Home Live Нов бизнис за Гоца Тржан и маж ѝ- пари ќе капат од...

Нов бизнис за Гоца Тржан и маж ѝ- пари ќе капат од сите страни

Гоца Тржан е долги години на естрадата, иако многумина мислеа дека знаат се за нејзиниот приватен живот бидејќи секогаш е под лупата на медиумите, пејачката тврди дека има многу работи кои луѓето не ги знаат за неа.

Гоца призна дека ретко се отвора дури и со поширокиот круг на пријатели и дека некои работи ги задржува за себе.

– Во суштина, јас сум многу приватен човек, кога луѓето ме гледаат мислат дека знаат многу за мене, а всушност не знаат многу. Често ме дефинираат како отворенa, а не сум отворенa, само сум комуникативна и сум професионалец во работата, но отвореноста е за некои други луѓе.

Мојата отвореност примарно припаѓа на моето семејство, мојот сопруг и моите најинтимни пријатели, не се отворам ни за поширок круг на пријатели колку што глумам, туку само сум социјално интелигентна и комуникативна, така што моите социјални вештини се доста изразени – изјави таа во емисијата „Реална приказна“.

НЕКОИ личности имаат квалитет секогаш да не изненадуваат, да нè запрепастуваат, да ни го сменат аголот на влијание на емоциите, да ни го „плеснат“ во лице „она за што сите лицемерно молчат“, да не насмеат, да не ослободат нас од срам со нивната отвореност.

Една од нив е Гордана Гоца Тржан, една од нашите најдобри интерпретатори на забавна музика. Музичката публика ги обожава нејзините песни, нејзината уникатност и експресивност во музиката. Гоца сега има „нова“ публика, телевизиската.

А на новата медиумска платформа ТВ повторно ја покажува својата креативност и добива нови обожаватели. Затоа што, велат, таа е толку едноставна, искрена, „како една од нас, девојката од соседството“, и толку посебна, луцидна, забавна и духовита.

Иако таа и Раша сакаат да имаат уште деца, за жал здравствената состојба на Тржан ги спречува во тоа. Гоца изјави дека нејзината болест не ѝ дава повторно да стане мајка.

„Имам шеќер поради нередовната исхрана и неуредниот начин на живот. Пред неколку години добив диј-абетес и држев диета. Во последниве месеци многу ослабев, не јадам шеќер и леб поради хормоналниот статус, и затоа сум многу нервозна.

Ако не ги исфрлев тие намирници, ми се закануваше дијабетес од типот 2. Затоа, Рашо и јас не моженме да имаме деца, а тоа ни е голема желба. Се надевам дека еден ден Господ ќе ни ја исполни“, изјави пејачката за „Блиц“.

Таа е домаќинка на Тв емисијата Гоца и во едно од своите понови интервјуа таа изјави:

– Очекував дека ќе биде убаво и интересно, дека добро ќе се забавувам и дека ќе ги забавувам и гледачите. Морам да напоменам дека не сум професионален водител и не сум професионален новинар, но дефинитивно уживам во тоа што го работам.

Ми се допаѓа и се надевам дека на луѓето им се допаѓа начинот на кој разговарам со моите гости и дека им се допаѓаат темите за кои разговараме. Отворено, без извртување и без глума. Тоа ми е најважно.

До таа идеја дојде некако спонтано. Прво почнав да правам влогови на мојот канал на Јутјуб и кога снимав емисија „СОКЕ студио“ за К1, имавме полу-интервјуа помеѓу песни. После тоа, јас и Јована се слушнавме и таа ми рече: „Боже, колку беше интересно ова, ти си родена за телевизија“.

Гоца Тржан има полни раце работа, но сепак најде време за друг приватен бизнис. Имено, Гоца решила со сопругот Раша Новаковиќ да отвори музичко студио каде музичарите ќе можат да снимаат песни.

– Градиме студио кај нас во Бач, во куќата на родителите на Раша. Таму ќе направиме студио за снимање песни, кавери и слично. Ќе биде средено по мој вкус, а ние, музичарите, ќе имаме и простор каде што ќе можеме да „џемуваме“ и да свириме како што свириме – откри Тржан.

– Сега имам концерт. Работам многу, па понекогаш не знам дали водам емисија, дали пеам, дали глумам, но тоа е мојот живот. Да беше поинаку, односно да немав толкu работа, веројатно ќе ум-рев од досада – додаде пејачката низ насмевка.

Да потсетиме, освен соло настапи, Гоца Тржан редовно одржува концерти и со бендот „Тап 011“, а во исто време снима емисија во која со јавни личности разговара за бројни теми.

Покрај тоа, пејачката снима и семејни реални шоуа, како и видеа за сопствениот канал на YouTube.

Previous articleНина Ангеловска облечена во опуштено издание на работа, широки панталони и широка насмевка (ФОТО)
Next articleПеро Антиќ ѝ специјален даде подарок на нашата позната згодна водителка, ја воодушеви и се пофали на Инста (ФОТО)