Home Live Ќерката на Мелита, Барбара порасна во вистинска убавица, оваа наша музичка ѕвезда...

Ќерката на Мелита, Барбара порасна во вистинска убавица, оваа наша музичка ѕвезда ѝ е ветер во грб (ФОТО)

Барбара Ракичевиќ, ќерката на Мелита Ракичевиќ беше позната водителка, но таа има и талент за музика. Барбара до пред извесно време беше дел од естрадниот магазин „Бекстејџ“, беше водителка со Миро Кацаров, а сега целосно ѝ е посветена на музиката.

Досега има две авторски песни – „Посилно од сè“, песна позади која како автор се потпишува Андријана Јаневска, и „Доволно зрел“, чиј композитор е Александар Тарабунов.

Осумнаесетгодипната Барбара Барбара, која не само што убаво изгледа, туку навистина прекрасно пее.

Таа претходно споделуваше свои домашни видеа од изведби на разни музички нумери, а сега конечно ја испеа својата прва песна, која е компетно авторско дело на познатата македонска пејачка Андријана Јаневска.

Андријана гордо ја објави веста на социјалните мрежи: фалејќи ја – Слушнете како пее мојата ученичка Барбара Ракичевиќ. Кога се договаравме да ѝ напишам песна, стиховите и мелодијата сами излегуваа. Се гордеам со неа!

Емотивна, музикална, паметна и најубава – напиша Андријана и во коментар под видеото ја пофали својата ученичка дека пее подобро од некои луѓе кои со години се занимаваат со музика“, објави Слободен печат.

Искрена, ведра, позитивна, доволно зрела – како што вели и во нејзината песна, и многу самоуверена, Ракичевиќ е лицето за кое нашиот регион допрва ќе слуша.

Без размислување признава дека на македонската музичка сцена ѝ недостасува публика пред сè“, објави Точка за Барбара, а таа изјави за себе си:

-Добра, расположена секогаш, со добри намети, средена. Прилично рано почнав како водителка, но супер вовгавном, тоа е едно супер искуство, ме научи на тимска работа, на компромис, на тимска работа која што понатаму ќе ми треба сигурно.

Јас сум уште средно, сабајле си одам во школо, со тоа си завршувам, одам кај Дадар, се шминкам, се средувам, си зимам гардероба, стигаме во телевиозија, таму е се спремно, не чекаат, и гледаме да завршиме и да биде се најдобро“, рече Барбара додека беше водителка на „Бекстејџ“.

Потоа ја прашаа колку совети добива од својата мајка, а Барбара одговори: Секојдневно по милион, да бидам искрена. Но, воглавно да бидам своја, секогаш да се трудам да бидам подобра.

Многу ме има научебно,посебно за пред екран, за на телевизија, и оптшо за животот секој ден, дека треба да бидам културна секогаш, да бидам добра со сите, да имам разбирање, има многу.

Многу ми помогна мајка ми за на ТВ, знаев колку- толку во што влегувам, дека тпј свет не е некоја шега или глупост, така што ми беше јасно колку е саат, тоа ми беше една лекција која ја знам од мала, затоа што живеам со неа и гледам што се случува.

Но, во секој случај, многу ми помогна тоа што е сепак едно поранешно ТВ лице“, рече Барбара за својата мајка Мелита.

На новото стори кое Барбара го објавила на Инстаграм, се гледа дека таа пораснала во многу убава девојка.

Нејзиниот музички талент го пофалија многумина досега, а меѓу оние кои не штеделе зборовиз а Барбара е Анадријана Јаневска, како што напишавме погоре.

Барбара оди кај неа часови по пеење, и Андријана како музички професионалец има кажано дека Барбара е вистински талент за музика. Но, на новата слика, таа е со уште една нашата музичка ѕвезда.

Станува збор за Елена Ристеска. Двете убави девојки се готнале заедно, а на сториот кое прво Барбара го објавила, а потоа Елена го реобјавила има емотикон срце, што кажува за нивната блискост и ветер во грб кои си го имаат една со друга.

Previous articleMајката на Кpистина Аpнаудова изгледа доста помлада, а ова е нејзината животна приказна
Next articleЈохан сподели слика, пресреќни се со Соња – Мелани Тарлуловска почна да гази по стапките на мајка сѝ (ФОТО)