Home Live Приватно обезбедување за синот на Вики Миљковиќ, пејачката и нејзиниот сопруг се...

Приватно обезбедување за синот на Вики Миљковиќ, пејачката и нејзиниот сопруг се плашат за синот

Една од најгледаните емисии на нашите телевизии, музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ немаше да биде толку возбудлива и интересна, да не беа членовите на жирито. Секој од нив е посебен и автентичен и секој во својот стил прави одлична атмосфера.

Еден од истакнатите членови на тимот на Поповиќ е, секако, Вики Миљковиќ. Таа открива како таа го поминува своето слободно време, кое го има се помалку и помалку:

– Кога сум слободна сум со сопругот Ташке и син ми Андреј. “Ѕвездите на Гранд“ ми се како втор дом.

Ако не сум среќна, верувајте ми, одамна ќе заминев како другите колеги. Саша е многу професионален, не можам да кажам поради колку седам на црвениот стол, но се исплати.

Исто така, мислам дека имам голем удел во натпреварот, што придонесува за емисиите да не се само натпревар, туку реално шоу. Обострано е, ние имаме многу придобивки што сме во жирито – рече Вики, додавајќи дека Поповиќ одличен шеф.

– Го познавам Саша речиси 20 години и тој работи маестрално. Тој многу добро ги познава умовите, може да чита луѓе и така нè направи толку добро екипа.

Оди добро, може да се скараме , но на крај имаме заеднички јазик- рече Вики за српски Ало.рс

Пејачката Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Ташка неодамна прославија 15 години брак, а нивната љубов трае 27 години.

Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Ташке толку се исплашиле за безбедноста на синот Андреј, кој неодамна беше нап аднат од ми гранти, што решиле да ангажираат приватно обезбедување.

Фото: Инстаграм Принтскрин
Како што дознава Курир, пејачката и нејзиниот сопруг одлучиле ништо да не препуштаат на случајноста, па во последно време нивниот син е секогаш придружуван од обезбедување кое се грижи Андреј секогаш да се чувствува безбедно кога е надвор од дома.

– Вики се уште не може да се опорави од шок от од нап адот врз нејзиниот син. Тоа навистина ја потресе. Не се работеше за каприц, туку за безбедност. Не се грижат дека нешто ќе му се случи во станот, бидејќи зградата во која живеат во Белград на вода е максимално обезбедена и не можеш да им стигнеш ни до врата без најава.

Но, таа не се грижи поради околните паркови и просторот каде што живеат. Има уште многу мигранти и скитници. Не е евтино, но Вики добро живее и од пеење и од приватниот бизнис, па безбедноста нема да и биде голем трошок.

Ташке веднаш се договорил со сопругата дека тоа е добра идеја, Андреј не бил многу среќен, но немал друг избор освен да ја прифати одлуката на родителите – заклучува изворот.

– Не можев да верувам дека ќе се случи такво нешто. Ташке ми се јави и ми кажа што се случило, искрено, бев шо кирана. Андреј се враќал од обука и тоа се случило.

Тие му пришле и викале на англиски да им даде пари, а бидејќи тој не сакал да го стори тоа, едниот од нив извадил нож. Во тој момент Андреј почнал да трча во правец на белградскиот салон на вода.

Само што влетал во зградата и им кажал на луѓето во собата што се случило, обезбедувањето излегло и ги избркало миг рантите. Среќа што Андреј е активен спортист и успеа да им побегне.

Замислете вакво нешто да му се случи на некој кој не е физички подготвен – изјави тогаш Миљковиќ.

Недолго потоа, белградската по лиција во соработка со Управата за странци ги идентификуваше лицата кои го нап аднаа Андреј.

Previous articleИ на Тања Кочовска и на Гордана поранешен маж им е Владимир Ендровски, сега во приказната се вплетка и Предраг Павловски, еве како (ФОТО)
Next articleКалиопи искрено прозборе како ги поминала двата развода со Васил и со Ромео