Home Live Игор ослабел од тага по Илина, еве како им оди љубовта преку...

Игор ослабел од тага по Илина, еве како им оди љубовта преку жица, и трет член е вмешан (ФОТО)

Марија Прличкова- Маци е истакната млада писателка, автор на романот „Марла“, а особено е активна на социјалните мрежи, каде отворено говори за бројни теми од секојдневниот живот кои ги засегаат младите.

Таа е правнука на познатиот и истакнат македонски актер, Петре Прличко, кој бил прв братучед на нејзиниот прадедо. Игор Џамбазов во последно време, постојано споделува статуси и текстови од својата внука.

Младенците и нивните семејства организираа мала веселба во еден познат скопски ресторан.

„По 7 години кажавме ДА“ – напиша Марија во описот на фотографиите од свадбената веселба.

Марија и Емил се погрижиле за сите детали околу прославата за нивните семејства и гости да уживаат максимално на нивниот најсреќен ден. Невестата заблеска во елегантен фустан во бежова нијанса кој ја следеше нејзината силуета, а изгледот го надополни со бисерно венче и елегантни потпетици.

Актерот иако не беше придружуван од неговата партнерка Илина Арсова на Марија и Емил тој им подари уметничка слика, дело на Арсова.

Илина не беше во можност да присуствува на свадбената прослава, па затоа младите, Игор и старосватицата Искра се фотографиираа со нејзиното дело.

Нашата позната планинарка и уметница изминативе два месеци е отсутна од дома, и во новото видео што го објави на Инста всушност сподели каде е сега и што прави. Илина се јави од Америка и рече:

-Добар ден, еве да споделам дека од неодамна сум студент на докторски студии на Универзитетот во Тенеси, и не само што сум студент туку сум и професорка.

Па, кој доаѓа навака, пријавете се, ќе одиме на кантри музика и на америкснакси фудбал“, кажа Илина во видео пораката и додаде:

-За сите оние кои прашуваа кои се моите следни аспирации и цели, епа, ова е тоа долго очекувано, сега му дојде и редот“, рече Илина а до ова видео таа напиша:

– За сите пријатели и фанови праќам мал поздрав од Ноксвил, Тенеси. До сега не стигнав официјално да споделам дека добив престижна стипендија за докторски студии и инструкторска позиција на Универзитетот од Тенеси.

Оваа одлука не беше лесна во поглед на љубовта и фамилијата која ми недостига во секој миг, сепак овој мој нов Монт Еверест, долго беше на листата па еве му дојде редот.

Искрено им благодарам на најблиските и мојот драг Игор Џамбазов за целата поддршка во овој момент, новите почетоците никогаш не се лесни.

Знаењето е нашето најголемо богатство, па никогаш не престанувајте да учите“, рече Илина од Тенеси.

Таа доби голема поддршка од своите следбеници и пријатели, а Игор Џамбазовв не коментираше на оваа обава. Тој неодамна на Инстаграм кажа дека веќе два месеци „боледува“ од Илинопатија, тоест пати по Илина.

-Честитки и полно полно успеси… Браво. и Игор не го водиш со тебе ??? Се растопи човекот“, вели еден од коментарите за објавата на Илина, а таа му одговорила на пријателот: Ќе дојде кај и да е“.

Илина објавила стори на Инста кое Игор го шернал, како им оди љубовта преку жица со Илина. На сликата се гледа дека нашиот актер е доста ослабен, веројатно од тага што не е блиску до саканата.

Но, со нив е уште еден член во видео разговорот, а тоа е мачката на Игор, која тој ја вика Емилија Бафчанска Џамбазова. Илина до ива стори напишала: Еве не тројцата, аку ви фалевме“.

Previous articleМиланка Рашиќ вљубена- откри детали за својот сакан, а и причината зошто изгледа толку добро
Next articleЈордан Митев сподели и добри и не толку добри вести за нашинците во Германија и Австрија, еве што им порача