Home Live Спенџарска во неверување за поскапувањето, седна да јаде и кажа колку потрошила-...

Спенџарска во неверување за поскапувањето, седна да јаде и кажа колку потрошила- што е многу, многу е ! (ФОТО)

Секојдневно по два часа дневно поминувам на кејот на Вардар. Трчањето многу ми помогна да го дефинирам телото и да го намалам вишокот килограми. За два месеца успеав да намалам 9 килограми и сум многу задоволна од мојот сегашен изглед.

Топло им препорачувам на сите девојки и жени да не го запостават спортувањето, тоа е клучот за позитивна енергија и исполнетост.

Колку и да ви изгледа тешко, тоа ќе премине во навика, а резултатите само ќе ве мотивираат“, кажа во едно интервју за Фешнел нашата позната водителка Јелена Спенџарска од Канал 5.

Бидете во трка по витко тело, трка која самодовербата ќе ја крене до облаците. Секако, спортската опрема е задолжителна, зашто и додека спортуваме треба да изгледаме средено, а тоа не вклучува шминка и фризура туку соодветна спортска облека, советува Јелена.

Таа на Инстаграм често споделува свои мудри мисли, а во една прилика порача: Од СУПЕР МОЌИ издвојувам да можам да ги познавам луѓето цел живот и да не ги прашувам зошто не се женети/мажени, зошто немаат деца и колкава им е платата!

-Да живееш убаво. Што тоа значи за тебе?

За мене, убавиот живот се сведува на моите навики. Сите мали, онака баш не толку важни ритуали кои ги практикувам секојдневно иако понекогш и не сакам да ги правам толку многу, тие ме креираат мене и мојата вредност во ова општество!

Малите делчиња од нашиот живот не прават големи.

-Да одам на трчање и кога не ми е баш до тоа. Да барам зеленчук во фрижидерот кога сакам да направам салата наместо шпагети.

Кога бирам книга наместо филм. Кога одам на кафе да знам во кој ТОЧНО локал сакам, да седам, зашто не ми е сеедно. Да одам на викенд на море или во село.

Да знам што точно сакам да облечам зашто не ми стои се. Гледате… навидум ‘не толку важни’ нешта!

А, токму ваквите наши секојдневни избори му даваат убавина на нашиот живот. Не е во убавината на твоето лице, или колку мажи те сакаат или колку пари заработуваш. Како се носиш со себе си кога си лута,уморна, фрустрирана итн. Тоа е твојата убавина.

И тоа е наша супер сила која не прави силни. Се надевам дека сите, вклучувајќи ме и мене ќе ја започнеме есента како супер херои. Затоа што тоа и сме!

Искрено, можам да ви кажам дека никој не ме инспирира толку како што јас си се инспирирам самата себе!!!!“, рече Спенџарска.

Инаку, таа е повеќе од една деценија во медиумскиот простор. Многу часови поминати пред камера и богато искуство на медиумско поле. Јелена Спенџарска е една од најуникатните и најпрепознатливите македонски тв водителки.

Спенџарска е инаку по потекло од Берово, и е горда на свиојот роден крај. Таа беше на гости кај своето семејство и сподели слики од водопадите во Пехчево и напиша: Убавините на нашиот крај.

– Убавините во нашиот крај- најдоброто место за полнење батерии!!!!

Иако поретко се гледаме, денес сме цело семејство на куп, во посета на еден од водопадите во Пехчево.

Ако ве носи пат натака, мора да дојдете! Не само што е рај за душа туку е навистина мирно и прилично многу посвежо, сакам да кажам СЕ ДИШE!

Совет плус, испазарете и дојдете овде да си го зготвите ручекот“, рече Јелена од Пехчево.

– Спенџарска во последно време споделува мудри цитати на Инстаграм и многумина ја споделуваат. Таа неодамна рече: Да ти кажам нешто… На жена никогаш немој да и се претставуваш подобар маж од тоа што си, зашто таа не бара подобар маж.

Жената сака маж кој НЕА ЌЕ ЈА НАПРАВИ ПОДОБРА ЖЕНА! Во секоја смисла подобра! Прочитај си го тоа уште еднаш“:

Јелена на Инста стори се запраша каде и да јаде и што и се шокираше колку се качени цените во рестораните. „Значи вау, знаев дека има покачување на храната ама толку?

Пред само 10 минути бев во еден ресторан, седнав да јадам, ги разгледував цените, старите и новите.

Да не го именувам ресторанот, знаеме дека треба да има покачувае, ама ова е премногу!“, кажа Јелена.

Таа сподели снимка од јадењето кое го нарачала, кое порано било 180 денари, а сега чини 300 и направи зачудена фаца.

Previous articleЕве со каков бизнис се занимава семејството на Ламбе, ова е главната заработка на Алабаковски
Next articleСара Мејс ги покажа свекорот и татко и: Еве на кого ќе ми биде лично детето (ФОТО)