Home Live Eве што мисли Благоја Грујовски за бракот со помладата Ирена, овие зборови...

Eве што мисли Благоја Грујовски за бракот со помладата Ирена, овие зборови кажуваат многу (ФОТО)

Благоја Грујовски 30 години е на музичката сцена. Иако ко млад слушал рок музика, поради татко си решил да пее фолк.

На времето едвај со врски со групата „Мераклии“ влегле на фестивалот „Цветници“ кога настапија со песната „Туѓино јабано“ и оттогаш Баже стана популарен.

Иако беше новинар во Македонското радио, музиката стана неговата животна приказна.

„Татко ми сакаше да бидам музичар, мајка ми интелектуалец, а не тезгар. И ете им ја исполнив и на двајцата желбата“, вели Благоја во интервјуто за „Репортер“.

Ретко кој знае дека е роден во Белград, дека е дете на студентска љубов, но дека корените му се од Лазарополе.

Отсекогаш важел за човек кој остава впечаток кај жените. За него се зборувало сешто, триста муабети, афери за кои вели „ме погодуваат, оти не е баш сè така“.

„Јас не сум таков како што ме зборат. Јас сум повлечен, диксретен човек. Сум превал и јас глупости ко сите. Ми прилепувате секакви приказни, а мојот живот е ист како на другите“, вели Баже во разговорот за „Репортер“.

Помалиот Марко, од сегашната сопруга Ирена, има 13 години, а поголемиот Матеј кој го има од поренешната сопруга Татјана Стојановска има 25 години. Благоја рече дека не е строг татко.

Беше во брак со презентерката Татјана Стојановска, а сега е во брак со Ирена Грујовска со која се запознал во едно кафуле. Има два сина, Матеј и Марко.

„Едната жена беше 12 години помлада од мене, другата е 24. И децата ми се така, сè е во знакот на 12 и сè е во знакот на тигар“, вели Баже.

Во 2009 година Благоја Грујовски се ожени со 20 години помладата Ирена. Тие беа во врска 2 и пол години и Ирена беше во шестиот месец од бременоста на свадбата.

Ова е втор брак за пејачот и прв за Ирена. Својата приватност тие скржаво ја чуваат од медиумите и не сакаат публицитет. Заедно го имаат синот Марко.

Благоја е татко на два сина, Матеј е постариот, Марко помлаиот, и е исполнет со обврските околу снимањето на емисијата Везилка која ја води заедно со Ирена Спировска и со Адријана Алачки, а шетаат секаде низ Македонија и ги прикажуваат локаните специјалитети и традицијата.

Ирена, сопругата на Баже, на Фејсбук ставила нова слика од неа и се гледа колку се има разубавено.

Бела кошула, умерено деколте, добра шминка, се гледа дека Ирена држи до себе, ама и Блгаоја е заслужен за среќата на својата жена, а од среќата произлегува и убавината.

На Фејсбук профилот на Ирена може да се види дека таа е вистинска убавица, а кога жената е среќна, тоа се гледа на нејзиното лице, а тоа значи дека е и исполнета и сакана, како во случајот Ирена и нејзиниот сопруг Баже.

Во една прилика, Грујовски изјави дека разбирањето и толеранцијата се клулчни за нивниот успешен брак.

Благоја во јануари годинава го прележа вирусот со поте ш-ка кли ничка слика, а беше и хос питал изиран, за што прозборе во ММС .„Иако бев во све сна состојба, на моменти имав чувство како да сака ду -ш ата од мене да излезе.

Откако го прослави роденденот, Грујовски зборуваше за Фокус дека додека бил во бо лничката соба мислел дека нема да го дочека овој 59 роденден.

-Додека лежев во болн ички от кревет и се боp ев за зд ив, на почетокот на годинава, искрено, не ни верував дека ќе го дочекам роденденот. Не ни можев да размислувам за ништо, до толку беше сер иозна мојата би тка за жи вот.

-Некако, воопшто не се чуваме, барем јас така живеев. Еве, и сега ми се случува, да се заборавам малку, но ми се враќаат сликите на тp-ау мите низ кои минав, и веднаш се ставам во колосек.

Грижата за здравјето мора да биде приоритет, штета што тоа многумина го учиме на потешкиот начин. Добив нова шанса за живот, благодарен сум за тоа, и променив многу животни навики.

Професијата ми е таква, да морам да патувам, опкружен сум со луѓе, по разни настани, но сепак, сега го ставам моето здравје пред се“, откри за Фокус Благоја.

На својата последна објава на Фејсбук, Благоја објави фотографија дека викендот го поминал во Охрид со своите најблиски, сопругата Ирена и помалиот син, Марко.

На фотографијата целото семејство изгледа многу среќно, а сите знаеме дека нема ништо поубаво од ваква семејна атмосфера.

Благоја е забележливо многу насмеан на фотографијата, а во описот напиша:

„Есенска идила“, но ако малку размислиме, времето не менува нешто многу, ако не постои идила во семејството, што значи дека овој опис е наменет и за бракот на познатиот пејач и неговото семејство.

Previous articleСтиже лавица – Taмара се враќа појако од било кога, еве за што се подготвува вака раскомотена по тенка маичка среде ноември (ФОТО)
Next articleЛидија Вукичевиќ со ова фото се надмина себеси – можно ли е вака да изгледа на оваа возраст