Home Live На водителката Јована ѝ тpгна, прво се pаcлече, па доби улога во...

На водителката Јована ѝ тpгна, прво се pаcлече, па доби улога во ТВ серија, рече дека се молела за тоа

Водителката Јована Јеремиќ откри дека од следната година ќе снима „култна српска серија“. Јована од крајот на летото секој викенд бележи рекордна гледаност со своите емисии кои ги води и ги подготвува на специфичен начин, поради што многумина ја сакаат, но и ја оспоруваат.

Јована Јеремиќ е една од јавните личности кои ја одбележаа 2021.

Од моментот кога во мај објави дека заминува од Хепи Телевизија, таа се најде во центарот на вниманието на јавноста и со денови се шпекулираше каде ќе ја продолжи кариерата, а Курир прв откри дека нејзиното место ќе биде во утринската програма на ТВ Пинк..

Во приватниот живот за Јеремиќ беше бурна и во 2021 година, бидејќи неодамна се разведе од сопругот Воислав Милошевиќ со кој ја има тригодишната ќерка Леа. За сето тоа во новогодишното интервју за Курир.рс.

– Мислам дека ја одбележав 2021 година и ја оправдав довербата на луѓето кои веруваа во мене. Од друга страна, ги изненадив и оние кои мислеа дека напуштањето на една телевизија ќе го започне мојот пад.

Бевте популарни и порано, но експлозијата се случи кога беше објавено дека заминувате од Хепи ТВ.

– Тогаш експл одираше бидејќи се што правам станува медиумска атракција. Мојот изглед е поинаков, не живеам лажен живот, се што е, јас го покажувам. Не се плашам да бидам јас – јас.

Оваа година ми беше од витално значење поради промена на работното место и развод, а следната ќе биде клучна.

Што беше постресно, разводот или промената на работното место?

– Поголем ст рес ми беше што ќе ја оправдам довербата во Пинк! Разводот не ми беше стресен бидејќи долго го планирав, само чекав момент.

Сето тоа јас и мојот поранешен сопруг го знаевме уште во февруари, но ја чекавме да почне да работи, да биде психички стабилна.

Дали имавте план за промена на медиумската куќа?

– Не, тоа беше судбоносно. Еден вонземјанин се појави со друг вонземјанин, односно Жељко Митровиќ и Јована Јеремиќ и Господ не соедини. Тоа е комбинацијата што носи најголем удел во регионот.

Имаме исти енергии, Жељко не е обичен човек, можам да функционирам само со необични луѓе. Просечниот човек не ме разбира, тој мисли дека сум луд. А всушност јас сум чист телевизиски гениј. Тоа го препознаа Жељко и Милица.

Дали ви пречи критиките на луѓето кои ви замеруваат дека покажувате насмевка дури и кога гостинот зборува за сериозни, тешки теми?

-Тоа го критикуваа на почетокот. Но, тие веќе се помириле со фактот дека тоа е нивната иднина и болна сегашност. Јована Јеремиќ е мерна единица за шер.

Водителката на Утринската програма на Пинк, на социјалните мрежи откри дека ја добила понудата по која копнеела. Освен во информативните програми, гледачите ќе ја гледаат и на малите екрани како актерка. Таа со фотографија и официјална објава на Инстаграм го потврди новиот ангажман.

Јована Јеремиќ откри дека глумата и е голема љубов и дека понудата што ја добила ја „повикала“ со молитва: „Уште еден сон ќе стане реалност.

Од следната година улога во култна српска серија. Денеска е за филм, само како и целиот мој живот Господ ми го отвори патот на големата желба, слава му“, напиша водителката.

Водителката на Пинк пред неколку дена го запали интернетот со една поинаква раз голена објава од масата за масажа, а потоа и со изјава во Утринската програма во која го коментираше враќањето на музичкиот натпревар „Ѕвезде Гранда“ на телевизија Пинк. „Леси дојде дома, беше малку налутен и лигавеше, но дојде дома“.

Previous articleЖал ми е што не стасав уште еднаш да те гушнам – Лила жали по многу важна личност во нејзиниот живот
Next articleСе огласи и Ина на тема Софијанова: Ако завршија хвалоспевите за Софијанова колку е добар доктор и дига на телефон, сакам да ви кажам…