Home Live Пејачката Стоја непрепознатлива, претера ли со интервенции- што е со лицево, се...

Пејачката Стоја непрепознатлива, претера ли со интервенции- што е со лицево, се прашува публиката (ФОТО)

Пејачката Стојанка Новаковиќ, позната како Стоја често ги развеселува своите следбеници да се смеат на социјалните мрежи. Таа често се шегува на своја сметка и коментира за тоа колку сака да јаде и не и е грижа за линијата.

Но, се чини дека пејачката која е популарна ба Балканот и во дијаспората сепак се ставила на режим и успеала да ослабе. Стоја на својот Инстаграм објави фотографија која ги воодушеви нејзините следбеници и обожаватели.

Имено, пејачката беше фотографирана во краток црн фустан и е видливо послаба. Освен што нејзините нозе се тенки, половината и е многу витка.

Иако во описот на фотографијата ја пофали и новата фризура, сепак таа не излезе во прв план како нејзина феноменална линија.

Неодамна Неда Украден (70) и Стојанка Новаковиќ Стоја (48) ги покажаа своите лица во крупен план без шминка, а многумина не знаеја, судејќи според нивниот изглед, дека разликата во годините меѓу нив е повеќе од две децении.

Имено, Неда на својот Инстаграм профил покажа како изгледа без трошка шминка, а Стоја често објавува фотографии во опуштено издание на социјалните мрежи.

За Неда оправдано се смета дека е една од пејачките во зрелите години која изгледа многу помладо, па нејзините и фотографиите на Стоја предизвикаа бура на социјалните мрежи.

Многумина беа изненадени што разликата во години помеѓу овие две пејачки е цели 22 години, бидејќи Неда изгледаше исто со децении и може да одговара на многу помлади жени.

„Браво Стојо, жена без шминка е жена без комплекс“, „Стоја е врв, но кој би рекол дека Неда Украден е многу постара од неа“, „Мојот мозок не може да разбере дека Неда е постара од Стоја “, велат некои од коментарите.

Стоја, која веќе некое време не се појавува толку често во медиумите, ги изненади обожавателите со својот изглед.

Имено, пејачката Маја Николиќ објави фотографија од нејзината колешка и милениче и во описот напиша: „Моитрет дргаи Стоја и Вили“.

Сепак, многумина се изненадија кога видоа како изгледа популарната фолкерка сега.

Стоја отсекогаш привлекувала внимание со своите екстравагантни стајлинзи, но секогаш била средена и ретко без шминка.

Како и да е, сега пејачката е фотографирана во лежерно издание и нејзините обожаватели изненадени реагираа: „Што и се случило?!“, „Таа се запуштила“, „Никогаш не изгледала вака“, „Што е со опашките?“ „… се коментарите на социјалните мрежи.

Стоја предизвика бурни реакции поради нејзиното појавување во видео од настап, а на социјалните мрежи луѓето го коментираат нејзиното чудно лице и се прашуваат што се случило со неа.

Познато е дека пејачката работела на физичкиот изглед и наводно платила 100.000 евра за пластични операции во Турција, а сега повторно ги разгоре гласините дека претерала со ботоксот.

Некое време бев слаба, не јадев ништо. Бев гладна. Цело време пиев сокови. Имав совршено тело, одамна, во 2003 година. Го сменив мојот личен опис, но луѓето не ме прифатија. Тогаш почнаа да ме плукаат. Рекоа дека не сум ништо.

Потоа се вратив на храната за да им удоволам. Иако се чувствував убаво и здраво кога бев слаба, ги задоволував фановите. Ме сакаат со целулит и вишок килограми. Обожаваат кога се лулам цела. Тоа е нивна Стоја. Јас сум храбра жена и не се плашам од ништо“, изјави таа во една прилика за медиумите.

На социјалните мрежи кружи видео од нејзиниот настап, а дел од коментарите се: „Ова е мор ничаво“, „Што се случи со жената со лицето?“… Покрај зафатите на лицето, се шпекулираше дека Стоја направила и липосукција за да биде послаба, но дека на фановите не им се допаднала во тоа издание.

Previous articleДевојката на Кајмакоски го изненади- пејачот откри зошто ѝ е многу благодарен на својата нова љубов (ФОТО)
Next articleОбјавена приказна за Ванчо Патрушевски која досега никој не ја знаеше, кажува многу за тоа каков човек бил