Home Live Диџеј Мац пак распали по Панчо: Во позадина сите знаеме што правиш,...

Диџеј Мац пак распали по Панчо: Во позадина сите знаеме што правиш, не даваш на други да пуштаат музика

Изминатиов викенд во Скопје се одржа Скопскиот маратон, традиционално. На него, меѓудругите трчаше и познатиот диџеј Мац со својата екипа и рече:

Тимот на МедикаС / MedikaS и Skinfinity успешно истрчаa 5 км. Во позитивно расположение,спортски дух и добра мотивација“.

Мац е инаку лаборант по професија и за време на пандемијата, кога диџеите и музичарите немаа работа, тој и се врати на својата примерна профессија, па сега работи и како лаборант и како диџеј.

Во јули оваа година, Мац отворено на Фејсбук му се обрати на Панчо Шорти, или Панчо од ДНК, кој работи и како диџеј. На Фејсбук, тој го напиша овој статус за неговиот колега:

Мац директно му се обрати на Панчо од Днк, Владимир Блажев кој освен што е во дуо со Андреј многу години наназад, работи и како диџеј.

,,Е сега … да се навратам години наназад .. Еве веќе пуштам 19 години музика … АКТИВНО СЕКОЈ ВИКЕНД … повторувам АКТИВНО

Па добро бе Панчо (Shorty P).. Нели е срамота на твоите години .. кои тераш накај 50ка … па да си здрав и жив до 101.. да се замараш толку со мене .. и не само со мене туку со сите диџеи .. ???

Дали си свесен дека сите знаеме и сме свесни колку сакаш само ти да пушташ на сите места и само ти да бидеш диџеј ???

Не можеш … знаеш зошто … зошто не си само ти .. има многуууу диџеи … истите ние диџеи .. знаеме дека не бојкотираш по кафичи,знаеме дека не бојкотираш по флаери.. да бидеш само ти … по фестивали и сегде .. истите ние диџеи .. знаеме колку сакаш да си најдобар .. ама НЕ СИ !!!

Зошто се замараш со години наназад со мене ??? Ќутам со години и години.. срамота е еден хуманитарец како тебе… барем така се преставуваш и те знаеме… да се замараш со мене и да се караш и бојкотираш ДА НЕ ПУШТАМ НА НАСТАП НА САРА ЈО … сериозно ???

Сериозно не дозволи да пуштам музика и зошто ????? Што ти сметам толку????

Зошто сум ти ЈАС толку важен да не пуштам на Сара Јо ??? Или зошто со години се замараш со мене ???? Што те плаши ??? Dance with the devil ???? Не разбирам … еве да речеме ти си “најдобар” диџеј … па зошто се плашиш да пуштам јас музика ????

Сакал ти да прифатиш или не… Друже терам накај 20 години со музика и настапи .. Низ цела Македонија и надвор од неа. Не сум ти диџејче од 20 годинки … и тоа да знаеш …

Сите знаеме дека младите диџеи до тебе .. те насочија во тој Њу Скул на музика и те додржаа да опстанеш како диџеј овие години .. и да им викаш фала додека си жив

Дали си свесен дека колку години пуштам музика .. исто толку пуштам и од ДНК ???

Да ДНК сте супер .. ехтра хитчиња и песни .. и ќе продолжам да те пуштам или ве пуштам .. зошто ве почитувам како дуо ДНК …

НО НИКАД НЕМА ДА ДОБИЕШ РЕСПЕКТ КАКО ДИЏЕЈ ОД МЕНЕ … зошто си подмукол и сите знаеме што правиш во позадина .. повторувам СИТЕ диџеи … нема да имаш респект зошто си у жасен лицемерен карактер..

Секогаш сум тој што ти подавал рака каде и да те видел .. Е ТОА СЕ ВИКА ПОЧИТ ПАНЧО

Но за жал со години ти упорно се замараш со мене и со сите останати … Еден ГОЛЕМ ЧОВЕК И ХУМАНИТАРЕЦ како тебе не му доликува да се замара со помали диџеи од тебе и да се докажува до 100 години … Сите сме заменливи и ти и јас и сите наредни

И за крај … НЕ МОРАВ ЈАС ДА СЕ ДОКАЖУВАМ КАКО ДИЏЕЈ ПРЕД САРА ЈО … имам јас тука МОЈА ПУБЛИКА СО ГОДИНИ .. заради која и сум сеуште на ДИЏЕЈСКИОТ ПУЛТ

И пред истата таа публика јас сум докажан ЕДИТ: НЕМАМ ПРОБЛЕМ НА БИЛО КОЕ МЕСТО И КАДЕ САКАШ ДА ПУШТАМЕ МУЗИКА.”

Сега Мац повтпрно му упати отворена порака на Панчо, која ја објави не неговиот Фејсбук профил:

– Го гледав интервјуто. Диџеј Панчо за Бекстејџ … вели не треба да одговори на некој што не е негова лига. (смајли) Види вака … Далеку сум јас за да бидам твоја лига у право си…

Мене млади диџеи не ми даваат музика.. мене не ме насочува никој што да пуштам .. ЈАС САМ ПРЕСЛУШУВАМ МУЗИКА И БИРАМ И СЕЛЕКТИРАМ. Не барам јас внимание од тебе .. бидејќи не ми ни треба од “диџеј” како тебе ..

И немој да викаш дека ги почитуваш сите .. бидејќи никој од диџеите не живеат со тебе.. освен тие со тебе. Пак ќе повторам … ДНК гази со екстра хитови и тука имате респект од мене. Затоа и на моите забави ве пуштам ..

Ама ти Панчо не си диџеј кој знае да ги цени колегите .. (во позадина сите знаеме што правиш ) НЕМАМЕ по 20 години … начукавме по 35/40 СИТЕ НИЕ ШТО ПУШТАМЕ МУЗИКА ТОА ГО ЗНАЕМЕ

Завземање територии (кафичи и клубови) или вадење на други диџеи за САМО ти да пушташ е далеку од почит према друг. Нека има работа за сите а не само за ТЕБЕ … знаеме дека сакаш да си октопод и само да збираш кеш или само ти да пушташ музика … ама не може така …

Можеби сум стварно будала што се замарам со тебе … ама убаво си кажа не можеш на секоја будала да и вратиш и одговориш … АМА ПА ЧУДНО . многу будали има што се замаарат со тебе .. и зошто баш со тебе ?? .. ти си знаеш

Се надевам во иднина ќе покажеш на дело дека почитуваш колеги .. а не само на зборови ( тешко ) И уште нешто … НИКОГАШ нема да си подобар од мене … не само зошто сум диџеј .. туку и подобар човек од тебе.

Previous articleНагласено деколте и црвен кармин- Елена Ристеска ги израдува фановите (ФОТО)
Next articleНа Ване Маркоски му е срцето на место, објави кој е заслужен за тоа (ФОТО)