Home Live Водителката Јована Јеремиќ се раcплака кога слушна како ја опишаа нејзините pодители:...

Водителката Јована Јеремиќ се раcплака кога слушна како ја опишаа нејзините pодители: Барам само љубов

Водителката Јована Јеремиќ откри со каков проблем се соочуваат разведените жени.

Јована во емисијата јавно им се закануваше на оженетите да не и испраќаат пораки, бидејќи во спротивно ќе се обрати за помош кај нивните сопруги.

– Оженет е, има жена, лаже дека е во формален брак, дека тоа е само поради имотот и децата, и приоѓа на разведена жена како да е декласифицирана робата – рече Јована.

– Дали тоа го доживеавте? – ја праша водителката на емисијата „Магазин ИН“.

– Апсолутно по разводот – рекла Јеремиќ, а потоа испратила барање до оженетите припадници на посилниот пол.

-Ги молам оженетите мажи да не ми праќаат љубовни пораки, бидејќи во спротивно ќе барам помош од нивните сопруги – изјави Јеремиќ.

На крајот, гостите заклучиле дека секоја жена треба да побара психијатриски извештај од сопругот.

Водителката Јована Јеремиќ често зборува за машко-женските односи, а со своите ставови привлекува големо внимание.

– Гледам дека правилниот систем на вредности е повторно на дневен ред и тоа е нешто за што се залагам уште од првиот момент кога сум во медиумите. Што значи тоа?

Кога зборуваме за силни, остварени, образовани жени. Не ми се допаѓа кога гледам во шоуто кога моите колеги во медиумите пропагираат дека слабите жени се најпосакуваните жени.

Времето покажа дека сепак бев во право, сериозни мажи, оние кои вредат и го заслужуваат целото внимание, избираат само силни, образовани и моќни жени во секоја смисла.

Кога велам моќни, не мислам на функцијата, туку на тоа какви се во професиите. Според тоа, во моите емисии се трудам да испратам јасна порака до младите да не се залажуваат со лажни приказни на зборовите од слабите мажи:

Знаете како велат: „Многу си силна, не можам да те следам, и тоа е грешка. Главата на лавот не може да биде мачка, не му прилега – рекла водителката.

Јована Јеремиќ во емисијата „Премиер-Викенд Специјал“ реши првпат јавно да ги покаже родителите, а во еден момент заврши во солзи.

Родителите на Јована никогаш досега не застанале пред камера, но не се оддалечија да ги признаат деталите од нејзиното детство и сето она што го чуваат против неа, без разлика на претстојниот успех.

– Јас сум само вистинска мајка. Горда сум на Јована, но таа треба малку да забави. Никогаш не сум давала изјави за телевизија.

Како мало девојче, Јована беше многу добра. На две години знаеше повеќе што да каже отколку сега. Често по викенд-шоуто што го гледам, често и велам да успори. Тоа е тешко време и мора да биде малку помирна – изјави мајката на Јеремиќ.

– Повеќе од горд сум на неа. Секогаш велам: „Браво ќерко, напред!“ Не ми се допаѓаат нејзините чести референци за себе. Многу е искрена и чесна, мора малку да забави. Таа е добра и многу паметна жена, но мора да се коригира – рекол нејзиниот татко.

– Следам што се пишува за неа, кога сум слободен читам. Гледам дека успеала, се постигна сама. Носеше некои вредности од дома, никогаш не ја учевме за лоши работи…

Беше многу паметно дете, одеше на училиште, а јас не знаев на кој клас оди… Секогаш бев сигурен во неа и ѝ кажував дека штом не сака да оди на училиште, ќе и одржам лекција. – додаде тој, а водителката во еден момент се расплака.

Јована застана до своите родители и го заклучи следново:

– Телевизијата ја ставив пред сè останато. Можам без сè, но не можам без мојата работа, тоа е едноставно. Тоа треба да го знаат сите, не ми треба никој кој не ме прифаќа таква каква што сум.

Од никого не барам многу, само она што чини најмногу, а тоа е љубов, успех и почит – изјави Јована Јеремиќ во емисијата „Премиер – Викенд специјал“.

Previous articleДодека сите пробуваат да ослабат, на пејачката Милица ѝ рекоа да се здебели, еве зошто (ФОТО)
Next articleПорасна ќерката на Шекеринска, висока колку мајка си, заедно трчаа на маратон (ФОТО)