Home Live Еве каква била Бојана Родиќ пред да му стане сопруга на Вељко,...

Еве каква била Бојана Родиќ пред да му стане сопруга на Вељко, нема ни силконски усни ни шминка…

Младиот боксер и син на Цеца Ражнатовиќ, Вељко, откри како неговото семејство се справува со неговата работа, но и дека планира да го прошири семејството.

„Ја донесов формата на најдобро ниво, никогаш не сум бил поподготвен, се надевам дека ќе се покаже во рингот“, рече Вељко.

Тој додаде дека живее изолирано во Тител, како и дека не излегува надвор, додека живееја на село, а сега се преселија во Белград.

„Никој не ме видел со години. Луд сум, живеам со моите кучиња, имам 30 кучиња во мојата куќа.

Се бакнуваме во уста, се тркаламе на тревата “, рече тој и додаде дека тренира двапати на ден.

Вељко откри дека кога ќе влезе во рингот, се плаши од само една работа – да не изгуби.

„Се плашам дека нема да ги оправдам очекувањата. Се плашам од Господ и од поразот, ќе направам се за никогаш да не бидам поразен. Поразот никогаш не беше опција “, објасни Вељко.

На натпреварите во публика, редовно можеме да ги видиме неговата мајка Цеца Ражнатовиќ, тетката Лидија, сестрата Анастасија и сопругата Богдана, а тој сега откри што му велат пред натпреварот.

„Секогаш е исто. Тетка ми секогаш се молеше за време на натпреварот, а сестра ми рече: „Дури и не се сомневав“ кога ќе заврши.

Тие целосно ме разбираат, разбираат дека ова е мојот пат.

Планирам да се занимавам со бокс додека не наполнам 32, 33 години “, рече тој и додаде дека неговиот син Жељко дефинитивно ќе тренира бокс.

Мајка ми и нејзината мајка и нејзините сестри и сите живи ни помагаат околу детето. Работиме на следниот наследник и ќе видиме! “, истакна Ражнатовиќ минатата година.

Сопругата на Вељко последниве години се повеќе се разубавува. Богдана Ражнатовиќ, сопругата на Вељко Ражнатовиќ е во блажена состојба, а брачната двојка откри дека повторно чека син на кој ќе му го дадат името Крстан.

За снаата на Цеца на големо се зборува откако влегла во вилата на Дедиње, а за својот изглед секогаш добива бројни комплименти. Иако не е љубител на медиумите и фоторепортерите, со популарно семејство невозможно е целосно да го избегне.

На социјалните мрежи почнаа да кружат нејзини фотографии од времето кога сериозно се занимаваше со кошарка. Богдана беше дел од јуниорската репрезентација на Србија која го освои бронзениот медал на Европското првенство во Вуковар во 2013 година.

Две години подоцна, со тимот на Радивоје Кориќ ја освои титулата српски кошаркарски шампион, а потоа со Кораќ беше вицешампионка во женската регионална лига и финалистка во Купот Милан Цига Васојевиќ.

Ниту две многу сериозни повреди на коленото не ја спречија во понатамошен успех, но пред три години таа сепак донесе одлука да се пензионира.

Така, нејзиниот имиџ од теренот и без повеќе естетски интервенции заинтригира многумина, па сега може да се види дека сопругата на Вељко значително ги зголемила усните.

Многумина пишуваат дека ги пречистила и јаболчните коски, ги исцртала веѓите, ги подигнала очите. и на тој начин целосно се трансформирала себеси.

Откако го роди својот прв син Жељко, Богдана брзо ја врати фигурата во првобитната состојба, продолжувајќи да тренира во теретана, а сега повторно е на пауза поради втората бременост.

Previous articleЗоки Фаци отворено за здравјето на Лила: Зошто Лила мора да ви каже зошто носи перика?
Next articleЗуица Лазова се стегна во тесен фустан, колку добро ѝ стои – дека е штипјанка (ФОТО)