Home Live Деколтето во прв план, Вики Миљковиќ сптен изненади на снимањето на „Ѕвездите...

Деколтето во прв план, Вики Миљковиќ сптен изненади на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“

Една од најатрактивните српски пејачки е Вики Миљовиќ која и е кума на Цеца и двете заедно се во жирито на Ѕвездите на Гранд.

За време на пандемијата, Ин форметр објави дека пејачката ја реновира куќата на Цеца Ражнатовиќ на Кипар! Вики неодамна започна да продава и уредува луксузни недвижнини, а еден од нејзините први клиенти е нејзината кума.

Вики од време на време знае да отпатува со Светлана на Кипар во нејзината вила. Цеца со години не вложуваше пари во вилата, па сега реши целосно да ја реновира.

Кога Вики и рекла дека отворила компанија што се занимава со тоа, таа веднаш решила да ја ангажира. Миљковиќ беше пресреќна што Цеца беше една од нејзините први клиенти.

Тоа е одлична реклама за неа – раскажува извор близок до пејачките за Информер. Тој објаснува дека Ражнатовиќ решила да ја реновира куќата од под до таван, но и да го уреди целиот двор.

– Таа ќе ја поправи оградата, која е во лоша состојба, фасадата, базенот, целиот ентериер на куќата, а Вики ќе го направи проектот со нејзините архитекти и дизајнери на ентериер.

За неа е важно да види што сака нејзината кума, каков стил и бои ќе доминираат во куќата. Вики и даде неколку предлози, но зборот на Цеца ќе биде последен.

Без оглед на тоа што Вики дојде на Кипар за деловни активности со Цеца, таа ги зеде и сопругата на Драган Ташковиќ, Ташкет и синот Андреј.

– Цеца и Вики се пријателки со години, па сега комбинираат убаво и корисно. Тие се согласуваат за деталите околу реновирањето на вилата, но се дружат и со семејството. Сите заедно уживаат во морето, одат на вечера и секој слободен момент го користат за релаксација – вели изворот на Информер.

Самата Цеца во една перилика објави видео од Кипар на кое се гледа малиот Жељко, Вики и нејзиниот син. Според соговорникот на Информер, Ражнатовиќ не побарала попуст од нејзината кума.

– Не сакаше Вики да ја намали цената затоа што тие се пријатели. Среќна е што нејзината кума започна нов бизнис и сака да ја поддржи во тоа, а не да ѝ вади пари од џебот.

Затоа таа ќе ги плаќа услугите на компанијата на Миљковиќ по целосна цена. Виолета сакаше да ѝ даде попуст, но Светлана не сакаше ни да слушне за тоа.

Пред да започне да разговара за проектот со Вики, Цеца се консултирала и со Анастасија.

– Анастасија има дарба за уредување на просторот, па Цеца се консултираше со неа пред Вики да дојде на Кипар. Тие привремено се согласија дека би сакале вилата да изгледа по уредувањето.

Без оглед на тоа што пејачката реши да ја обнови куќата, Вики претежно ќе соработува со сестрата на Цеца, Лидија.

– Цеца е оптоварена со такви работи, наскоро ќе започне да настапува, па нема време да ја реновира куќата. Затоа се согласија дека во иднина Вики ќе ја информира Лидија за сè, која секогаш ги држи сите конци во свои раце.

Таа ќе биде таму ако на дизајнерите и архитектите им треба нешто, ќе плати аванс и ќе се договори со Вики за сите детали.“, вели изворот на Информер.

Пејачката Вики Миљковиќ се појави на снимањето на новата сезона на „Ѕвезда Гранда“ во комплет во бела и златна нијанса. Имено, таа во преден план ги истакна градите, а многумина коментираат дека никогаш не изгледала подобро.

– Никогаш не сум подготвенa, a навистина сакам да бидам. Ги запознав речиси сите членови на жирито. Овде секогаш се очекува неочекуваното, така ќе биде и годинава – изјави Вики.

– Беше убаво да работам со мојот победник цело лето. Видов колку ме исполнува и ме радува кога можам да водам еден од тие млади луѓе напред. Финалето е прекрасно, само тоа е за нив бајка.

Холивудски живот, камери и кога ќе помине финалето, сето тоа завршува. Оставени се сами на себе, а тоа воопшто не е лесно. Нермин го земам со мене, гледам колку го исполнува.

Голем број луѓе го гледаат на сите мои концерти и настапи, тоа е најдобриот начин за промоција – изјави пејачката.

Previous articleAна Севиќ го понижи Дарко и кажа што јавноста не знае за него: Има многу полоши работи што ги знам
Next articleМаката што ја доживеа како дете ја натера да ја раскаже оваа приказна: Ирена Спировска упати силна порака