски со синовите Стефан и Петар, одмараат во едно од најпопуларните туристички места во Австралија, „Gold Coast“, поточно „Surfers Paradise““, објави неодамна Женски магазин.

Овде ни е многу убаво. Одмараме, пливаме, шетаме, се дружиме со пријатели што живеат овде како на пример Јове Жабарот и Дарко Мијалковски кои живеат во Бризбејн, кој е на еден час возење од тука“, раскажа Татјана.

– Зимите во Мелбурн знаат да бидат многу ладни, со сув студ… Во близината има и места со снег, така да многу е слично како кај нас, додека пак овде е многу потопло и во зима.

Да речеме сега сме во пролетен период и температуриве овде се околу 20 до 25 степени. Доволно за пливање во океан“, раскажала Татјана.

Таа е многу задоволна од сместувањето и вели дека и на неа и на сопругот им е потребен одмор по серијата настапи кои ги имаа изминатиов период.

– Има прекрасен поглед од апартманот кој е на 18 кат. Инаку, зградава има 41 кат“, додава фолк пејачката.

Татјана, Новица и синовите биле и во Бризбејн, каде што заедно со познатиот музичар Дарко Мијалковски кој од неодамна со семејството живее во Австралија, го прославиле роденденот на пријателот Јове Жабар, познат скопски угостител.

Татјана кога пее тоа е лом, и сите уживаат и се веселат на нејзините настапи. Таа објави нови слики од настап, каде што се опуштила како никогаш досега. Имено, Таткана се качила на сепаре, облечена во ѕвонарки и ги собула штиклите па замешала.

Previous articleСестра и на Беквалац и честиташе роденден и откри семејна тајна
Next articleНиколина проговори како живее без Видоје: Одеднаш вашата реалност се менува и ништо не е исто како порано