Home Live Цеца го загубила бебето, пејачката за првпат раскажа со колку голема тага...

Цеца го загубила бебето, пејачката за првпат раскажа со колку голема тага се соочила

„Кралот“ на белградското подз-емје во деведесеттите, како и ком-андантот и основач на српската доброволна гарда, популарно познати како „Аркановите тигри“, Жељко Ражнатовиќ Аркан се упокои во 2000 година во Белград.

Аркан имаше девет деца, со неколку сопруги, но неговиот љубовен живот го одбележа бракот со пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, која на коб-ниот ден беше со него во хотелот „Интерконтинентал“ кога беше упокоен.

Љубовта меѓу Цеце и Аркан се случила на прв поглед, а се започнало кога пејачката случајно на насловна страница на еден весник го видела својот иден сопруг во кој била вљубена 7 години.

Клучниот момент меѓу Цеца и Аркан се случил на 2 ноември 1993 година во хотелот „Интерконтинентал“, каде веднаш му паднала во очи.

Нив ги спои Оливер Мандиќ, кој ги ангажираше Цеца и Џеј да пеат на прославата на Српската доброволна гарда на 11 октомври во 1993 година, а таа потоа имаше страв од него, за што зборуваше како гостин во емисијата на ТВ Пинк, Максовизија“ во 1996 година.

“Тоа беше љубов на прв поглед, нормално. Страшно се плашев од него и не беше фин со мене. Читав многу за него и имав искривена слика за него кога требаше да пеам со Џеј, рече Цеца гостувајќи во Пинк во 1996 година.

„Слушнав дека ѝ ја истрижав косата на одредена Цеца. Од тие пејачи ги познавав упокоениот Тома Здравковиќ и Лепа Лукиќ, но Цеца никогаш не ја слушнав како пее, ниту пак ја имав видено во живо.

Кога дојде ми ја претставија како девојка која јас ја потстрижав. Така се запознавме“, рекол тогаш Аркан, а потоа Цеца го прекинала:

„Не беше така, беше: „Да ја запознаам таа девојка Цеца“, со сладок глас и додаде: „Навистина ми е драго што ја запознав девојката што ја шишам една година, но јас Не ја познавам’. Таму се онесвестив.

Тоа го направив за фризура, беше страшно. Па ме прашаа дали носам перика“, изјавила Цеца во 1996 година во емисијата „Максовизија“. По страв, следеше љубовта и свадбата на деценијата!

Цеца и Аркан застанаа на лудиот камен на 19 февруари 1995 година. Во вилата на Љутице Богдана се читаше молитва за среќен пат, а потоа Аркан со конвој од 60 џипови се упати кон Житораѓа за да ја донесе Цеца во својот дом.

За оваа пригода Жељко облече црногорска носија, а Цеца српска.

Аркан дури шести пат успеал да го скрши јаболкото, по што влегол во куќата на Величковиќ и со себе ја зел Цеца, која прво ја купил од нејзината сестра Лидија. Сестрата на Цеца тогаш добила неколку илјади марки, како и златни часовници, прстен и дијаманти.

Црковната венчавка на Цеца и Аркан се одржа во црквата Свети Архангел Гаврил во Белград. Цеца на црковната венчавка носеше прекрасна бела венчаница со долг вез, додека Жељко облече српска офицерска униформа со голем крст околу вратот.

Свадбата на Цеца и Аркан потоа ја следеа над 150 акредитирани новинари и фоторепортери, додека снимки од свадбата на деценијата беа емитувани на 560 телевизиски станици ширум светот.

Вељко Ражнатовиќ е роден во декември 1996 година, а Анастасија во 1998 година.

На 15 јануари 2000 година, Жељко Ражнатовиќ Аркан беше уб- иен во белградскиот хотел „Интерконтинентал“, каде што се венчаа. Се се случило после 17 часот, а во близина била и Цеца.

Во досиејата стои дека кобниот ден Аркан седел во сепаре, а до него седеле неговите пријатели Миленко Мандиќ Манда (44) и Драган Гариќ (47). Околу 17 часот Добросав Гавриќ влегол во холот на хотелот и потоа пу- кал.

Најголемата балканска ѕвезда Светлана Ражнатовиќ Цеца во документарната серија за нејзиниот живот „Цеца шоу“ откри дека го изгубила бебето пред венчавката со Жељко Ражнатовиќ Аркан.

– Јас и Жељко чекавме бебе пред да се венчаме. Свадбата ја закажавме во февруари, а пред тоа бев бремена. Во меѓувреме, за жал, го изгубив моето бебе – изјави Цеца во емисијата.

И покрај големата загуба, пејачката и нејзиниот упокоен сопруг решија да ги продолжат подготовките за венчавката: „Се договоривме да не го поместуваме датумот на венчавката, па судбински кажавме „да“ кога планиравме, на 19 февруари 1995 година – рече таа.

Ова е првпат пејачката да раскажува дека чекала дете со Аркан пред Вељко и Анастасија.

Previous articleСе огласи Филе- „Топки“ од Малта, се упокои негов близок човек- Ќе ми фали вечно и ненадоместливо, не се отпоздравивме и не седнавме
Next articleГи здружија силите синот на Алачки, Благоја и внукот на Благоја Грујовски- Михаил, одлично им тргна во бизнисот (ФОТО)