Home Live Еве како навистина изгледа Дара Бубамара без шминка, исплива вистинска слика од...

Еве како навистина изгледа Дара Бубамара без шминка, исплива вистинска слика од неа (ФОТО)

Дара Бубамара својата кариера ја започнала во 1993 година, а до денес има бројни хитови. Згодната пејачка како и секогаш беше облечена во бели атрактивни панталони кои и ги истакнуваат облините, и длабока блуза со деколте.

Но како што коментираат фановите таа едвај го виде тротоарот од своите џиновски силикони. Одејќи кон автомобилот пејачката падна, но за среќа заврши само со неколку модринки.

Дара Бубамара секојдневно објавува фотографии и видеа од приватниот живот на својот Инстаграм профил.

Во последно време можеме да видиме видеа и фотографии од теретана затоа што пејачката работи напорно за да ја доведе својата линија до совршенство.

Неколку пати во јавноста таа тврдеше дека изгубила вишок килограми, сепак, сега сите погледи се свртени кон нејзиниот подбрадок и сите го забележале тој детал.

Доволно е да се осуди овој изглед, напротив, но личностите кои промовираат совршенство, надвор од социјалните мрежи, изгледаат непрепознатливо.

Да потсетиме, таа неодамна истакна дека е на посебна диета.

– Во моментов сум на таканаречена течна диета и сум презадоволна. Веќе пет недели конзумирам само зеленчук и протеински шејкови.

Имам пет оброци на ден и тоа е сосема доволно за мене. Отпрвин честопати бев гладна, но сега се навикнав.

Се чувствувам многу добро и ја препорачувам оваа диета на сите – рече Дара за „Хит Информер“.

Дара Бубамара и Милица Тодоровиќ создадоа луда атмосфера во емисијата „Амиџи шоу“, а ги изненадија гледачите и сите во студиото со сцена во која имаше скоро бакнеж!

Милица и Дара одиграа дадена игра, поточно имитација во која тие беа „силиконски пријатели“, а на крајот Дара ѝ пријде на Милица и влезе во нејзиното лице, ѝ ги грабна образите и изгледаше како да ќе падне бакнеж.

Сепак, тоа не се случи, но беше повеќе од возбудливо за гледачите. Дара тогаш се пошегува на сметка на нејзините силиконски гради:

„Имам шестки, дали мислиш дека треба да ставам поголеми?“, Па таа стана и покажа што „има“.

Пејачката Дара Бубамара често е мета на критики за користење фотошоп, а тоа беше случај и овој пат.

Пејачката своевремено тврдеше дека не користи фотошоп, а сега „излегоа на површина“ фотографии на кои може да се види како Дара всушност изгледа без шминка и фотошоп.

Разликата е толку очигледна што многумина коментираа дека пејачката претерува во обработката на фотографиите.

„Гледам, продолжуваат да пишуваат дека сум фотошопирала ова и она, па другар ми случајно ми го фотографирал задн икот на плажа и едни велат леле, други фотошоп, па како се фотошопира видео?

Глупаци, не е важно дали задникот е поголем, задникот помал, важно е што е добро, а јас се дебелеам каде што треба“, изјави неодамна Дара.

За малку ќе напишаа дека салото го извадив од тука, го ставив таму… Тоа е лага. Луѓето знаат каде пеам, како да се оперирам и да пеам истиот ден?!“, додаде Дара Бубамара за „Ексклузив“.

Previous articleПо долго време се огласи Маја Поцевска, водителката со бyјно дeкoлтe сега е уште поубава (ФОТО)
Next articleКаква е ситуацијата во моментов – нашинец кој живее на Флорида со изјава за Инфо 7