Home Live Таткото на Адам Лабунски: Бев против Задруга, чудно ми е што девојките...

Таткото на Адам Лабунски: Бев против Задруга, чудно ми е што девојките не трчаат по син ми

Адам Лабунски, актуелниот учесник на новата, спектакуларна шеста сезона на Задруга, не остави никого рамнодушен откако стапна на имотот.

Тој е еден од учесниците кои најпрво наишле на проблеми со цимерите, но и на кавги кои биле на работ на ин цидент.

Неговиот судир со Урош Ќертиќ се раскажуваше со денови, но исто така беше и неговото, како што велат кооперативците, „претерано пеење“, што доведе до многу конфликти.

Своето мислење за учеството на неговиот син во оваа прилика го соопшти и Ибро Лабунски, таткото на Адам.

– На самиот почеток не бев за тој да влезе во реалното шоу бидејќи се грижев како ќе се снајде. И самиот сум музичар, знам како оди кога ќе почнеш од нула. Во Македонија сум познат, а во Србија не.

Кога го повикаа, бев против, бидејќи мислев дека нема да се снајде со „белградските волци“. Адам на самиот старт беше и за и против, но сепак се проби и влезе во величествениот имот…

Тука живееме веќе 4 месеци за да го поддржиме и да му помогнеме да ја освои Србија. Мислев дека Задруга ќе му помогне и ќе го популаризира, а знаеме колку значи само да се појавиш на телевизија Пинк, а неговиот почеток беше на ѕвездите на Пинк…

Таткото на Адам откри и што го советувал пред да влезе, но зборувал и за конфликтот со Урош Ќертиќ.

– Иако сум му татко и ментор, бидејќи го научив се’ што знае за музиката, не сум пристрасен. Можеби не е најдобар пејач, но како пакет е доста квалитетен.

За време на натпреварот „Пинкови ѕвездички“ за тоа проговори и самата Цеца која го пофали како комплетен изведувач.

Би сакал да не е ‘анонимен’, јас на пример сум познат во Македонија, но не и во Србија, што не би сакал да биде случај со него. Навистина би сакал да успее во регионот. Го советував да не се жали, да пее кога ќе му побараат…

Малку е досаден во таа смисла, се експонира и кога треба и кога не треба. Можеби Урош беше малку во право, бидејќи изгледа малку напорно од тоа секојдневно пеење.

Навистина, иако сум татко, сакам да бидам што е можно пореален кога е моето дете во прашање. Гледаме и следиме се’ што прави секој ден…

Таткото на Адам откри кој му се допаѓа од задругата и кој мисли дека може да му биде добар и искрен пријател на неговиот син.

– Пред малку го гледав „клип“ каде Адам му пее на Кристијан… Го видов Емил и ми изгледа како убав лик, нема з ло во него и многу го штити. Пеца и Неца ми изгледаат добро и како некој што цврсто стои покрај Адам.

Пеца ми изгледа супер и со сосема добар став се бо ри за себе и за другите што ги сака. Зорица е некој кој ни е пријател со години и секогаш е реална кога е тој во прашање, таа е покрај него што и да се случи и тоа многу ни значи.

Лабунски на самиот крај откри каков совет би му дал на својот син доколку во овој момент може да разговара со него.

– Би сакал малку да се опушти, да биде спонтан и самиот. Другите нека го бараат малку повеќе, а не тој самиот да се наметнува. Девојките секогаш трчаа по него, а сега нема ниту една, што ми е многу чудно, но верувам дека му треба малку време да разбере како треба да реагира во одредени ситуации бидејќи ова е почеток.

Да бев место него, ќе беше поинаку бидејќи сепак имам повеќе животно искуство во се’.

Урош е силен говорник, но сигурно би знаел се’ да му кажам и објаснам во една реченица, ја пренесува изјавата на таткото на Лабунски, српски Пинк.

Previous articleРетко ја гледаме во јавност – Андреј Жерновски објави слика со сопругата на свадбата на министерот Бочварски
Next articleВера од Канал 5 им посака на гледачите „Добро утро“ од едно друго место: Опуштена, без шминка (ФОТО)