Home Live Го сакаат зетот Јасмин како свој син, заедно уживаат во гезмиња- ова...

Го сакаат зетот Јасмин како свој син, заедно уживаат во гезмиња- ова се родителите, сестрата и зетот на Гавазова

Сузанана Гавазова, нашата популарна фолк-пејчак во една прилика рече дека се смета за популарна бидејќи насекаде кога оди низ Македонија ја застануваатлуѓето, па сакаат да се фотографираат… “Тоа секако дека ми одговара и се сметам за популарна“, кажа Сузе.

-Само здравје да не служи и енергија да имаме. Фала му на Господ јас имам многу работа, не само тука во Македонија, туку и надвор од државата“, има изјавено Сузана во едно интервју за Точка.

Сузана во едно интервју за РБ телевизија објасни како таа ги пее и ги доживува своите песни. „Важно е да се даде интерпретација, да се дадат емоции во песните, да се работат од срце, и мислам дека публиката ќе ги прифати веднаш.

Тоа публиката го чувствува. кога песната е работена со љубов“ , изјави Гавазова.

Таа по потекло е од Струмица и како што е познато е горда на својот роден град и често го споменува во интервјуата.

Сузана Гавазова гостуваше во емисијата Имат-немат на ИН Тв од Австралија. Емисијата всушност се снима во Македонија и ја води глумецот и водител Жанко Зш.

Приказната се одвива во кафеана, а Жанко и Сузе истераа ептен домаќински муабет.

– Чест ми направи што ми дојде во кафанава, јадење, пиење од мене“, ѝ рече Жанко. „Се’ има јадење, пијање…“, рече Сузе. „По пат убаво си помина“, ја праша Жанко.

-Супер, алеку, но вредеше“, рече Сузе. „Некое песниче, ама од поскапине ќе не почастиш, гостинка си ми во кафанава, ама..“

„Најскапа, за Гоцета ќе испеам“, рече Гавазова. „Може за Гоцета, додаде водителот, ама со запишување, немаме сега. Ќе запишам колку кошта што кошта, па кога ќе дојдат подобри времиња после 20-30 години, внуци правнуци ќе ти платат“, рече Жанко.

Гавазова на стори на Инстаграм сподели видео од луксузниот стан во кој живее со сопругот Јасмин и со ќерките Емилина и Селена.

„Добро утро“, напиша Гавазова под видеата, а на нов се гледа дека Сузе живее во супер луксузен, но и вкусно уреден стан со топ поглед од прозорот.

Уште додека живееше во странство, во Пведска, пејачката изјавуваше дека не успеала да се навикне и дека постојано посакува да биде на домашен терен, во својата земја, објави Вистина во една прилика.

Сега, бидејќи и се исполни посакуваната желба, таа почесто може да го гледа семејството, мајка си, татка си и сестрата, како и останатите блиски роднини, пријтели, колеги …

Сузе во една прилика беше заедно со смејството , па бидејќи се собраа сите, таа направи неколку фотографии на Инстаграм за да го овековечи моментот за спомен.

Првин го фотографираше тато, потоа мама и на крај дада. Родеителите на Сузе досега сме ги виделе неколкупати, но нејзината сестра не.

-Сестра моја ,напиша Гавазова каде позира убавата дама со која неодоливо личат една на друга. А сестра и на Сузе се вика Катерина, и таа е мажена и има деца.

На Фејсбук профилот на мајката на Сузе, се појавија слики од целото семејство, собрани на гезме, на слава Митровден. Родителите на Сузе го сакаат Јасмин како свој зет, како и другиот, од ќерката и заедно уживаат во гезмињата и во заедничките моменти.

Previous articleДебарлиева објави каде замина по Канал 5, еве кој трансфер го направи и во која ТВ
Next articleAна Севиќ го понижи Дарко и кажа што јавноста не знае за него: Има многу полоши работи што ги знам