Home Live Јанко Илковcки ја прегpна нашата атрактивна водителка, повисока е од него ама...

Јанко Илковcки ја прегpна нашата атрактивна водителка, повисока е од него ама не му пречи (ФОТО)

Јанко „Јади Бурек“, во една прилика раскажа случка, кога помагал за собирање средства за лечење на бол-ни деца. „Сум плачел, сум рикал. Мора некако да ми излезат тие емоции“, раскажа Јанко.

-Ние сме како невропсихијатри, ние сме како психолози, ние ги сослушуваме луѓето. На народот им фали друштво. Им фали муабет. Тоа е емпатија, малку љубов им фали на луѓето“, рече Јанко Илковски.

Родените во шеесеттите, а особено оние во седумдесеттите, го живееја можеби најубавиот ноќен живот во Скопје. Познати се забавите до раните утрински часови, кои почнуваа во популарните кафичи, па потоа се селеа во дискотеките.

Градот беше особено жив во лето, кога најпрво се излегуваше во (најчесто пред) Бони и Ани, Кристијан, Билевар, Тропикана, Пирамида… а потоа се одеше во дискотеките во градскиот парк, Текила, Хавана, Кабрио…

Веројатно прва голема дискотека, во која започнаа забави кои се прераскажуваа не само кај нас, туку и на целиот Балкан, беше дискотеката МНТ, во склоп на Македонскиот народен театар.

Се влегуваше од подземната гаража, имаше огромен надворешен дел, но и внатрешен, со шанкови на повеќе локации, прекрасна дискотека.

Скопјани, кои тогаш беа млади, се сеќаваат дека Јанко Илковски беше ди-џеј во МНТ, но и во други локали. Впрочем така започна неговата кариера.

Јанко Илковски, неодамна објави фотографија токму од тие времиња, кога беше диџеј во МНТ, а околу него стојат две прекрасни девојки.

Тој неодамна гостуваше во емисијата „Опуштено со Тони“.

-Ме знаеш многу добро, ослабев 30 кила, се стопив, првпат човек, од инфа рктот ми дојде памет. И што се случи, за месец и пол, два…“, рече Јанко.

Јанко раскажа дека на една од првите емисии, на тогашната А1 телевизија, камерманот задремал, целото студио мирисало на смоки, а тој заработил алергија и заминал на дерматолог.

Тони, нејќев да идам на телевизија, нејќев, јас сакав да ум рам на радио“, рече Илковски за своите почетоци кои беа на радио 103.

„Како што „јади Бурек“ се етаблира, јас викам, дај малце ко Џеј Лено да бидам. Секоја вечер да бидеш присутен, лејт најт шоу, што е толку страшно, по еден саат.

Ај, не еден саат, два саати. Па на некои телевизии и три саати. Брат, три саати пред камера, не ослабуеш.

За Божиќ идам да купувам, и стојам пред месарницана, и стојат дечко и девојка. Јас стојам тука нешто месо да одберам пред Божиќ, девојкана ме гледа, му се врти на дечкото и му вика: Абе, забораивме прасе да земеме.

Јанко Илковски и водителката Марјана Станојковска се долгодишни пријатели, а ги поврзува тоа што и двајцата ја работата истата професија.

Да потсетиме, водителката често е активна на социјалните мрежи каде најчесто објавува фотки од нејзиниот професионален живот, додека е на сцена, или пак рекламирајќи одреден бренд, производ.

Марјана е активна и успешна и како инфлуенсерка на Инстаграм, па доста често има нови ангажмани за разни производи, особено козметички.

На нејзината витка фигура може да и позавидат многу млади девојки, а Станојковска со години важи за згодна убавица по која воздивнуваат мажите.

Станојковска, бидејќи постојано е пред камери, поради професијата многу често мора да има шминка на лицето, па затоа јавноста ретко може да ја види во природно издание.

Во една прилика таа изјави дека честопати знае да се шминка и сама и дека не се случува постојано за нејзиниот изглед пред камери да се грижат професионалци.

-Процесот на шминкање е многу едноставен за некои девојки, додека за други претставува права “ноќна мора”.

По повод 15 години роденденот на Бекстејџ, Марјана на својот Инстаграм профил објави слика и видео со Јанко, кој го прегрна и во описот напиша дека многу и е драго што се виделе.

Прво објави слика, а потоа и видео на кое и двајцата беа среќни што се гледаат, па моментот го евоцираа со спомен кој го објави водителката на стори на Инстаграм.

На видеото Марјана е стегната во црвен долг фустан и е повисока од Јанко, но тоа е така бидејќи водителката сигурно носи високи потпетици.

Previous articleСани објави слика од после породување, со фризура и шминка – денес е важен ден за неа (ФОТО)
Next articleEве зошто Лила многу сака кромид и луто пиперче, не е балканска работа, добро е за здравје