Home Live Драгана Мирковиќ покрај себе има модел, Тони го смени имиџот, а на...

Драгана Мирковиќ покрај себе има модел, Тони го смени имиџот, а на пејачката повеќе ѝ се допаѓа ваков (ФОТО)

Драгана Мирковиќ иако живее живот од бајка, никогаш не се расфрлала со пари, а во таков дух ги воспитувала и своите деца.

Пејачката е една од ретките чија кариера е без никаков скандал, а и самата еднаш изјави дека нејзините деца воопшто не сакаат да се истакнуваат.

Покрај тоа што се занимава со јавни работи, таа успеа да ја зачува приватноста на своето семејство, така што до ден денес речиси никој не знае како изгледаат нејзините деца, откако дозна дека интересот на јавноста за нејзините деца Марк и Мануела не стивнува.

Сепак, се случува Мирковиќ да сподели некои интересни работи за своите деца и на тој начин да покаже колку е горда на нив. Во едно интервју таа откри какви се нејзините наследници.

,,Мануела е поинаква, повлечена е, таа е мое бебе. Моите пријатели велат дека е девојка со најубави очи и најчиста душа.

Тие се нормални деца што е најубав комплимент денес. Не се разгалени, не бараат да носат брендови, дури еднаш ја замолив ќерка ми да облече еден од моите фустани затоа што е малку поексклузивен и брендиран.

Сепак, таа не сакаше да го облече, би било штета да ја видат другарките во него. Таква е таа“, изјави Драгана за Стори и истакна дека луѓето доаѓаат во нивната куќа со различна финансиска состојба.

„Кај нас доаѓаат нивни врсници од различно потекло, а пред се пријателите ни се главно луѓе со некоја просечна плата. Нашите деца се свесни за парите и веќе имаа можност да ги заработат. Марко на пример се занимаваше со книговодство.

Драгана Мирковиќ со децении се обидува да ги држи децата и приватниот живот подалеку од очите на јавноста, а сега нејзиниот син откри непознати детали од периодот на неговото растење.

Тој неодамна одговори на сите прашања кои ги интересираат неговите следбеници на Инста, а во таа прилика откри дека иако живее во странство, одлично го зборува српскиот јазик.

– Да, српскиот го научивме пред германскиот – напиша тогаш.

Драгана со сопругот Тони и нивните деца – Мануел и Марко, со години живеат во Виена, во луксузен замок вреден над 50 милиони евра!

Овој објект има посебно културно-историско значење. Имено, Драгана и нејзиниот сопруг со години инвестираат во реновирање на замокот Ебенфурт кој се наоѓа во близина на Виена.

Пејачката инсистира на автентичност, па целиот мебел е избран со посебно внимание, а уникатни предмети најмногу се купувале во Италија.

Дневната соба е украсена со кристали Сваровски, а дел од ентериерот е комода Версаче. Покрај тоа, во бањата доминираат кристалите Сваровски и античките мотиви.

Она што е помалку познато за јавноста е дека некогаш во него живеела Марија Тереза, која често престојувала во него кон крајот на 17 век.

Сопругот на Драгана Мирковиќ, Тони Бјелиќ изненади со својата физичка промена. Имено, Тони неодамна ослабе многу, додека многумина беа загрижени за неговото здравје, бидејќи се работи за драстично слабеење за многу кратко време.

Пејачката во оваа прилика објави дека нејзиниот сопруг успеал на здрав начин да ослабе 30 килограми.

„Изгуби 30 килограми. И тоа природно. Ја промени исхраната. Работеше напорно, но вредеше”, изјави таа за Еспресо.

Драгана неодамна на својот Инстаграм профил објави нивна заедничка фотографија на која наиде на многу комплименти. Тони е непрепознатлив на прв поглед поради драстичната промена.

Двајцата важат за еден од најхармоничните парови, а пејачката истакна дека е горда на својот сопруг и резултатите кои ги постигнал, мислејќи на слабеењето.

Таа неодамна изјави дека во нивниот брак нема место за расправии, и дека не се сеќава кога последен пат се скарале.

„Не знам одговорот на прашањето кој прв попушта во расправија, бидејќи во нашата куќа нема повишен тон и не се сеќавам кога сме се скарале последен пат. Подобро е да не зборувам за тоа бидејќи јас не знам дали луѓето ќе ми веруваат“, рече таа.

Previous articleЕмилија Розман се надмина, во оваа необична поза, покажа многу од нејзе и нејзината нова куќа во Шпанија (ФОТО)
Next articleАна Бекута проговори како му го спасила бракот на син ѝ и снаата – Ја сакам Јелена многу!