Home Live Им купи станови на децата, ги обезбеди за цел живот, еве како...

Им купи станови на децата, ги обезбеди за цел живот, еве како се поврзаа Саша Поповиќ и Вики Миљковиќ

Откако стана пензионер и не е веќе директор на „Гранд“, Саша Поповиќ започна нов бизнис со своите партнери, а овој пат се занимава со недвижен имот.

Тој изгради луксузен станбен комплекс на Бежанијска Коса, во близина на неговиот дом, а сега откри и неколку детали за оваа инвестиција.

Саша Поповиќ меѓу другото соработува и со колешката од „Sвездите на Гранд“, пејачката Вики Миљковиќ која ќе биде задолжена за продажба на станови, а меѓу купувачите беше и младиот Војаж кој на 21 година веќе има покрив над главата во Белград.

„Пред две години јас и Брена ја продадовме компанијата и се разбира секогаш се мисли каде да се инвестираат тие пари.

Јас не бев поддржувач да ги однесе во странство, сакав да биде тука, особено во Белград, каде што живеам. Договорено за мене и моите партнери да ја земеме оваа парцела на Бежанијска Коса.

Се наоѓа веднаш спроти куќата во која живеам и каде што има многу пејачи и така го започнавме овој проект“, вели Поповиќ.

„Не сакав да се огласувам порано, оваа локација ја започнавме пред неколку години. Лани во декември ни беше прекината работата и 10, 11 месеци речиси чекавме одобрение за градба.

Сето ова е нормално, се случува до сите што се занимаваат со оваа работа. Сите документи ги добивме пред 15 – 20 дена, почнуваме со градба, продажба и епа гледате добро оди“, задоволен е Саша, кој вложил многу пари и време во овој бизнис, а признава дека и тој бил под стрес.

„Секако, во тоа се вложија многу пари. Кога ја добивме локациската дозвола, продадовме одредена сума на станови, во смисла дека ги склучивме договорите.

Луѓето плаќаа по 10 проценти и така натаму, а потоа го направивме. Се јавуваат, прашуваат, што би правел ако платам нешто на локација и чекам. Но, на крајот сите ќе бидат задоволни. Нема лесна работа без стрес.

Се сеќавам уште во 98-ма, јас и Брена го отворивме „Гранд“, а за тоа време „ЗАМ“ беше неприкосновен. Почнавме со пет пејачи во нашата продукција, а тие имаа 500.

Додека да тргне, додека да ја покажеме нашата сила, беше стресно“, рече Саша и откри дека меѓу клиентите, апартман купил и колега од естрадата, а тој и Сузана ги обезбедиле и децата.

„Тие се, но не можам да кажам кој, не е коректно да се каже. Има пејачи, има деца на наши пејачи. На крајот на краиштата, без разлика што сум инвеститор, јас и Сузана зедовме два стана.

Едниот за нашиот син, другиот за нашата ќерка, па и тие ќе живеат тука и ќе ни бидат блиску“, рече тој, а потоа го коментираше застапувањето на Вики Миљковиќ.

„Соработката оди одлично (се смее). Кога почнавме да го снимаме „Ѕвезда Гранда“, Вики не зема ниту еден кандидат во три емисии!

Велам што значи ова, сега се фрливте да продавате станови, нема да работите со кандидати (се смее). И тогаш ѝ реков дека ако не земе никого во третото шоу, по правило ќе биде исфрлена од тимот и некој друг ќе го заземе нејзиното место.

Само се шегувам, Вики добро си ја врши работата и овде и во „Sвезде Гранда“.

„Направи голема компанија, мислам дека направи соработка и фантастичен бизнис со компанија од Турција. Не само за продажба на станови, туку и за опремување на ентериери и слично.

Фото: Инстаграм Принтскрин

Видов некои работи што ги направи за куќата на Јелена Карлеуша, за Цеца, па мислам дека ќе им го направат истото на нашите деца, а верувам и на другите муштерии“,

вели Саша Поповиќ, кој денес важи за еден од најбогатите луѓе во шоуто, а неодамна зборуваше и за времето кога бил сиромашен. и кога живеел во 17 квадрати.

Тој е голем љубител на луксузни возила, па поседува вистинска флота возила. Само за автомобили одвоил речиси 600.000 евра.

Previous articleЈа носи на шопинг во Солун и ја рани со чоколади и сирење: Јелена Спенџарска на прошетка со Гркот за кој сите велат дека ѝ е дечко (ФОТО)
Next articleКристина, бившата на Кајмакоски откри каков е нејзинот љубовен статус и раскажа: Ме прогонуваше девојка која мислеше дека ѝ го крадам дечкото