Home Live Не се дава музичарот Трајче мајка, иако бизнисот му е yништен се...

Не се дава музичарот Трајче мајка, иако бизнисот му е yништен се исправи на нозе, се фотна со Даниела Темелковска и порача…

Даниела Темелковака е една од нашите најзгодни пејачки, a mногумина ќе се соглаат во тоа, особено онаа публика што ја следи повеќе години.

Со нејзината вита става и висина, таа изгледа како некој светски топ модел. Инаку, Даниела има голема поддршка токму во својата сестра, Емилија која е исто така згодна како неа, и често знае да објави нејзини слики на социјалните мрежи.

Пред неколку месеци, еден газда на скопски ресторан, Трајче мајка, познатиот музичар од групата „Скопски боеми“ и водител на „Мерак меана“ објави дека не може да ја плати Даниела Темелковска за настап затоа што е скапа како Јелена Карлеуша, и апелираше на Фејсбук да дојдат луѓе во што поголем број за да биде ресторанот полн.

Даниелаво ќесто пееше пее во истиот локал, и според она што се постираше на социјалните мрежи, секогаш било полно.

А фолкерката, која инаку не многу го експонира своето деколте и долго нозе, во една прилика се опушти, се сликаше со раскопчано палто и покажа што има.

Минатиот месец имало голем повод за славење во семејството на Даниела Темелковска, свадбата на нејзиниот син, Даниел.

Даниела била многу весела и изгледала топ, според сликите и видеата што ги објави на Фејсбук.

Таа се сликала со синот, но и со својата убава снаа, а и запеала во чест на невестата и на младоженецот. Во жолт фустан со длабок шлиц, па потоа во син фустан откако се преспоблек,а убавата свекрва ја почестила својата снаа, ама и својот син со песната „Уно моменто“, од Северина.

Секоја чест за свекрвата, снаата е е многу среќна што ја има. Дотерана како Даниела, била и нејзината сестра Емилија. На Данила ѝ се случи голема радост, а на нејзиниот пријател Трајче мајка, за жал тага.

На Трајче за жал му се случила нecpeќa, имено изгорел неговиот објект „Камин кама“, поточно ресторанот во кој многу наи пејачи настапувале. Тој на социјалните мрежи ја објави оваа неубава вест.

Потоа, многу пријатели почнаа да го тешат и да му велат: Мајка, ќе направиш ти поубава кафана. Мајка е инаку прекар на Толевски, според социјалните мрежи може да се заклучи дека таа го викаат пријателите.

– Известување: Ги известуваме сите гости дека поради градежни работи предизвикани како последица од пожарот што го зафати објектот на Камин Кама, објектот нема да биде отворен за гости извесен период.

За повторно отворање навремено ќе бидете известени. Ви благодариме за разбирањето“, напишал Трајче и објавил слики од рестотанот кој е целосно руиниран.

Откако се случи пожарот во рестранот на Трајче Толевски, пријатели на Фејсбук апелираат да му се помогне на овој наш познат музичар. Еден од постовите кој е споделен за помош на Трајче да се реновира ресторанот вели:

– Дечки, да се сплотиме и да му помогнеме на Мајка да се врати Камин Кама во истиот сјај. Сите знаеме каков човек, другар и ведар човек е Мајка да те насмее и кога ти е најтешко.

Ајде и ние да му помогнеме сеа кога него му е најтеско, кој колку е во можнот на 300-000-004-013-023, Комерцијална банка Скопје, Три Шеѓира Толевски ДООЕЛ“, стпи во објавата.

Сега, откако Трајче вети дека пак ќе го изгради ресторанот, тој се исправи гордно и најави дека се снима петтата сезона на познатото шоу „Мерак меана“.

А се фотна токму со убавите пејачки Даниела Темелковска и Ирена Спасовска, како и со Душко Георгиевски и порача: Аирлија 5-та сезона!

Previous articleМарија од Ѕвездите на Гранд го покажа татко си, и како изгледала таа како мало девојче (ФОТО)
Next articleСузана Манчиќ отворено зборуваше за лошиот период во младоста: Ме исплаши, се дерев како магаре