Home Live Еве како нашата водителка Вера му „влезе“ на октомври, полна со енергија...

Еве како нашата водителка Вера му „влезе“ на октомври, полна со енергија и добри вибрации (ФОТО)

Прекрасната Вера Мештеровиќ македонската публика ја памети како Мис на Македонија во 1996 – та година, но и како една од најекспонираните и најбараните манекенки.

Со Вера, во една прилика во Фешнел разговарале за тоа што ја исполнува денеска, за тоа дали некогаш повторно би се вратила на модните писти, за семејството, децата и нејзините омилени парчиња од плакарот.

Одамна беше тоа, 1994-1995 година. Мојата прва ревија беше во Македонскиот Народен Театар за стоковната куќа „Јукан“ каде тогаш имаше гардероба од повеќе брендови.

Тогаш ги снимив и првите реклами за Алкалоид за странскиот и домашен пазар. Се сеќавам, тешко ми беше да најдам високи потпетици бидејќи носам број на чевли 41.

Мис на Македонија станав во 1996 година и бев првата мисица која официјално ја претставуваше Македонија на најстариот светски избор за убавина Miss World на кој бев секако доста забележана…

Во една прилика, Вера проговори за своите деца:

„Огромна позитивна, движечка сила, единствената безусловна љубов, мојот мир, мојата сила, мојата гордост, мојот успех, мојата најубава искрена насмевка, мојот елан ми се моите децата.

Невозможно е да не ја споменам мајчинската мотивација која е нераскинлив дел од мојата личност, опис на моето реално секојдневие“, рече Мeштеровиќ за Женски магазин.

„На темата развод немав коментар ниту за време на процесот, а дури сега ретроспективно уште помалку немам коментар.

Обично се пишувале невистини поврзани за мојот приватен живот каде што информациите биле вадени од контекст, но и тоа е дел од јавниот живот.

Луѓето кои се до мене знаат што е вистина и тоа е најважно, немам никому за зошто да се правдам, објаснувам ниту да се докажувам“, објасни Мештеровиќ.

Ги воспитувам на трајни вредности, чесност, искреност, да бидат вредни, добри луѓе, да веруваат во себе, да го ценат својот труд но и трудот на другите, да се одговорни, истрајни,

ги учам на здрави навики за животот, за храната, хигиената, да не се откажуваат никогаш без разлика што нема да успеат од прв пат да продолжат, и да се обидуваат сѐ додека не го постигнат замисленото.

Впрочем сѐ се постигнува, сѐ е возможно, доколку сме посветени и истрајни за да дојдеме до целта во училиштето, во спортот, во професијата, во животот. Времето квалитетно го поминувам со своите деца, со друштвени игри, во кино, во театар, на прошетки, на излети,на одмори.

Со мојот круг на друштво, блиски другарки, пријатели“, реќе Мештеровиќ. Вера потоа искоментира какви невистини слушала и читала за нејзиниот живот:

-Обично се пишувале невистини поврзани за мојот приватен живот каде што информациите биле вадени од контекст, но и тоа е дел од јавниот живот. Луѓето кои се до мене знаат што е вистина и тоа е најважно, немам никому за зошто да се правдам, објаснувам ниту да се докажувам.

Впрочем јас сум дел од јавниот живот со проекти во кои сум ангажирама, професионални и други ангажмани, тоа е работа која јас ја работам и таа е темата на која разговарам.

Игор Кралевски во интервју за Бекстејџ одговори на прашањето дали се согласува со онаа дека е подобро добар развод отколку лош брак и рече: Дефинитивно, јас сум го искусил тоа, питај паталец, а не гаталец.

Мислам дека тоа е факт, и едноставно, кога имаш лош брак тука и децата стра-даат, вака подорбро добар развод, затоа што децата си се деца, без разлика која возрст.

Јас во моментот кога се разведов беа пет години и три години, тука бевме и двајцата, нормално, кај мама и кај татко посебно, но дефинитвно дека е добра изрека. После се, верувам во љубов.

Како што првпат сум се заљубил, после се што сум преживеал, а имам големо искуство во тие работи, затоа што имам позади себе поголемо искуство и два брака, и не се срамам, едини неуспех за мене е тоа, но секогаш идеме даље, јас верувам во љубов“, изјави Кралевски.

Вера можеме да ја забележиме дека постојано во себе го има оној ведар дух. Водителката секогаш ја гледаме средена и стокмена, без разлика дали е за викенд или во утринската емисија.

Утрово, Вера обави слика во спортска облека, односно облече тесни кратки хеланки и маичка која беше комплет со хеланките. Стави наочари и слушалки на ушите, ја среди косата и тргна на трчање.

„Здраво октомври“, стоеше на сликата.

Previous articleЕлена „Живот со стил“ го сликна погледот од прозор и ги остави сите без зборови (ФОТО)
Next articleДодека сите пробуваат да ослабат, на пејачката Милица ѝ рекоа да се здебели, еве зошто (ФОТО)