Home Live Весна Змијанац проговори за најтажниот период од животот: Не бев свесна, пријателите...

Весна Змијанац проговори за најтажниот период од животот: Не бев свесна, пријателите ме оставаа

Пејачката Весна Змијанац се омажи за Владо Јовановиќ и од тој брак ја доби ќерката Николија, а на јавноста и е добро познато дека беше во брак и со хармоникашот Мирољуб Аранѓеловиќ Кемиш.

За про-паста на таа љубов многумина ја обвинија нејзината колешка Зорица Брунцлик, која и денес е во брак со Кемиш, а малку е познато дека Весна била вљубена и во пејачот Халид Муслимовиќ.

– Мојата природа е таква што секогаш сум расположена, насмеана, весела. Ако имам проблем го оставам на себе, а ако ми се случи нешто позитивно тогаш го споделувам со сите.

Jас сум вредна и прогресивна личност, така што немам терен за игра, особено во мојата БиХ и навистина не знам кога сето тоа ќе си дојде на свое.

И покрај сѐ, јас сум позитивна, работам напорно и резултатите доаѓаат сами по себе. Политичарите можеа да направат позитивни промени за 48 часа, но секој си гледа само на своите лични интереси, изјави во една прилика Змијанац.

Познато е дека ќерката на Весна, Николија Јовановиќ има две деца со познатиот пејач Реља Поповиќ.

Кога Николија се породила со втората ќерка беше објавено дека пејачката добро го издржала породувањето и дека родила уште едно девојче на кое најмногу се израдувала нејзината петгодишна наследничка Реа.

Но, со месеци се зборува дека Реља Поповиќ не е во најблиски и најдобри односи со неговата баба, мајката на неговата сопруга Николија, Весна Змијанац, а последен пат се пишуваше кога Николија се породи по вторпат со уште едно девојче.

Весна тогаш не се појавила на прославата организирана за раѓањето на внуката од нејзиниот зет Реља, но тоа во изјава за Телеграф Џетсет го објаснила вака:

– Зошто треба да одам на прославата каде што се младите и каде се неговите и пријателите на Николија?

На денот кога се породи Николија тој беше со неговите другари, јас седев во кафеана, па утредента ги зедов другарите и направив прослава дома за некои луѓе.

Весна Змијанац важи за една од најуспешните пејачки на домашната јавна сцена, а денес на 65-годишна возраст се гордее и со улогата на баба која двапати ја исполни.

Бидејќи сè уште е многу ангажирана и често настапува, пејачката во секој поглед го балансира приватниот и деловниот живот.

Неодамна истакна дека планира да пее „до судниот ден“, а сега се присети на своето минато и никогаш поискрено не зборуваше за своите лични бор би.

Како што и самата призна, некогаш имала проблеми со ал кохолот, за што денес жали и нагласува дека ја научила лекцијата.

„Изгубив многу пријатели кога пиев. Имаше луѓе кои не се согласуваа со тоа и не ме поддржуваа, напротив.

Секој што ми кажуваше да ја оставам чашата и да не пијам, ми зборуваа добри работи, ми се бегаше како трн од нив бидејќи јас не сакав да ги слушам.

Мислев дека сум најпаметна и им велев: „Кој се грижи да ми каже што да правам во животот“, рече Весна Змијанац.

„Не бев свесна што правам, а порокот ги држеше луѓето подалеку од мене. Уште кога бев млада знаев да бидам многу груба, да бидам тврдоглава до тој степен што мислев дека целиот свет е против мене, но никој не беше“, додаде таа.

„Знаете, ретко кој ќе признае дека има проблем со некој порок. Тоа обично ни го посочуваат луѓето околу нас, па или ги слушаме или не.

На крајот, сфатив дека морам да ги земам работите во мои раце да се ослободам од сѐ што ми штети за да не одам во бездна.

Оној што измислил и правел опијати мора да го мрази човекот, ги мрази сите луѓе и себеси. Секако никогаш не се случило да пијам толку многу да не знам каде сум и што правам, но дури и кога пиеш малку неколку пати неделно и тоа е еден вид зависност“, заклучила таа.

Previous articleБакшишот се собира со метла од подот, еве колку пари направила познатата пејачка од една свадба
Next articleMaрија Шерифовиќ е непрепознатлива, се истенчи трипати повеќе, сега сака малку да се врати во колосек (ФОТО)