Home Live Цеца искрена како никогаш досега: Во мојот живот не беше секогаш сè...

Цеца искрена како никогаш досега: Во мојот живот не беше секогаш сè како што сакав

Цеца Ражњатовиќ не зборува за својот приватен живот и ужива во улогата на баба и во игрите со малиот Жељко кои ја прават многу среќна.

Таа во една прилика гостуваше во емисијата „Зора“ на ТВ Пинк, а малкумина забележаа дека Цеца имаше идентично парче облека за уште две гостувања.

Ражнатовиќ носеше проѕирна црна кошула со јака, црни панталони и рамни, длабоки чизми во иста боја, а своето елегантно издание го надополни со прстени и со очила за сонце.

Малкумина забележаа дека Цеца се појавува на Пинк ТВ по трет пат во елегантна кошула со јака. Таа минатата година два пати гостуваше во емисијата „Хит твит“ и носеше црна кошула со јака, само со кратки ракави.

Пејачката носеше идентична кошула во споменатото шоу за време на гостувањето, а овојпат беше поинаков модел. Изборот на Ражнатовиќ изгледа многу елегантно и убаво, а јаката одлично ѝ прилега. Затоа, не е ни чудо што ги воодушеви сите со својот стајлинг.

Светлана Цеца Ражнатовиќ минатата година отпатува за Кипар, од каде што секој ден и ги споделуваше сите детали од престојот таму преку социјалните мрежи со своите следбеници. И покрај прекрасната вила, на сите им привлече внимание едно нешто.

Имено, Цеца одеше на вечера со пријателите, а таа беше облечена во син фустан, она што е интересно е што нејзините верни обожаватели го препознаа фустанот и беа воодушевени од фактот дека тоа е истата комбинација облека што ја носеше пред десет години, а со тоа покажа дека не се разликува од „обичниот“ свет.

На социјалните мрежи настана вистински позитивен хаос, а позитивни коментари пристигнуваат од сите страни.

– Цеца која го носи истиот фустан повеќе од 10 години, секој дел

– Ми се допаѓа вакво нешто, таа не е оптоварена.

– Ова е навистина за пофалба

– Верувам дека тие работи се на Кипар и дека таа ги носи кога е таму – беа само некои од коментарите.

Во Србија започна серијалот „Цеца шоу“. Првата сезона која се вика „Цеца и деца“ ќе открие многу работи од приватниот живот на фолк ѕвездата за кои јавноста досега не ги знаела.

Ексклузивно пред емитувањето на првата епизода, фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ даде изјава и ги повика сите да „ѕирнат во нејзиниот дом“ на телевизија Блиц.

Балканската ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ по 35-годишна кариера ќе ги отвори вратите на величествената вила и ќе не импресионира со сите членови на нејзиното семејство.

Важно е да се знае дека оваа измислена документарна програма е базирана на вистински приказни од животот на семејството Ражнатовиќ и тоа ќе биде моментот кога за првпат ќе бидат откриени непознати детали за кои јавноста никогаш не слушнала.

Во текот на 40-те епизоди од првата сезона на „Цеца шоу“, камерите ќе снимаат бројни моменти од работата на новиот албум, подготовките за концертот, семејните разговори меѓу Цеца и Лидија, одењето во семејната куќа на Кипар, моментите поминати со внук Жељко, бројни ситуации во кои ќе се сретнат Анастасија и Вељко.

Тоа е само дел од првите епизоди кои гледачите ќе имаат можност да ги погледнат. Овој високобуџетен проект започна пред неколку месеци, а се снимаше во неколку европски земји.

– Во мојот живот не беше секогаш сè како што сакав. Во јавноста има разни приказни, реални, лажни, тенденциозни, измислени, а какво е моето секојдневие далеку од сцената? Кого навистина го сакам?

Кој ме познава најдобро? Во што уживам? Кој ме отфрла најлесно? А колку навистина се трудам да си го разубавам животот, ќе видите во серијата која е пред вас.

По повеќе од 35 години кариера и јавен живот, ја отворам вратата од мојот дом за камерите кои ќе ме следат моето семејство и мене. Добредојдовте – изјави Цеца Ражнатовиќ.

Previous articleНашиот познат менаџер слави 20 години брак, еве како изгледалe пред две децении со невестата (ФОТО)
Next articleМаленко ѝ бил младешка љубов на Метка- еве што е ново кај нив во Марибор