Home Live По долго време на Фејс се огласи Гордана Деан од Еквадор, сопругата...

По долго време на Фејс се огласи Гордана Деан од Еквадор, сопругата на Кили се пофали со убави новости

Познато е дека Гордана Деан, познатата балетска кореографка, со сопругот, актерот Кирил Поп-Христов Кили долги години живее во Еквадор. Тие таму заминаа со ќерката Јоана.

Ќерката на актерот Кирил Поп Христов и кореографката и професорка по свовремен танц, Годрана Деан Поп Христова, Јоана, се омажи на Еквадор – напишаа медиумите во март во 2019 година.

Веста на социјалните мрежи ја објави среќната мајка Гордана, споделувајќи дека Јоана наскоро ќе стане мајка. „Се омажи нашето бебе и ќе има бебе“, напиша Гордана.

Јоана се омажи со Родриген Сориа Хозе Луис со кого беше во врска подолго време. Кили со семејство одамна се преселија во Еквадор.

Веста дека нивната наследничка се омажи со момче од Еквадор, брзо се рашири во македонските медиуми и го привлече вниманието на јавноста.

Јоана освен тоа што стапи во брак, тие со сопругот Родригез Сориа Хозе Луис имаат син кој кој има три ипол години. Јоаана во јуни во 2019 година роди машко дете, кое на желба на родителите се вика Аниш Круз Родригез Деан.

Последното презиме е од мајката на Јоана, сопругата на Кили, Гордана Деан Поп-Христова, основач на балетското студио „Ребис“.

На 30 април во 2020 година, се породи актерката Нина Деан, ќерка на Гордана Деан Поп-Христова од првиот брак, сопругата на познатиот актер Кирил Поп-Христов Кили.

Нина го роди Каи, а за убавата вест на Фејсбук прва се пофали среќната баба Гордана, која со Кили живее на Еквадор.

-Се роди Каи. Баба од далеку ги бацува и гушка Нина, Мартин и Каи“, напиша Гордана, која поради пандемијата се уште го нема видено својот помал внук.

Родригез на Фејсбук често споделува важни животни мисли, а една од нив споделил неодамна, и во неа арскажува приказна која е почуна за секој човек.

Кога не сакате да ја погледнете вашата реалност, живеете во вакум и, ако се навикнете да живеете во вакум, едноставно не вредите ништо, бидејќи ништо не не учи ништо и покомплицирано е ако останете без глумење или кажување било што.

A, животот не значи „не можам“ затоа што кој вели дека не може- тоа е затоа што не сака и животот се комплицира, сè се комплицира и иако многу работи болат, мора да се тргне настрана затоа што никој не останува каде што не можат да останат, без разлика колку труд вложувате.

Ако трчате, или се изморите од пливање, ако целта е недостижна, бидејќи времето не простува… Јас сум сепак во конкуренција.“

Гордана Деан не е многу активна на социјалните мрежи, но овој пост кој е јавно достапен на нејзиниот Фејсбук профил привлече доста внимание и предизвика многу коментари од нејизните пријатели.

Познато е дека Гордана е сопственик на балетското студио „Ребис“ и е познат кореограф по танц долги години. Таа најави дека ќе одржи работилница по гтанц во Куенка во Еквадор која е наречена- Од импоровизација до кореографска техника.

-Гоца не застанува со работата што ја сака, Гоца, една и единствена, Сакам да дојдам,

Се што вреди доаѓа до израз- се дел од коментарите под оваа објава на Гордана моја пријателите сон радост ја поздравија.

Previous articleСамо Кате од група „Соната“ оди вака пристојно облечена во „Мерак меана“- за неа нема деколтеа и шлицеви (ФОТО)
Next articleНеда Украден чекала бебе од Саша Поповиќ- пејачката откри непознати детали во својата книга