Home Live Цеца каква што не сме ја виделе, без грам шминка, во опуштено...

Цеца каква што не сме ја виделе, без грам шминка, во опуштено издание ужива на Малдивите (ФОТО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ во емисијата „Шоуто продолжува“, која се емитува во петок од 22:40 часот само на телевизија Блиц, му ја отвори душата на водителот Љубомир Тозев и никогаш поискрено не проговори за својот приватен живот, но и за играната- документарна програма „Цеца шоу“ која се емитува во петок од 22 ч.

Ексклузивно на Телевизија Блиц Цеца Ражнатовиќ одговори на сите прашања кои со години ја заинтригираа јавноста, а гледачите имаа можност да ги погледнат најинтересните моменти од серијата „Цеца шоу“.

-Не сум сe слушнала со ниту еден колега, но публиката постојано ми праќа пораки за поддршка. Тие се многу среќни што ги гледаат здравите семејни вредности во таков формат. Им се допаѓа што сме многу спонтани. Тоа е само нашиот живот.

Целта на целиот проект беше да ги покажам членовите на моето семејство, вклучувајќи ме и мене, какви што сме. Камерата за мене е природна средина и немав проблем со снимањето.

Цел живот сум пред камери, затоа и ги угостив во мојот дом. Не верував дека можам да се вклучам во таков проект бидејќи сакав да зачувам дел од мојата приватност, но со појавата на социјалните мрежи сфатив дека човек веќе нема никаква приватност.

Зошто тогаш не би им покажала на луѓето како функционира моето семејство, мислам дека нашето семејство е здраво, што е највредното нешто во животот – вели Цеца. Публиката имаше можност во втората епизода на „Цеца шоу“ да ја види кавгата помеѓу Анастасија и Вељко.

– Анастасија и Вељко се различни ликови. Анастасија има мирен карактер, додека Вељко е бунтовен. Отсекогаш биле такви. Тоа е врска брат-сестра, се караат но многу брзо се смируваат. Тие многу се сакаат.

Ваков карактер има Вељко на мене, но и на татко ми. Кога јас и Вељко се расправаме, одекнува цела куќа. Не се расправам со Анастасија – изјави Цеца на гостувањето кај Љубомир Тозев на ТВ Блиц.

Таа во последните три и пол децении одржа голем број концерти, а овој пат и се случи нешто необично. Го заборави фустанот за концертот и како што би рекла се нашла во пек олот.

– Никогаш не ми се случило да го заборавам мојот костим за настап, а токму тоа ми се случи во Бања Лука, за среќа, успеавме да го решиме проблемот. Ми се случи, на пример, да не ми стигнат куферите додека бев на патување, но никогаш не го заборавив мојот костим.

Тоа ми се случи еднаш во Шведска кога не ми стигнаа куферите, слетавме околу 21:00 часот, а јас требаше да настапам во 00:00 часот. Си реков, што да правам сега?

Носев само фармерки, кожна јакна и маица. Тогаш ми помогна мојот тогашен фризер Бучка, кој ми организираше се. Најмногу би сакала да бидам „лежерна“ на настапи, таква какова што сум, но ова е таква професија што не може да биде така. Сега малку ме мачат штиклите – вели Цеца.

– Семејството ми е најголема поддршка во животот, никогаш не сум се трудел да мислам дека се разликувам од другите луѓе. Кога ќе се изгаснат рефлекторите, јас сум мајка, ќерка и сопруга како и сите други.

Кариерата ми помогна да запознам прекрасни луѓе, но генерално многу рано влегов во сите тие води на шоу-бизнисот и моите родители никогаш не ме оставија да ја напуштам земјата.

Да бидеш нормален, да имаш пристојно однесување и родителство, или го имаш, или немаш – му открила Цеца на водителот Љубомир Тозев.

Цеца објави неколку сториња од Малдивите каде што отпатува совнукот Жељко и нејзината сестра. Малиот Жељко за првпат е разделен од своите родители, и замина на одмор со своите баби.

Прво, пејачката објави стори од авион, со кое им се пофали на своите следбеници дека стасала на Малдивите, а покажа и на какви ракси плажи ќе ужива овие денови.

Пејачката ја следат камерите на Блиц ТВ, и материјалот од Малдивите ќе биде искористен во реалното шоу кое се прикажува, а покажува интересни детали од нејзииот живот- каква е Цеца по дома и кога не настапува.

Цеца објави нови сториња од Малдивите. На првото, таа вели дека стасала на ново острово, за рака со внукот Жељко, и локалците како и претходно ја пречекувата со традиционална песна и танц.

А, на другото стори, Цеца е во ептен опуштено издание, без грам шминка, во бикини, покрај базен, и пие коктели, а го снимила и малиот Жељко како наздравува со детски коктел со други деца.

Previous articleБиба Додева ја пее Калеш Анѓо среде Загреб- ќе се сели ли нашата пејачка во Хрватска кај мажот? (ВИДЕО)
Next articleОткако се разведе и тргна работата – Тамаpа се качи највиcоко на пиедесталот, а овие колешки мораа да и се поклонат (ФОТО)