Home Live Сузана Манчиќ проговори кога се заљубила со оженет маж – Сега ми...

Сузана Манчиќ проговори кога се заљубила со оженет маж – Сега ми е жал што се разведов и од него

Манчиќ, која пред неколку месеци изјави дека размислува за пензија, неодамна доживеа несреќа на улица и го скрши прстот на ногата, а сега откри како се случило тоа и како се чувствува.

„Од непознати причини паднав на пешачки премин. Одев полека, среќна, насмеана и наеднаш почнав да паѓам.

Ги набив сите три прста, а едниот најмногу настрада, но што ќе правиш…“, се пожали водителката, која на снимањето на емисијата наместо да носи вртоглави потпетици, облекла патики.

Кога се поврди, таа во свој стил откри и дека со сопругот Симеон оди во Грција за таму целосно да се опорави, бидејќи тој ќе ја лекува. „Така е, утре заминувам, морам да се опоравам цели две недели“, се пошегува Сузана.

Таа смета дека по појавата на Интернет и социјалните мрежи има се повеќе луѓе што сакаат да им наштетат на другите.

Таа имаше обожаватели цел живот и дури на почетокот на дигитализацијата за првпат побара заштита од поли-ција.

И тоа, вели Сузана, во тоа време беше новост. Нејзе и се чинеше дека полиц-ијата требаше да праша: „Па што правиме сега?“

– Драгана Катиќ и јас го водевме Гранд во раните 2000-ти. Двете постаојано не следеше еден човек, кој сериозно се закани дека ќе ги земе нашите деца, за да се одм -азди, ако не се запознаеме.

Почна да не следи со толкава фреквенција на следење што се исплашивме. Човекот навистина не беше нормален.

Некој можеби ви се додворува, ветувајќи дека ридовите и долините ќе бидат ваши… но ова беше премногу и многу сериозно.

Надлежните го пронајдоа и потоа тој се смири. Денес е секако непријатно за младите жени и девојчиња. Ги има се повеќе овие типови.

Живееме во лу-до време, така што луѓето се однесуваат лу-до. Луѓето носат сè во главата – рече Сузана.

Денес, додава таа, постои ризик од голема популарност, за разлика од минатото, што, рече таа, беше многу наивно.

Сузана во една прилика се потсети на почетоците и откри на кои важни државници им пеела:

Уште во средношколските денови, Бора Ѓорѓевиќ ми се јави кога ја правеше песната „Сончогледи“.

Кога имаше фестивал во Суботица во 1976 година, тоа беше првата шанса за мојата кариера, па подоцна се создаде „Огледалце“, што ја обележа мојата музичка кариера.

Сузана зборуваше и откри како ја однеле да му пее на Тито на планината Тара.

Ме зедоа од амфитеатарот, како на филм, двајца мажи со палта и капи:

„Сузана Манчиќ? Дојди со нас, ќе му пееш на маршалот. Мајка ми спакува сè, сè е во автомобилот.

Одиме до Тара “. Подготовките траеја со денови, не се знаеше дека Тито е болен, тој беше нервозен, пудлите беа нервозни.

Таму беа Маја Оџаклијевска, Тамара Павловиќ, по малиот концерт што го напушти веднаш, немавме време да се фотографираме. Пеев за Тито, Милошевиќ и нашите, најубавиот, Тадиќ – рече Сузана.

Таа е сопруга на грчки бизнисмен, па патува еднаш месечно во Атина.

-Како сопруга на Грк, морам да пополнам 100-тина трудови, не ми е задоволство тоа. Кога сум во Атина, живееме таму на северот од Атина, не можеме да стигнеме на плажа, потребна ни е посебна дозвола од полицијата. Не сме свесни колку нормално живеме во Србија – вели водителката.

Таа откри како се справува со употребата на грчкиот јазик:

Се снаоѓам со грчкиот јазик, треба некој да ме снима кога одам во самопослуга, објаснувам со рацете и со нозете, се смееме цело време, таму се расположени кога ќе ме видат како им се доближувам“, раскажа Манчиќ.

Сузана Манчиќ зад себе има богата биографија – од пејачка, актерка до водителка, а ја носеше и титулата лото девојка.

Од моментот кога се појави го привлече вниманието на јавноста, додека нејзиниот брак со истакнатиот Грк секогаш бил под лупа.

Неодамна ја отвори душата и откри детали од љубовниот живот за кои јавноста не знаеше. Многумина беа изненадени од признанието дека маж ја оставил сопругата поради неа.

„Многу молчев за мојот живот, бидејќи нешто треба да остане само мое. Заборавив многу работи, а и да сакав, не можев да кажам.

Животот ми понуди разни работи, од кои некои прифатив, а не сакав да ми се случат. Така реков дека не сакам оженет маж, но се случи и тој оженет маж кој беше постар од мене“, откри Сузана, а потоа објасни:

Знаев дека е оженет кога го запознав и му реков: „Те молам, разведи се и потоа врати ми се.“ Животот ни носи разни ситуации и тој ме шармираше, работеше напорно околу мене и се разведов и од тој брак.

Сега се каам што го направив тоа затоа што ми даде многу, а јас не му дадов ништо за возврат“.

Инаку, Сузана отсекогаш им била посакувана на мажите, а важела и за една од најатрактивните жени на домашната јавна сцена. Романсата со Гркот ја започнала во 2000 година, а во бракот уживаат веќе 4 години.

Previous articleАна Николиќ ги попушти кочниците, сега му прави проблем на сопругот поради Наташа Беквалац
Next articleОва е убавата жена на пејачот Дарио- еве со што се занимава, а приказната како ја ќарил е за љубовен роман (ФОТО)