Home Live Саша Поповиќ во големи проблеми, бизнисот му е во криза – се...

Саша Поповиќ во големи проблеми, бизнисот му е во криза – се огласи и кажа зошто

Бракот на Сузана Јовановиќ и Саша Поповиќ се смета за еден од поидиличните бракови, а една од главните причини за нивната идилична среќа е врската на Саша со синот на Сузана од првиот брак, за кој пејачката често зборуваше.

Јовановиќ еднаш рече дека Даниел немал особено среќно детство, бидејќи неговиот биолошки татко не бил заинтересиран за него.

– Кога се разведовме јас и неговиот татко, тој имаше седум месеци, па тој дури и не знаеше што се случува. Никогаш не сум рекла ништо против неговиот татко, верувам дека Бог ќе ни суди на сите еден ден и дека секој ќе го добие заслуженото во животот.

Имавме толку среќа, или немавме среќа, што таткото на Даниел воопшто не праша за него. Дури кога Даниел започна основно училиште, неговиот татко се сети да се јави и да праша за здравјето на неговиот син.

Од друга страна, Даниел не праша ниту за неговиот татко, тој едноставно не чувствуваше потреба. Мојот син и јас сме пријатели, тој знае дека секогаш може да смета на мене и на Сале – рече тогаш Сузана за „Стил магазин“.

Тешката приказна за детството на Даниел сепак доби среќен крај, а Сузана вели дека тие двајца имале навистина голема среќа што го запознале Саша и дека со толку многу љубов го прифатил Даниел.

Даниел, како што претходно изјави пејачот, не сака да чуе ниту збор за неговиот биолошки татко.

– Даниел не сака да зборува за неговиот вистински татко, тој не заслужи да биде споменат. Даниел порасна со Саша и со мене, а неговиот вистински татко е Сале.

Сè што научил научил од него. Тој работи во „Гранд“, во режија, како инженер за звук, и се снајде одлично. Моето срце расте секој ден кога слушам како го фалат, го направивме прекрасен човек и верувам дека еден ден ќе биде прекрасен сопруг – изјави Сузана за медиумите пред неколку години.

Сузана и Саша ја крунисаа својата љубов со брак во 1998 година, а неколку дена пред бомбардирањето во 1999 година, таа роди ќерка Александра, додека нејзиниот син Даниел веќе живееше со нив во куќата на Бежанијска коса.

Познатиот музичар Саша Поповиќ наиде на проблеми со инвестирањето во недвижнини. Извор близок до Поповиќ ги откри сите детали за оваа ситуација и инвестицијата која одамна требаше да биде завршена.

Имено, штом го реши проблемот со емитувањето на емисијата „Ѕвезде Гранда“, која од 5 ноември годинава ќе се прикажува на ТВ Пинк, Поповиќ се соочи со уште една тешкотија кога се во прашање неговите инвеститорски работи.

Според „Ало!“, изградбата на луксузни станови на Бежанијска коса, која ја почна есента минатата година, мораше да престане бидејќи поранешниот директор на Гранд наводно останал без градежната дозвола.

На местото каде што треба да има станови и кафеани има ограден простор, голема дупка, а до него е изградена само една мала зграда со името и логото на идната станбена единица која претставува мал деловен простор, каде што можете да застанете и да закажете состанок во врска со разгледување и шопинг.

– Почетокот на работата на зградата на Саша, која според планот треба да има 280 станови, 48 дуќани и дури 500 паркинг места, беше закажан за 1 октомври 2021 година, додека станарите требаше да ги добијат клучевите во февруари. 28, 2022. извор, и додава:

– Планот беше многу амбициозен, бидејќи рокот за изградба беше само четири месеци. Целиот тим беше ентузијаст, особено што интересот за оваа зграда и локација од самиот почеток беше одличен.

Наместо тоа, работите не ни започнаа и покрај тоа што повеќето од становите беа заробени или продадени на идните сопственици само врз основа на макети и архитектонски рендери кои јасно го прикажуваа распоредот на собите и положбата на становите.

Саша Поповиќ остана без градежната дозвола, а освен изградената канцеларија што во последно време ја има секоја луксузна зграда, цела година на градилиштето не е додадена ниту една тула – вели изворот.

На овие наводи се огласи Саша Поповиќ и откри:

– Информациите на таблата се однесуваат на дозволата за подготвителни работи, а не на доизградба на комплексот.

Во процедура сме за одобрението за градба, кое го очекуваме за неколку дена, со оглед на тоа што се исполнети сите услови за тоа и почнуваме нормално да градиме – рече Поповиќ.

Previous articleСе огласи сестрата на Тоше Проески, раскажа зошто брат ѝ го „криел“ внукот Кристијан од јавноста
Next articleЖељко објасни што треба да очекува секој оној, кој размислува да оди да работи и живее во Германија