Home Live Додека сите пробуваат да ослабат, на пејачката Милица ѝ рекоа да се...

Додека сите пробуваат да ослабат, на пејачката Милица ѝ рекоа да се здебели, еве зошто (ФОТО)

Пејачката Милица Павловиќ на својот Инстаграм профил во мај годинава објави дека се упокоила нејзината баба Рада – жената која ја одгледа и за која таа беше многу приврзана.

Познато е дека пејачката Милица Павловиќ била одгледана од баба ѝ и дедо ѝ во селото Доњи Буниброд кај Лесковац, а откако во 2020 година се упокои нејзиниот дедо Владимир, Милица потоа на својот Инстаграм профил објави дека починала и нејзината баба Рада.

А неодамна Милица во интевју зборуваше дека родителите не се интересирале за неа, ја оставиле, а баба ѝ ја одгледала заедно со дедо ѝ, но таа веќе не ја познавала, не се сеќавала на неа поради болеста.

Мајката на познатата пејачка Милица Павловиќ никогаш во јавноста не зборувала против своето дете. Свесна е дека Милица била свртена против неа уште кога била мала и се грижи само нејзината ќерка да е среќна, дури и да е исфрлена од нејзиниот живот.

Мајката на пејачката Милица Павловиќ, Мирјана Ѓорѓевиќ, го подреди животот на својата ќерка, која јавно се откажува од неа, а колку и е грижа што само таа е среќна, покажува и тоа што за својата голгота никогаш не проговори за медиумите, и за да не ѝ ја оцрни кариерата во која толку многу се вложува со години.

Како што дознава српска „Република“ од соседите од селото на Мирјана Грабовница, таа и забранила на нејзината сестра Добрила да се рекламира бидејќи Милица не сака ништо да се дознае за нивните семејни проблеми.

– Милица секогаш ги прекинува новинарските прашања за нејзината мајка, посочувајќи дека нема мајка и тврди дека нејзините родители биле заменети со нејзината баба Рада и дедо ѝ Владимир.

Иако го прифатила својот татко Драгослав и има добри односи со него и неговата втора сопруга, таа дури вели дека ја сака својата маќеа најмногу на светот, никогаш не сакала нејзината родена мајка да ја види и слушне нејзината страна од приказната.

Eкипата на Република го посети селото на мајката на Милица, каде што селаните од Грабовница ни кажаа каква тортура претрпела Мирјана од семејството на нејзиниот поранешен сопруг Драгослав, кој ја теп ал и мал третирал.

После сето тоа пејачката се откажала од мајка си, бидејќи ја обвинила што самоволно ја оставила, додека соседите тврдат дека била принудена на тоа.

Милица е доста позната по тоа што можеби повеќето ја сметаат за осамена, а се надева дека еден ден ќе го најде принцот не белиот коњ, а можеби тоа ќе се случи на овој ден:

Убавата Милица истакнува дека се надева дека на овој ден ќе се појави принц на бел коњ.

– Полека, денот штотуку започна! Јас сум вечен оптимист, можеби до крајот на денот ќе се појави принц на бел коњ, ќе ме полу ди со гест и утре ќе ви признаам дека го најдов човекот на мојот живот. Хахах, шегата на страна, не сум некој што обраќа многу внимание кога се во прашање гестикулациите за 8 март, изјави пејачката во една прилика.

Откако објави фотографии од станот во кои позира во долна облека, Милица Павловиќ повторно ја вжешти атмосферата на социјалните мрежи.

Згодната пејачка сега објави нови фотографии на својот Инстаграм како позира на скали во бикини. Таа ги воодушеви сите со своето издание, додека во коментарите имаше многу пофалби, додека некои ја критикуваа дека премногу е слаба.

Милица носеше тесно бикини во крем тонови, а за виткото тело се зборуваше многу во коментарите.

„Преслаба си, пополни се малку“, „Презгодна си и убава“, „Жена мачка“, стои во коментарите.

Previous articleЕве како нашата водителка Вера му „влезе“ на октомври, полна со енергија и добри вибрации (ФОТО)
Next articleВодителката Јована Јеремиќ се раcплака кога слушна како ја опишаа нејзините pодители: Барам само љубов