Home Live Сестра и на Беквалац и честиташе роденден и откри семејна тајна

Сестра и на Беквалац и честиташе роденден и откри семејна тајна

Наташа Беквалац често се шегува на сметка на својот љубовен живот, а еднаш ги насмеа своите следбеници на Инстаграм објавувајќи кога напиша дека повторно се за вљубила.

Имено, таа призна дека „пол удела“ по шпанскиот актер Марио Касас, и ја сподели неговата фотографија на својата приказна на Инстаграм и напиша:

„Само да пријавам дека се заљубив во ова момче и дека тој е мојот дечко од вчера“. Таа тогаш објави дека му испратила порака, иако знаела дека нивната љубов е „платонска“.

Инаку, Марио Касас е омилен кај многу девојки, уште од филмот „Три метри над небото“, а веруваме дека Беквалац не е единствената што му фрлила око.

Пред 12 години, Наташа се разведе од Данило Икодиновиќ, а потоа пред 5 години ја раскина врската со Љубо Јовановиќ, а се разведе од Лука Лазукиќ во 2018 година поради семејно насилство. Како живее Наташа Беквалац сега?

“Денес сум слободна како птица. Кога станува збор за развод, толку е стресна ситуација. Во таква стресна ситуација, не знам која личност може да ги следи медиумите.

Знаев дека имате информации, знаев каде, во принцип, кога ќе се случи такво нешто, барам да извлечам нешто добро. Јас сум личност која многу им верува на луѓето и зборува за себе, тоа се смени сега.

Тоа беше пред 12 години, јас бев поинаква и зборував многу повеќе. Нормално е дека кога некому ќе му кажете во доверба, на некоја личност. Тоа се појавува во јавноста брзо, иако зборувате во доверба.

Кога станува збор за овие други работи, имавме пресметка за десетина насловни страници. Јас сум штелувана да не се сеќавам навистина. Заборавам брзо. Сосема сум одладена “, рече Наташа.

Таа никогаш не се обидувала да ги сокрие своите чувства, па затоа толку често била мета на критики во јавноста за нејзините ставови, постапки и избори.

-Медиумите порано беа немилосрдни кон мене. Понекогаш е многу несоодветно, не ме земаат предвид како личност и жена. Тогаш не можевме да најдеме адекватен одговор.

Секогаш имав добра музика, полни клубови, настапи. Можеби тие придонесоа да бидам попривлечна во таа медиумска смисла.

Од самиот почеток на мојата кариера се навикнав на тој „нож“ со кој научив да живеам кога станува збор за медиумите.

Делови од мојот приватен живот беа почесто на насловните страници отколку мојата музика. Не можете да изберете, дури и овие лоши работи кои често се украсени. Јас сум многу посреќна од порано.

Некогаш сум среќна, некогаш сум помалку среќна. Во суштина, јас сум задоволна жена “, рече Наташа Беквалац.

Познатата пејачка Наташа Беквалац проговори за впечатоците од Америка каде беше на голема турнеја, како и за нејзиниот сегашен живот како кираџија во Србија, поради уредувањето на семејниот дом.

– Немав каде да се вратам по Америка… (се смее) Сменивме друг стан! Последниот го изнајмив на два месеци, па имаме уште седум дена. Моментално сме во станот „на ден“ – низ насмевка изјави Наташа Беквалац пред камерите на Блиц.

– Секој град „преку барата“ ме импресионираше на свој начин. Њујорк, Лас Вегас и Мајами се неспоредливи. Тие две недели беше како да сум во некој вид на игра, но навистина. Во некоја убава игра, со среќен крај – додаде познатата пејачка.

– Сите наши луѓе секако беа таму. Кога станува збор за концертите, немав впечаток дека сум некаде каде што не сум сама, така да се каже – истакнува Наташа, откривајќи дека се гледа себеси како живее во Америка, но не сега.

Во некои одни времиња. Во Мајами, да. Ја сакам нашата земја, мислам дека овде сум најубава и најсреќна – истакна Ната.

Наташа Беквалац наполни 42 години, а посебна честитка и упати помладата сестра Кристина која се присети на нивното детство.

– Се сеќавам пред пет години кога ти се јавив и со насмевка ти реков дека се пораѓам и да дојдеш да ме земеш, за пет минути беше пред мојата зграда, прв пат не задоцни – се пошегува Кристина и додаде:

– Се сеќавам кога ме носеше да правам забранети работи, старче, и секогаш им кажував на мама и тато што правиме, но да не кажуваат никому бидејќи тоа е тајна. Ти благодарам што ми го направи животот потежок и полесен.

Многу си тешка и заморна, имам да ти го кажам најлошото и најдоброто, но едно знам сигурно, дека те сакам и дека сум тука засекогаш. Среќен роденден – напишала Кристина за која Наташа е многу приврзана.

Previous articleГо загуби татко си, но со љубов ја чува својата најважна личност: Ова е мајката на Калиопи, еве што раскажа нашата пејачка за неа
Next articleГи собу штилките, се качи на сепаре и замеша- Татјана Лазеревска ептен се опушти на настап (ФОТО)