Home Live Спенџарска е добра домаќинка, се пофали што прави по дома кога е...

Спенџарска е добра домаќинка, се пофали што прави по дома кога е сама (ФОТО)

Познатата водителка на утринска програма и инфлуенсерка, Јелена Спенџарска шармира со својот изглед и природна убавина. Водителката покрај на малите екрани, се повеќе внимание преку објавите на социјалните мрежи.

Јелена е активна на социјалните мрежи, особено на Инстаграм каде ја следат речиси 46 000 фанови.

Профилот на убавата водителка е преплавен со прекрасни фотографии и видеа, како професионални така и приватни фотографии и моменти споделени со бројните фановите, објави Еспресо во една прилика.

Јелена во една прилика се огласи на тема која постојано се дебатира – дали инфлуенсерството е работа. Таа проговори и за сите кои не ја поддржуваат, но и поддржуваат.

Кога ќе создадеш потполно нереална и невистинита слика за мене, а мене ме ‘боли уво’ да ја менувам. Многу луѓе не ти даваат и нема да ти дадат никаква поддршка овде на профилот. Ќе им се допадне сè што прават Тања, Вања и Сања, ама НЕ и ТИ.

И ај тоа нема врска, туку после одреден период, без претходно никакво БРАВО или ЗДРАВО ќе им текне да ти пишаат – ‘Е, ај сподели го профилот, другарка ми изработува накит’!

А, чекај, извини јас на социјална служба да не личам? Плус, цело време се зборува во негативен контекст за инфлуенсерите, демек ништо не прават, по што се познати па тие?!?

Чисто информативно, луѓето заработуваат одлични суми на интернет, даваат откази од работа за да се занимаваат со Инстаграм, Јутјуб и слично. Ако вас нешто не ви е јасно во главата, тоа не значи дека не се случува!

Затоа нареден пат, пред да ‘исхејтате’ некој овде, пробајте баш спротивното – да бидете барем малку љубезни и да кажете некој убав збор, никогаш не знаете кој ќе ви затреба во животот!

Ви праќам бакнежи на сите добри луѓе кои ме следите овде и кои секогаш сте поддршка и мотивација за сè што правам.

И никогаш не кажавте лош збор, туку полни со добронамерни критики. Вие сте ми инспирација!“

Дека Јелена ужива во животот, не може никој да одрече, а тоа колку е среќна во новата врска сè повеќе се гледа во нејзината насмевка која е присутна на речиси сите фотографии и видеа кои ги објавува.

Јелена пред неколку дена замина за Солун со својот дечко и оттаму постојано објавува што се случува. Вчера, Јелена објави дека на шетање се облекла во облеката на дечко и.

Додека денес, Јелена повторно објави видео како шета со дечкото, фатени за рака и ужива во есенскиот ден.

Кога Јелена и мистериозниот дечко седнаа да ручаат во ресторан, Јелена всушност снимаше како машка рака пробува да откине од парчето леб, но некако не му оди.

Потоа Јелена му рече: „Не се стресирај, нервозен си“ низ смеа, додека дечкото со парчето леб посегна да мацка во еден сос и рече, „Вака правиме ние во Грција.“

Потоа Јелена праша, што е ова, кашкавал, риба, што е, а тој и одговори, „риба, „бејби“, додека целиот разговор се одвиваше на англиски, претпоставуваме дека мистериозниот дечко на водителката е Грк.

Спенаџраска неодамна се пресели во нов стан, и вои своите нови сториња се пофали дека е добра домаќинка, тоест што прави дома кога е сама- а се гледа по порцијата дека е згодтевно за еден. Најверојатно, таа со саканот оди по ресторани.

– Да ви кажам искрени, многу се разготви во последно време. Ништо комлицирано, не ме бива во кујна, но ете така, ми станува интересно да си креирам нешто да си креирам нешто овде.

И за чудо, досега ништо не фрлив“, напишала Јелена, и потоа, во следното стори го покажала јадењето кое го направила, а содржи јајца и доста зеленчук“.

Previous articleБлагица Павловска се појави во јавноста по операцијата- еве како изгледа сега и во чие друштво се смее (ФОТО)
Next articleОвие работи се помалку познати за неа- еве каква е приватно новата директорка на Детската клиника, Стојка Нацева- Фустиќ