Home Live Познатиот водител од Србија ја фатив жената дома со друг маж, па...

Познатиот водител од Србија ја фатив жената дома со друг маж, па си добил тупајнца во носот

Живорад Жика Николиќ тивко, без помпа, се повлече од малите екрани. На легендарниот водител на забавното шоу „Жикина шареница“, како и на Утринската програма, пред половина година му истече договорот со телевизија Пинк, кој не го продолжи.

И додека многумина се прашуваат зошто Жика го нема на телевизија, тој во интервју за Курир открива како изгледаат неговите пензионерски денови.

– Фантастично. Завршив со Пинк. Договорот ми истече, а досега ништо не сме продолжиле. Сега уживам во мојата пензија“, рекол Жика, а потоа го прашале каков е пензионерскиот живот?

– Зависи кој го прави. Во мојот случај е добро, немам замерки. Со семејството сум овде во Белград, патувам малку и така минуваат деновите.

-Дали ви недостига да поминувате време со публиката, било следното прашање, а тој рекол: Не знам што да ти кажам. Помина само половина година. Не можам да кажам дека ми недостига. Уживам вака. Барем јас спијам подолго“; рекол Жика.

-Дали сте во контакт со колегите, има ли индикации дека ќе се вратите? „Ништо не форсирам, бидејќи немам причина. Не ни помислив да се вратам, но никогаш не се знае.

– Медиумската сцена во моментов не е по мој вкус, има премногу политика, особено на каналите со национална фреквенција. Кабелските канали се посеопфатни.

Па и вие имате многу убави и корисни работи на Курир ТВ. Гледам дека добро си ја вршите работата, ја видов и вашата емисија „Скенирање“, ми се чини…

Имате свој начин на работа кој се разликува од другите. Ти си еден од ретките на кои се сетив. Сè е премногу слично, а ти имаш свој стил на настап со гости што ми се допаѓа.

Немам замерка. Не ти го кажувам тоа учтиво. Тоа е мое мислење. Во текот на мојата кариера слушав секакви приказни за себе. Имаше и такви кои ме поддржаа, но и оние кои ме предизвикаа.

Тоа е добро, а подобро е кога има остри критики. Отсекогаш сум прифаќала критика. Добронамерниот совет вреди.

Имате секакви глупости и приказни, но кога некој ќе ви каже нешто корисно, го филтрирате и сфаќате дека може да се искористи.

Имате интересни познати личности и секогаш наоѓате начин да го пласирате убаво. Гледам дека добро се подготвуваш, па малку ги средуваш работите… Кога има добра подготовка, настапот е забавен, а тоа го правиш многу лесно.

Вие сте столбот на нашата забавна и информативна програма, им недостигате на гледачите.

– Да тоа е точно. Некои работи ги правам приватно. Во текот на летото работев со спортско друштво. Следев селски спортски игри. Создадовме здружение на љубители на српската традиција, па јас се вклучив во тоа.

Има работа за секој што сака да работи. Секогаш постои начин да се зафатите. Најглупаво е да се остави на случајноста. Сега ги создавам моите активности.

Не забележувам вишок време. Се е до тоа како се организирам. Сега станувам малку подоцна, па разговараме со семејството што да правиме тој ден. Се гледаме на ручек. Да речеме, поминувам многу време во кафеани.

Цело лето го поминав патувајќи. Имам и канал на YouTube и поставуваме приказни од нашите состаноци и патувања. Претежно, за викенд талкаме низ Србија. Доаѓаат постудени денови, но секогаш нешто се комбинира.

Жика Николиќ се присети на еден немил настан кога ја нашол поранешната сопруга со друг маж. Водителoт Жика Николиќ, попозната како домаќинот на емисијата Жикина Шареница, беше двапати женет и отворено зборуваше за тоа за тамошните медиуми.

Неодамна беше откриено како изгледа неговата втора сопруга Зорица, со која е во брак 24 години, а Жика еднаш се потсети на непријатната ситуација во која ја нашол првата сопруга со друг маж.

Зборуваше зошто луѓето се заситуваат од врски и бракови, па влегуваат во тајна врска – не ги откри причините, но кажа што му се случило.

Ми се случи на вратата да ме чека жена со љубовник, па да ме скрши!“, рекол тој и објаснил дека се работи за поранешна сопруга која решила да го напушти бракот, но да остане во заедничкиот стан.

„Таа ја заклучи бравата на вратата со нејзиниот љубовник, а кога јас заѕвонив, тие не ја симнаа бравата, туку ме пречекаа со тупаница на носот. Бев лут тогаш, да сум ги сретнал на улица, а да не беше пешачки премин ќе ги згазнев.

„Фала богу, бргу ми помина гневот“, изјави водителот во Магазин Ин.

Previous articleНакова со познат новинар во убав ресторан, ама никој не гледа што јаде и со кого се дружи, на сликата е друго важно (ФОТО)
Next articleГенерална проба за свадба, водителот Стефан Лазаров -покажа како ќе изгледa неговата невеста Марта (ФОТО)